becuri pentru dacia logan?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ok, m-am uitat aseară pe întuneric și nu am înțeles mare lucru. O să mă uit azi la lumină și sper sa nu fac vreo boacana.

    Comment


    • Originally posted by gecmc94 View Post
      https://www.autohut.ro/produse-unive...w-blister.html
      16 lei, promoție iar produsele se pot ridica de la sediul lor din București, de acolo l-am luat eu anul trecut.
      Si eu azi. Maine le montez. Din pacate trebuie sa astept seara de maine sa vad cu vad.

      Comment


      • Așa cum ziceam, astăzi am schimbat „becele”. Am citit pe aici ca ar fi cineva interesat de „procedură”. Cateva explicatii si poze. (desigur, doar pentru cei ce nu stiu)
        Clema se impinge spre far si spre baterie cea de la sofer, spre exterior (adica tot in directia respectiva).
        1. Se scoate capacul
        2. Se trage de mufa
        3. Se impinge spre far si inspre dreapta (directiei de mers)
        4. Se scoate becul vechi.
        Invers se monteaza.
        La farul din stanga a mers un pic mai greu, la cel din dreapta a mers aproape singura.
        Attached Files

        Comment


        • Ala e H4 dela vechi
          noi avem H7 cu astea mai noi

          Comment


          • Nu stiu la astea noi. Masina mea e din 2016.
            Cu osramele astea se vede mai binisor si mai placut. Nu chiar cu 20m mai mult cum scrie pe ele dar e lumina un pic mai puternica.
            Last edited by Fanez; 9 November 2018, 17:52.

            Comment


            • Diferența este vizibilă dacă te uiți/măsori la bulb. Eu nu am pus un Silverstar 2.0 decât pe farul din dreapta. Acolo mă interesează lumina din abundență. Pe farul din stânga am bec OEM OSRAM. Acolo interesează pe cel de pe contrasens să nu îl orbesc. Așa că pot face comparație: și la nivel de căldură la nivelul blocului optic, și la nivel de iluminare. Faza lungă imi dă suficientă vizibilitate pe partea dreaptă.

              Comment


              • H4 si H7 pui unul linga altul si ai sa vezi ca H7 ala e o gluma de bec
                bine ca au pus 2 pe fiecare faza cite unul altfel mergeam la luminare e tot aia.
                hai cu ledurile la loganul 3 ca xenonul e depasit si laser decit poate la logan 5-6 !

                Comment


                • H7 nu este gluma deloc, conteaza cum este construit farul, oglinda lui, etc...
                  Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                  Comment


                  • Eu am h7 whitevision pe faza scurta și sunt foarte mulțumit. Bineînțeles că nici se vad deloc ca un xenon sau led dar pentru niste halogene sunt foarte ok. Comparativ cu becurile din fabrica care au venit pe Sandero stepway prestige sunt cu mult mai bune.

                    Comment


                    • Cum se scoate tripla pe spate la mcv din 2018? Am becul de ceata ars și as schimba eu.
                      Mulțumesc.

                      Comment


                      • Merita sa incercati valeo aquavision, eu zic ca sunt cele mai bune becuri folosite pana acum, lumineaza predominant galbui, si alb pe anumite zone, dar puternic, si in far se vede ca un curcubeu, tin c-am ca orice bec premium, adica putin, dar eu am fost foarte multumit. Am pus si ceva filmulete pe you tube, dar nu sunt relevante zic eu.

                        Si nu stiu daca este coincidenta sau nu, dar sau ars ambele deodata. Ceea ce o patesti doar la un bec premium.



                        Filmule este modificat la luminozitate, sa arate aproximativ cat se vedea real cu ochiul liber.Se vede cand sting faza scurta, se vede cand aprind si lunga, ...


                        Last edited by mumus; 14 November 2018, 21:17.
                        Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                        Comment


                        • Mi s-a ars becul pe faza scurtă. Ce tip de bec este la modelul de far cu DRL?
                          Mulțumesc!

                          Comment


                          • Bec faza scurta - W21/5W

                            Comment


                            • Pentru cine e interesat de becurile cu sticla albastra, cu halogen, ce se pun la DRL. Pret decent, nu jecmaneala din Romania !
                              Cheap glass blue, Buy Quality glass glass directly from China xenon blue Suppliers: 10 pcs 580 7443 W21/5W XENON T20 Natural Blue Glass 12V 21/5W W3x16q Double Filament Super White Car Bulb Enjoy ✓Free Shipping Worldwide! ✓Limited Time Sale ✓Easy Return.

                              Comment


                              • Au aparut osram night breaker silver. Le-am cumparat cu 40 lei, constructiv par identice cu silverstar 2.0. Pe hartie par ceva mai bune, in realitate nu cred ca diferenta este wow dar pentru pretul dat am zis sa le incerc. Inca nu le-am montat.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google