Cateva Mici Intrebari

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Cateva Mici Intrebari

    Salutare ,

    Am câteva întrebări. Am citit pe forum și totuși nu mi-am format o părere.

    Este bine dacă îți schimbi toba la logan cu o toba sport (finala) ? Iți ofera ceva cai putere sau just sound? Recomandați o marca anume ?

    O alta nelămurire pe care o am este în legătura cu filtrul sport. Ce sa fac sa imi pun sau sa nu îmi pun? Voi ce mărci recomandați și pe lângă filtru mai trebuie și alta modificare?
    Alte modificări sport dar care nu sunt asa de mult costisitoare ce recomandați?

    Mulțumesc mult
    From Miami 2 Ibiza
    Voucher
    http://i39.tinypic.com/302s7zr.png

  • #2
    Pai vezi la sectiunea tuning auto.
    Toba e mai mult pt sound, filtru la fel (poate vreun cp in plus) , dar am vazut la multi ca s-au vaitat ca le-a crescut consumu cu filtru sport (la acelasi stil).
    Daca vrei ceva cp in plus, cel mai ieftin (si chiar simti ceva) e sa faci o remapare, castigi vreo 4-6 cp.

    Comment


    • #3
      O toba finala nu iti va aduce mai mult de o amenda, bonus! Iar daca e negandita e posibil sa iti faca rau. Daca tot vrei CP, la un aspirat poti face o admisie manarita cu un filtru de aer de la KN bine amplasat (cel mai ok loc pentru absortia de aer il vezi in Logan Cup) si o evacuare cap coada cu catalizator sport. La toate astea adaugi un soft si ai investit aproximativ 1.000 de euro in maxim 10-12 cai.
      Oare merita?!
      Singura solutie pentru aspirat, dupa mintea mea, ar fi o axa cu came cu un unghi mai agresiv care costa aprox 300 euro fara montaj (la care adaugi un soft custom eventual o evacuare). Dar si aici ai plusuri si minusuri.
      sigpic

      Comment


      • #4
        e, vezi? tot mai bine un V8
        In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

        Comment


        • #5
          niet...5 cilndrii in linie, carburator si-o turbina de camion...
          Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

          Comment


          • #6
            Originally posted by Octavian___30 View Post
            Pai vezi la sectiunea tuning auto.
            Toba e mai mult pt sound, filtru la fel (poate vreun cp in plus) , dar am vazut la multi ca s-au vaitat ca le-a crescut consumu cu filtru sport (la acelasi stil).
            Daca vrei ceva cp in plus, cel mai ieftin (si chiar simti ceva) e sa faci o remapare, castigi vreo 4-6 cp.
            Si maparea in ce consta ?
            App tot aud pe multi cu schimbatul softului de la calculatorul de bord, cu un soft mai bun. Ce transformari aduce softul cel nou?
            From Miami 2 Ibiza
            Voucher
            http://i39.tinypic.com/302s7zr.png

            Comment


            • #7
              Originally posted by Seba View Post
              niet...5 cilndrii in linie, carburator si-o turbina de camion...
              Si cisterna Seba, nu uita cisterna !
              Skyboy , cred ca gasesti niste raspunsuri aici = http://www.loganclub.ro/forum/resoft...ogan-t425.html
              Last edited by FLORYN; 7 May 2009, 13:33.
              , sunt cu ochii pe voi !
              :thumbsup:

              Comment


              • #8
                nu mai conteaza cisterna la masina aia...lu aia nu-i trebe filtru sport, nu-i trebe tobe, nu are soft de schimbat. doar un surub de reglaj la turbina si unul la carburator. aia e ce trebe la casa omului, pentru bunastarea sufletului si pericol pentru trup. da-l drec de trup, macar sa traim fericiti, nu!?
                Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                Comment


                • #9
                  Originally posted by sKyb0y View Post
                  Si maparea in ce consta ?
                  App tot aud pe multi cu schimbatul softului de la calculatorul de bord, cu un soft mai bun. Ce transformari aduce softul cel nou?
                  Pui Vista in loc de XP.
                  Hartile comanda cata benzina sa intre si cat aer pentru ca explozia sa fie cat mai optima (asta e explicatia de balta, dar in mare cam asta face o remapare/chiptuning/ECU tuning).
                  sigpic

                  Comment


                  • #10
                    Originally posted by andy_x3m View Post
                    Pui Vista in loc de XP.
                    Hartile comanda cata benzina sa intre si cat aer pentru ca explozia sa fie cat mai optima (asta e explicatia de balta, dar in mare cam asta face o remapare/chiptuning/ECU tuning).

                    multumesc mult pt raspunsuri
                    From Miami 2 Ibiza
                    Voucher
                    http://i39.tinypic.com/302s7zr.png

                    Comment


                    • #11
                      salut din nou.
                      am iar niste intrebari. tot vad prin oras stopuri de logan fumurii. m-am decis sa imi cumpar o pereche. sunt legale cele fumurii. am inteles ca nu.
                      al 2 a intrebare este urmatoarea. vad tot felul de modele dar sunt interesat de cele cu semnalul cerc. un link ceva pls ?
                      10x
                      From Miami 2 Ibiza
                      Voucher
                      http://i39.tinypic.com/302s7zr.png

                      Comment

                      Working...
                      X
                      Anulare DPF
                      Politica de Securitate Google