mai multe intrebari

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • mai multe intrebari

    Salut,

    Am si eu cateva intrebari, si as aprecia mult daca m-ati putea sfatui putin.

    Mi-am luat acum maciuca de schimbator de prestige. Am inteles ca este mai larga decat cea originala. Cum m-ati sfatui sa o montez.

    Am cateva zgarieturi, si as vrea sa le remediez. Am inteles ceva de un marker pentru corecturi care s-ar gasi prin careffour. Sau un polish, ce mi-ati recomanda.

    Si inca ceva, aveti idee unde as putea gasi ulei de motor Castrol Edge 5W40? Fara turbo diesel. Doar Castrol Edge 5w40 cu norma Renault.

    Multumesc anticipat

  • #2
    Pentru maciulia de la schimbator poti sa infasori o banda izolatoare si il bagi fortat (in prima faza daca diferenta e mica) e cel mai ..... ieftin si poti incerca. Daca nu confectionezi o bucsa cu peretii subtiri sau poxipol.

    La zgarieturi mari pe caroserie le poti repara numai cu markerul. Efectul de panza de paianjen (zgarieturi fine) se elimina prin polish. Daca ai masina nou nouta e preferabil sa-i mai dai un strat de lac. E foarte subtire stratul protector ...

    La a treia intrebare nu stiu sa-ti raspund. Toate cele bune.

    Comment


    • #3
      Salut.
      maciuca de schimbator nu e mai larga e la fel
      Numai bine.
      ps:gasesti raspunsuri pentru toate intrebarile tale,dar daca ai folosi functia"search"-adica "cauta"
      Un Logan----YNG-----
      Numai bine.

      Comment


      • #4
        Salut,pt zgarieturi eu am folosit stiloul de retus ,care se gaseste la reprezentatiele dacia ,este foarte bun si-l recomand
        http://www.loganclub.ro/forum/ct_90_b_u_z-t57569.htmlsigpic

        Comment


        • #5
          eu am avut ceva minor si sa dus cu polish,depinde cat de adanci sunt,bafta la remedieri

          Comment

          Working...
          X
          Anulare DPF
          Politica de Securitate Google