Albastrel

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    @dl_dr25, in postul #10 ce reprezinta poza cu panoul de sigurante, vad acolo un cablu gros si un dispozitiv infipt in panou, in locul unei sigurante, e modulul cu impuls sau?
    I have no special talent. I am only passionately curious.

    Comment


    • #17
      Avem alimentarea pt camera, in locasul unde vine siguranta pt portul OBD.20180521_105446.jpeg

      Trimis de pe al meu SM-G955F folosind Tapatalk

      Comment


      • #18
        Originally posted by dl_dr25 View Post
        Cu toate aceste plastice masina este mult mai stabila, t0rqemada spune ca se castiga si la consum, eu nu am observat fiindca nu ma interesat acest aspect.
        LOL...plasticele alea nu-s pt stabilitate. Sunt pt eficientizarea consumului. Si sunt puse de la Logan 1 PH2.
        Pt stabilitate se folosesc in general elemente din metal, nu din plastic. Funny.

        In rest. Saraca masina. Ai facut-o mucix.
        Last edited by Archangel80; 21 May 2018, 11:17.

        Comment


        • #19
          Daca o masina este mai aerodinamica, consuma mai putin. Oare nu este si mai stabila dl. inginer ? Treaba este ca eu vorbesc din experienta, tu vorbesti din ?


          Trimis de pe al meu SM-G955F folosind Tapatalk

          Comment


          • #20
            Apropos de aerodinamică, un eleron pe capota portbagaj cum ar fi?
            http://www.loganclub.ro/forum/pictur...pictureid=8026

            Comment


            • #21
              Nu ma bag fiindca nu imi place cum arata, consider ca logan ul nu este pt asa ceva.

              Trimis de pe al meu SM-G955F folosind Tapatalk

              Comment


              • #22
                @Archangel80, pai ca sa scazi consumul nu trebuie sa cresti aerodinamica? Cum scade asa prin magie?

                Nu conteaza materialul cat timp e capabil sa impinga fluxurile de aer astfel incat acesta sa nu mai loveasca in elementele masinii. Iar asta se traduce printr-o frecare mai mica (reducere consum) dar si stabilitate (nu mai loveste in elemenete portante rezulta balans redus).

                La L1 Ph2 ai o semi-barbita si aparatorile de noroi cu prelungire. Cam atat.




                Sent from my Mi A1 using Tapatalk
                I have no special talent. I am only passionately curious.

                Comment


                • #23
                  Se vorbea de stabilitatea autoturismului, domnilor ingineri. Nu de aerodinamica. Stabilitatea e data de o bara stabilizatoare decenta, arcuri decente, amortizoare decente, si nu in ultimul rand de o punte spate independenta. V-ati ametit in cuvinte. Cam asta se intampla cand "confuzezi" termenii.
                  Urechile de plastic sub masina, mesele de calcat pe portbagaj, sunt pentru aerodinamica, nicidecum stabilitate. LOL.

                  Originally posted by dl_dr25 View Post
                  Cu toate aceste plastice masina este mult mai stabila, t0rqemada spune ca se castiga si la consum, eu nu am observat fiindca nu ma interesat acest aspect.
                  Iarasi big LOL. O bucata de plastic niciodata, dar niciodata nu va face o masina stabila. Va ajuta la CX, nicidecum la stabilitatea ei..

                  Originally posted by Silviu View Post
                  La L1 Ph2 ai o semi-barbita si aparatorile de noroi cu prelungire. Cam atat.




                  Sent from my Mi A1 using Tapatalk
                  Gresit. Sa gasesc pozele cu al meu Logan. Cand m-am dus la prima revizie, 2012, i-am intrebat pe mecanici ce e "fustita" din botul masini sau urechile de sub masina. Nimeni nu stia.
                  Attached Files
                  Last edited by Archangel80; 21 May 2018, 13:59.

                  Comment


                  • #24
                    @Archangel80, :-) e ok. Cum spui tu. Hai sa nu poluam thread-ul omului.
                    I have no special talent. I am only passionately curious.

                    Comment


                    • #25
                      Felicitari pentru imbunatatirile aduse.
                      Unele foarte utile si o sursa de inspiratie pentru pasionati.
                      Asa ca idee ai tinut cont la cat ai investit in masina cam la ce suma ai ajuns pana acum? Banuiesc ca majoritatea modificarilor le-ai facut singur sau ajutat de prieteni ca sa nu mai punem la socoteala si diferite manopere prin service.

                      Comment


                      • #26
                        Unele din modificarile tale o sa le abordez si eu, felicitari pentru efortul depus.

                        Comment


                        • #27
                          Plastice - Barbita, roti, rezervor, punte
                          Cheder - capota , usi in forma P - D - Z si Duster intre usi, obturatoare praf, protectie cui usa.
                          Tubulatura pasageri, incalzire scaune, cotiera, medianav , camera, multiplexor, impuls geam pasager.
                          Becuri led - stop ( intra si luneta), marsarier, semnale fata spate si oglinzi, plafoniera, torpedou, numar.
                          Insonorizare , STP - CTK, pasla.
                          Janta Altica pe 16.
                          Toate astea undeva la 1000- 1200€.
                          Folia gratis [emoji16][emoji39].

                          Trimis de pe al meu SM-G955F folosind Tapatalk

                          Comment


                          • #28
                            Ce tare ca la tine sunt legale jantele pe 16, pe MCV nu au putut sa le accepte [emoji107]

                            Comment


                            • #29
                              @dl_dr25, cum ai pus incalzirea in scaune fara sa pierzi garantia? La revizii nu au comentat? Impuls geam pasager cum ai reusit sa-ti pui?

                              Comment


                              • #30
                                Este cumparat de la un coleg de pe anunturi. La revizie nici nu au observat ca am incalzire in scaune.
                                Attached Files
                                Last edited by 77sky; 24 May 2018, 18:32.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google