Intrebari

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Intrebari

    Salut sunt nou in club, si ma interesa cateva sfaturi:
    Am aripa stanga fata infundata, cum e mai bine sa o schimb sau sa o indrept?
    Cat ma costa revizia anuala (schimb ulei, schimb filtru de aer, diverse reglaje)si undee mai bine s ao fac la service-uri autorizate Renault sau oriunde am relatii si am incredere ca mi-o face bine

  • #2
    In primul rand, bine ai venit printre noi.
    Legat de intrebari:
    1. Aripa - depinde cat de tare e infundata. Pune o poza sa vedem despre ce e vorba.
    2. Depinde de revizie. Daca e in garantie, e bine sa o faci la un dealer. Daca nu mai ai garantie - unde crezi ca e mai bine. Vezi ca sunt topicuri dedicate pentru revizii, de unde afli tot ce ai nevoie.
    GL-22-TOF

    Comment


    • #3
      Despre revizie se discuta aici. Mai ramane cateva zile deschis.
      Cel mai nou proiect auto din România!
      Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

      Comment


      • #4
        Despre revizie , cum zice Andrei .

        Despre aripa , daca nu ai casco cum vrei tu , sunt banii tai . La reparat ai sanse sa-ti apara rugina in timp .

        Bafta .
        B -X X - DDF x 2

        :sofer1: :kissroadkill: :sofer5:

        Comment


        • #5
          Daca aripa e infundata rau mai bine o schimbi.
          Daca poti pune o poza.
          sigpic
          !

          Comment


          • #6
            Mai bine pune o poza.......Decat sa n dam cu parerea...De obicei un service bun au scule necesare si materiale bune,incat dupa reparatie nu se vede nimic........Depinde de service asa ca mare atentie unde te duci.........

            Ca si schimbat ulei..Filtre recomanda Bosch (tre sa fie si in Bucuresti....)cauta pe google

            Comment


            • #7
              ceva probleme

              Salutari!Sunt nou pe aici si am si eu o problema si vreau sa stiu caruia dintre voi i sa mai intamplat sa simta miros de benzina(intr-o zi ploioasa) iar dupa ce opresti motorul sa iasa aburi din el(in aceeasi zi, sper sa nu fi fost fum)...Numai bine

              Comment


              • #8
                Daca ploua afara este f probabil sa fie abur... Ajuns pe la motor pe sub masina iau pur si simplu din capota... Si eu cand dau cu masina in balta si are motorul incins ies aburi de sub masina...
                sigpic

                Comment

                Working...
                X
                Anulare DPF
                Politica de Securitate Google