Discutii Amicale Despre Politica

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Secventa video care va rămâne pentru posteritate este adevărul


    Ce spui tu este propagandă ieftină. Se vede clar cum vineri jandarmii erau la fel ca sâmbătă și duminică. Ce erau în plus erau demenții puși pe revoluție.

    Referitor la PSD, cu Dragnea la conducere a luat aproape 45% dintre voturi, cel mai mare procent de la FSN.
    Ştiri de ultimă oră, disponibile online. Gândul iti ofera ştiri externe si interne în timp real, ştiri politice, ştiri economice, mondene, sociale si din sport.


    Iar dacă te referi la șefi de partid care dau afară, ce părere ai de Orban care a fost declarat abuziv de către comisia de apel a partidului în cazul Cataramă? Iar acesta i-a făcut și plângere penală?
    Preşedintele PNL, Ludovic Orban, a susținut, luni seară, referitor la plângerea penală pe care a anunţat că o va face împotriva sa Viorel Cataramă, că aceasta este doar "problema lui".
    Last edited by gecmc94; 21 August 2018, 22:07.

    Comment


    • Baaa, ce mama naibii vorbim noi aici, cand insasi jandarmeria recunoaste ca gealatii lor au avut casti cu indicativ acoperit?


      Trimis de pe al meu ONEPLUS A3003 folosind Tapatalk

      Comment


      • Am spus că am văzut în filmul Passport o cască cu bandă neagră. Care parte nu o pricepi?

        Boul de Orban spune asta, citat de România Liberă
        Ludovic Orban subliniază că Viorel Cataramă a fost sancționat prin excludere conform statutului PNL, pentru că a comis un "delict de opinie" prin atacurile sale împotriva colegilor, informează Mediafax.
        Last edited by gecmc94; 21 August 2018, 22:12. Reason: Automerged Doublepost

        Comment


        • Partea aia in care jandarmeria spune ca multi gealatii au avut astfel de casti cu banda.
          Tu, care parte nu o pricepi? Vad ca stii mai bine decat jandarmeria.
          Si stii ce nu înteleg? Partea aia in care, daca ai câstigat alegerile, e normal si democratic sa ciomagesti proprii cetateni.

          Trimis de pe al meu ONEPLUS A3003 folosind Tapatalk
          Last edited by mr.K; 21 August 2018, 22:22.

          Comment


          • Revenind la subiecte cu adevărat interesante. Ludovic Orban și "delictul de opinie" pe baza căruia își dă el afară rivalii din partid.
            Iată ce spunea idiotul acesta pe

            Orban a spus că el şi mai ales cei care l-au susţinut au avut de suferit de-a lungul timpului pentru acest lucru, iar dacă va fi ales preşedintele PNL în niciun caz nu va lua vreo măsură împotriva celor care au avut altă opţiune decât susţinerea sa. "După părerea mea, în PNL trebuie să dispară ceea ce există ca delict de opinie. Fiecare om are dreptul să se poziţioneze aşa cum crede, să îşi exprime opinia, să voteze cu orice candidat. Nu este o vină pentru nimeni că susţine un anumit candidat, e dreptul fiecărui membru să aibă preferinţa lui. Şi, dacă voi câştiga, eu care am avut de suferit de-a lungul timpului şi mai ales cei care m-au susţinut au avut de suferit pentru acest lucru, în niciun caz nu voi provoca niciun fel de represalii sau măsuri împotriva celor care au avut altă opţiune decât susţinerea mea", a declarat Ludovic Orban, într-o conferinţă de presă la Craiova, potrivit Agerpres.
            3 iun 2017

            Apropos, și plângerea penală depusă contra premierului pentru trădare se dezumflă. SRI pare să spună printr-un raport către DIICOT că nu are informații despre nicio trădare.

            Comment


            • Normal ca la Antena3:

              https://adevarul.ro/news/politica/or...d57/index.html

              Asta e conducatorul mult iubit.

              Comment


              • Iar poza asta spune totul.
                Attached Files
                Last edited by Gil26; 21 August 2018, 22:49.

                Comment


                • Cea mai reușită combinație pare asta: "Că acolo au fost oameni care au venit să protesteze paşnic, mă bat pentru asta. Dar nu pot fi de acord cu violenţele."

                  Comment


                  • basescu-ironie-maxima-la-adresa-lui-orban-pentru-poza-cu-maimuta-s-a-trezit-unul-mai-fraier-ca-m.jpg Poza asta spune mult mai multe. Aroganță mult mai mare.

