Problema Semnalizare:la Orice Semnal Stg Sau Dr, Semnalizeaza Avariile

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Problema Semnalizare:la Orice Semnal Stg Sau Dr, Semnalizeaza Avariile

    problema semnalizare:la orice semnal stanga sau dreapta, semnalizeaza avariile
    ce poate fi?
    m-am uitat sa nu fie vre-un bec ars si nu este

  • #2
    Daca ai alarma acolo cauta problema, daca nu UCH sau instalatia electrica, de verificat in special sub bancheta spate.
    INTALNIRE LOGAN CLUB CALARASI DUMINICA ORA 15

    Comment


    • #3
      am scos cele 2 mufe mari din alarma si tot semnalizeaza in ambele parti

      Comment


      • #4
        Nu stiu cum e la Logan (la care semnalizarea e comandata prin UCH), dar la modelele mai vechi (la SuperNova spre exemplu) la care exista releu separat de semnalizare, pb enuntata de tine era in general din butonul de avarii...

        Comment


        • #5
          Loganul are releele de semnalizare in UCH. Degeaba ai scos mufele de la alarma, poti sa le pui inapoi si sa scoti firele care pleaca de la alarma si sunt legate la UCH la pinii A8 si A9 (mufa mare alba, firele din mufa sunt alb si crem). In general firele alarmei legate la semnalizare sunt maro, dar nu e o regula.
          Desfa acele fire de unde sunt legate cu firele masinii.
          GL-22-TOF

          Comment


          • #6
            @ stelco nu e de la alarma , stai linistit , asa am patit-o si eu ... Este gripata mufa de la stopuri/faruri si trebuie curatata. Cumpara un spray WD40 pentru degripare si se rezolva totul. S-a mai discutat asta pe forum

            Comment


            • #7
              Vezi ca tu confunzi aici treburile, de la stopuri este alta problema.
              sigpic

              Comment


              • #8
                exact, nu are legatura treaba de la stopurile spate cand calci frana si se aprinde martorul de la ceata in bord. Culmea ,am avut problema asta inainte de a schimba alarma, am curatat cu ocazia asta si mufa spate de la stopul stg

                Comment


                • #9
                  revin: am fost azi la un centru de alarme, nu aveam cele 2 diode montate.
                  Mi le-a montat electricianul si merge ok semnalizarile

                  Comment

                  Working...
                  X
                  Anulare DPF
                  Politica de Securitate Google