Problema Blocul de Lumini

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Il schimbi iar, tot pe garantie.

    Comment


    • Originally posted by danutzy82 View Post
      Salutare am un Logan fab 2015 si acum 3 zile am schimbat deja blocul de lumini cu totul,in garanție,tot așa acum funcționa după o oră sau o zi nu mai funcționa (la mn nu mergea semnalizarea stânga dreapta)
      Daca ai montata alarma vezi sa nu fie de la ea problema.Pe mine ma lasa fara semnal stanga si era de la alarma,au schimbat o dioda la alarma si nu am mai avut neplaceri.

      Comment


      • Azi am schimbat si eu blocul de lumini; nu am pus de origine ci pe asta: http://www.bestautovest.ro/bloc-lumi...-germania.html.
        Identic cu cel de fabrica pana "in maduva oaselor". Frumos finisat si lucreaza ca si cel demontat. Loganul meu are si prioectoare si s-a potrivit.
        Cainele care latra nu musca!

        Comment


        • Probleme cu blocul de lumini ... faza scurta nu se mai aprindea .Am schimbat sigurantele intre ele , am cumparat 2 becuri noi , problema nerezolvata.
          Am scos blocul de lumini si dupa ce l-am desfacut , curatat ,acum functioneaza .
          Problemele constatate ar fi 3 : la un contactor s-a topit ,deformat, plasticul si nu lasa sa revina pe pozitia normala una din lamele pt a face contact ,la piesa care gliseaza era uzat unul din conectori iar la problema 3 nu am avut ce sa fac, ar tb schimbata componenta.Am indepartat plasticul deformat , am " intors " conectorul si avem faza scurta .
          Last edited by george_c_ro; 10 July 2017, 01:19.

          Comment


          • Postez si pe aceasta sectiune cu toate c-am postat si la "My Ride" deoarece tind sa cred ca de la maneta ar fi problema.

            S-au stricat proiectoarele(nu se aprind) , avarie decoperita acum 30 de minute , ideea este ca nici in bord nu se aprinde martorul specific , ceata spate functioneaza , inclusiv martor in bord. Pozitie , faza scurta/lunga , semnalizari , claxon functioneaza.
            D.p.v mecanic ca feeling nu simt vreo diferenta atunci cand comut pe proiectoare/ceata spate/oprit fata de ieri spre exemplu cand imi functionau proiectoarele.

            Masina este un Logan 1 Ph2 2012 cu becuri "clasice" (12V PSX24W )pe proiectoare nu cum sunt la L1 Ph1 adica celebrele H11.
            N-am intervenit asupra instalatiei electrice , player-ul este cel original.

            Sfaturi ?
            Last edited by prometheus; 22 February 2018, 23:16.
            sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

            Comment


            • Monomaneta, firele spre băt
              Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

              Comment


              • Nu cumva exista si un releu care ar trebui sa verific sau sigurante ?
                sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

                Comment


                • La X90ph2 de RO nu ai relee pe faza scurtă/lungă, poziții sau proiectoare

                  Vrei să rezolvi rapid, cauți ce am indicat, nu vrei... e timpul tău pierdut
                  Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                  Comment


                  • Multmesc pentru raspuns , in prima faza voi cauta daca dispune de siguranta altfel direct desfacere monomaneta / verificat fire.
                    sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

                    Comment

                    Working...
                    X
                    Anulare DPF
                    Politica de Securitate Google