                    Comment


                    • Ha ha, macar are dintii in regula :-))

                      Si trebuie sa recunostem, mult mai destept ca Daddy.
                      Last edited by C.Mike; 21 August 2018, 23:39. Reason: Automerged Doublepost

                      Comment


                      • Da, este mai deștept dar nu prea i-a și ne-a folosit. Dar subiectul danturii pe care îl menționezi mi-a adus aminte de asta. Este despre Liiceanu, protestul pesediștilor, unii cu probleme de sănătate în acest departament deși unul dintre bătăușii din Piața Victoriei avea și el astfel de probleme.
                        Starea dinților - de la lipsa cu desăvârșire până la albul strălucitor - reprezintă un indicator important al clasei sociale, arată antropologul american Krisztina Fehérváry.


                        Pentru că ne-am reamintit de Băsescu, iată două articole care discută despre opera CIA în România: protocoalele secrete ale SRI, amenințarea instituțiilor.

                        Dar dacă e adevărat, așa cum se spune mai direct sau mai pe ocolite, că CIA, cu acordul Departamentului de Stat al Statelor Unite, a inițiat operațiunea, pilotând SRI-ul în construcția acestei scheme, atunci șeful DNA din acel moment se vedea prins într-un război mai mare decât puterile sale. El putea face o discretă disidență personală, dar ar fi fost greu să denunțe întregul aranjament, fără costuri foarte mari. Dar chiar și așa, am văzut prea bine că Daniel Morar nu a fost numit reconfirmat în funcția de șef al DNA, fiind trimis în compensație la Curtea Constituțională. A părut să fie evacuat din sistem tocmai pentru că devenise nefiabil pentru autorii din umbră. În schimb, un procuror submediocru ca Tiberiu Nițu, căruia toată lumea îi găsea numai defecte, a fost numit procuror general, întrucât el putea garanta secretul operațiunii.
                        Într-un interviu pentru B1 TV, fostul președinte Traian Băsescu a susținut că infiltrarea SRI în instituțiile statului a fost un plan pus la punct de un grup cu oameni politici, nu a fost ...

                        „CIA discuta cu Kovesi și Coldea, uneori asistați de Ghiță, discutau probleme de interes național, după părerea mea. Sunt 64 de protocoale. Câte instituții s-au închinat la SRI?

                        ...
                        Fostul președinte spune că protocoalele au fost folosite pentru a da semnale și pentru a ține sub control instituțiile.

                        „CSM- semnal, dacă nu sunteți cuminți vedeți ce puteți păți. La CCR- Toni Greblă, care a sărit embargoul la ruși cu ouă de struți. Mergem mai departe: Înalta Curte- șefa Secției de Contencios, care a fost achitată. Toate instituțiile au primit semnalul. CSM, vedeți că vă luăm, Înalta Curte, vă luăm prin brațul de execuție. Cine a fost creierul care a creat sistemul? Președintele României a fost atenționat: i-au luat fratele. Nu era pentru mine, era pentru următorul președinte mesajul", a mai spus Băsescu.
                        Era anti-corupție ce vroia CIA în România? Sau era o formă de a ține sub control un vasal pentru interesele geostrategice din zonă?
                        Last edited by gecmc94; 22 August 2018, 00:51. Reason: Automerged Doublepost

                        Comment


                        • Bine. CIA, Mosad, SRI, Soros. Nici Daddy nu stie. Anul trecut a trecut prin mare cumpana. Patru asasini profesinisti au vrut sa ii rada mustata. Dar mult iubitul a scapat la mustata. Vom afla in episoadele urmatoare cum a reusit.
                          Tatucul vostru va de ce doriti si ce va place cel mai mult stimati tovarasi. Telelenovele.

                          Printre pungasi e o vorba: Banii, viata sau mustata.
                          Pungasul sef a facut bani. Viata lui este o poveste. Mustata o foloseste pentru Irina (ca altceva nu mai poate).

                          Iar dupa unii acest bolnav mintal are tot dreptul sa conduca tara asta.
                          Sa fie presendintele partidului, al tarii, al Senatului, al CSM, al CCR si a tot ce poate avea un presedinte. Ca are voturi.
                          Jalnic.
                          Last edited by Gil26; 22 August 2018, 20:15.

                          Comment


                          • Despre "asasinat" se poate vorbi. In cel mai realist caz, a fost probabil intimidat după cum au mai fost oameni în acest stat. Dacă era vorba de intenție de asasinat sau doar de o sperietură, nu putem ști. Altfel este doar o poveste.

