Intrebari Intretinere Si/sau Remediere Probleme Interior Logan II

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Intrebari Intretinere Si/sau Remediere Probleme Interior Logan II

    Salutari,

    Am scris de numa' pe forum-ul asta, da' zic mersi ca exista ca macar am pe cine sa intreb la nevoie si apreciez ajutorul celor de pe forum.

    In primul rand, la cateva saptamani de cand am primit masina, am observat ca dupa prima cheie si nu numai, stand cu masina pe loc, la relanti, acul de la vitezometru imi trepideaza intre 0 km/h si 10 km/h. Lucrul asta se intampla numai cat timp stationez, in mers imi indica bine nu imi vibreaza sub nicio forma si nici nu da erori in citirea vitezei corecte (ma raportez cu viteza indicata de gps).

    Asta se poate remedia pe baza garantiei ?

    Al doilea rand sau a doua problema care ma bazaie, e faptul ca la boxa dreapta fata, la volum relativ mare (18-20 de unitati pe media player - nu am MediaNav) imi vibreaza la anumite frecvente plasticul din apropierea difuzorului. Cred ca e plasticul deoarece cand apas in zona aia, vibratiile dispar. Eu sper sa nu rasara problema asta si la celelalte difuzoare, e indeajuns de iritanta problema la un singur difuzor. Stie cineva de la ce ar putea fi si ce pot face sa dispara?

    Ultima problema, e una de estetica, tine de afisajul sau, ma rog, ecranul ala transparent de la afisajul media player-ului, care s-a zgariat din senin, fara sa-i fac nik. Ala se poate schimba (poza atasata) ?

    Free image hosting and sharing service, upload pictures, photo host. Offers integration solutions for uploading images to forums.


    Multumesc.

  • #2
    Poți deschide n topicuri, în mare, răspunsul va fi Nu face obiectul garanției.

    TdB-ul cu vitezometru oscilant e de garanție (comportament reproductibil, nu aleator), deși cam toate SCe-urile fac la fel
    Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

    Comment


    • #3
      Ciudat, ecranul nu doream sa-l schimb pe garantie in niciun caz, ma interesa doar sa il inlocuiesc daca se poate ca ma sacaie.

      Dar in privinta bazaitului din difu dreapta fata, acolo nu e vina mea, in orice caz ... chiar de nu ma rezolva aia la garantie cu difuzoru', macar voiam sa stiu de la ce naiba ar fi zgomotul si cum sa il remediez eu.

      Comment


      • #4
        Vezi REGULAMENT.
        9. Înainte de a deschide un thread nou, este recomandat sa urmezi etapele descrise în continuare:
        - apeleaza la functia Search a forumului pentru ca e posibil ca subiectul sa mai fi fost discutat;
        - daca ai posibilitatea si rabdarea necesara, citeste mai multe discutii legate (chiar si vag) de subiectul pe care intentionezi sa-l deschizi; s-ar putea sa gasesti raspunsul în alta discutie, cu subiect aparent diferit de ceea ce cauti si care nu apare la cautare.

        ...
        Ai in sectiunea Logan II, topicuri...cate doresti.

        7 topicuri in 3 zile si toate doar pentru o intrebare, mi se pare un exces de zel, daca nu cumva un abuz.
        Te rog.
        Last edited by IancuMIC; 10 January 2018, 09:53.
        Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

        Comment

        Working...
        X
        Anulare DPF
        Politica de Securitate Google