Dimsport Suceava - Chiptuning Pentru Toata Gama Dacia La Preturi Promotionale !

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Dimsport Suceava - Chiptuning Pentru Toata Gama Dacia La Preturi Promotionale !

    In Suceava se afla dealer autorizat OBDtuning/Dimsport care poate pune la dispozitia membrilor Logan Club si nu numai servicii de chiptuning / flashtuning.

    Va oferim PRETURI PROMOTIONALE la modelele Logan/Sandero:

    Benzina - 150 ron.

    Diesel - 350 ron.

    De altfel se poate opta si pentru un stage 2, pretul fiind diferit.

    Tin sa precizez ca fac drumuri periodic la cererea clientilor in judetele apropiate Sucevei: Botosani, Piatra Neamt, Radauti, etc . Pentru detalii si informatii nu ezitati sa ma contactati.


    Cu Respect,


    Dealer Obdtuning/ Dimsport Suceava
    www.dimsport.ro | www.obdtuning.ro
    Tel: 0752923786
    Last edited by MANIAC222; 27 February 2010, 23:44.

  • #2
    ce inseamna stage 2?

    Comment


    • #3
      Stage 2 este resoftarea facuta in general la autoturismele cu aplicatie turbo sau compresor (si nu numai), care au modificari mecanice fata de serie ( turbina marita, injectoare cu debit marit, intercooler, evacuare, admisie, etc )

      La unii "tuneri" stage 2/stage 3 poate sa insemne o simpla resoftare + intercooler , in timp ce la altii poate insemna inlocuirea componentelor importante ale motorului)

      Comment


      • #4
        Cam ce parametri se modifica la remapare. Am inteles ca anumite modificari se fac "la cerere". Totusi cum poate sa scada consumul atunci cand motorul e un pic supraalimentat? Cei care au reduceri de consum schimband la 2500 nu merg tot subturat, chiar daca motorul se simte mai "vioi" la aceasta turatie,datorita celor 5-6 cai in plus?.
        Politics wasn't about the right or left side, was about have or have not.
        sigpic

        Comment


        • #5
          nu exista un stage xxx sau ceva de genu care sa mareasca puterea cu vreo 20-30 de cai la masina pe care o am eu?(logan 1,4mpi)...in sensul ca mi se pare multa agitatie ptr numai cativa magari amarati....daca ar exista posibilitatea sa maresc puterea cu ceva substantial as face-o fara sa ma gandesc chiar daca pretul ar fi mai mare.astept opinia unui cunoscator.si inca o intrebare...de ca la nemti se poate tuna orice motor cu rezultate impresionante si exemplele sunt nenumarate....nu mai intru in detalii si la noi doar incercari reusite ce-i drept dar timide.....?si din nou astept opinia unui cunoscator...

          Comment

          Working...
          X
          Anulare DPF
          Politica de Securitate Google