                            Referitor la discuția despre CIA, să nu bagatelizăm. Un ziarist cu bune cote de la Deutche Welle sau Băsescu discută despre acest subiect. Eu cam cred subiectul cu foarte multe șanse de a fi real.

                            Comment


                            • Da. Aici cred ca ai dreptate.
                              Suntem o tarisoara mica.
                              Sunt destui ce ne invart pe degete.
                              Plus ca ne mai sforarim si noi intre noi.

                              Dar hai sa revenim la asasinat. Ieri a spus:
                              „A fost o tentativă anul trecut, în aprilie. Nu vreau să povestesc. Au venit patru străini în România, cazaţi la Athenee Palace, din ceea ce mi s-a spus, şi au stat trei săptămâni aici. Mă rog, am scăpat, dar asta nu înseamnă că mi-am luat pază sau o să-mi iau pază”
                              Si a lasat sa se inteleaga ca Soros a fost cel care a comandat asta.
                              Azi spune ceva despre un restaurant, despre niste gesturi de amenintare. Iar aia doar evaluau posibilitatea (a aflat asta mai tarziu de la un prieten). Si nu crede ca ar fi fost oamenii lui Soros.
                              Maine va spune ca de fapt totul a fost pe 1 Aprilie 2017.

                              Nu stiu. Poate supraevaluez inteligenta mascariciului asta. Dar e posibil sa fi lansat gluma asta de asasinat pentru a distrage atentia.
                              Tanti Carmen a fost chemata la audieri, apoi nu a mai fost nevoie. Si s-a autoinvitat la comisia lui Caprar.
                              Tanti predecta perfecta Speranta a spus ca nu a mancat usturoi si nici prin piata nu a calcat. Cazan ala a spus ca perfecta a fost in piata si a evaluat inainte de a da ordinul. Iar Speranta moare ultima.
                              Tudorel l-a tras de urechi pe Lazar (eu am prevazut mazilirea cat de curand) si la procurori l-a aratat pe bau-bau: Inspectia Judiciara.

                              Dar sustinatorii PSD -ului se pot uita la telenovelele de pe Antena3.
                              Ca veni vorba. Si Daddy si Carmen doar s-au uitat la telenovele pe 10 august. Nimic mai mult.
                              Last edited by Gil26; 22 August 2018, 21:42. Reason: Automerged Doublepost

                              Comment


                              • Iohannis 13 aug 2018:
                                „De ce am ajuns aici? Pentru că un protest legitim a degenerat în violenţe de stradă, cu manifestări agresive. Nu cumva cei care vor să îngenuncheze justiţia şi lupta anticorupţie şi-au dorit o diversiune pentru a construi o tensiune nejustificată şi falsă în societate?"
                                24 aug 2018:
                                Rămân în continuare la părerea mea, că instituţiile statului au hiper reacţionat într-un mod foarte greu de înţeles, în continuare există o suspiciune care se consolidează că au fost unii incitatori trimişi acolo în piaţă, dar toate aceste lucruri le vor elucida instituţiile care se ocupă
                                Cu siguranță trebuie început de aici. Ora 16:12, vreo 2000 de oameni stau liniștiți în spațiul lor demarcat înconjurați de garduri și vreo 20 de jandarmi fără armură în jurul lor.
                                piatavict1612.jpeg

                                Ora 16:16, mulțimea pleacă din spațiul amenajat fără să rupă gardurile și începe ocolirea ieșind prin stânga pentru a ajunge în dreapta la Guvern.
                                piatavict1616.jpeg
                                Doar această simplă acțiune este motiv de amendă penală.

                                Ora 16:21, primii protestatari ajung la poarta Guvernului. Sunt sigur că acest lucru va fi investigat de procurori.
                                piatavict1621.jpeg

                                Ora 16:22, ajung și primii jandarmi cu armură, scutierii care erau până atunci retrași în spatele Guvernului.
                                piatavict16221.jpeg

                                Ora 16:25, formațiunile sunt încleștate și deja protestul degenerase. Au urmat abia acum gazele lacrimogene reușindu-se la un moment dat împingerea protestului la o distanță mai mare de Guvern
                                piatavict1625.jpeg

                                Știe cineva programul acelei zile de 10 august? De ce oare această manevră atât de devreme, la ora 16? De obicei acțiunea în piață începea după ora 18-20, fie că era vorba de un imn, o poză, ceva. Poate pentru că se știa care va fi reacția jandarmilor când trebuie să protejeze un obiectiv militar precum Guvernul. Și asta era și intenția. O instigare în masă prin auto-victimizare. Posturile radio-tv ale propagandei sistemului au declanșat apoi isterizarea populației.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google