Navi LG Stock De Pe Logan 2 - Discutii Generale

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Eu insist... De ce nu luati de la planetara?
    Nu, nu am nici7n interes sa il promovez... Doar ca eu sunt super mulțumit de al meu.

    Comment


    • Care este cel mai bun și actualizat fișier „global_cfg.zip”? Eu am încercat ceva de pe gps zone și îmi arată acum numai locații cu specific auto!

      Comment


      • "global_cfg.zip contains the main information specific to each country as permitted speed, flag, warning signs, TMC, icons and other useful information ..."
        locații cu specific auto - sunt POI "Point of Interest (POI) file used by personal navigation systems; contains one or more points of interest, including their names and locations; can be a navigation destination or a point used to generate navigational routes"

        De la setari aspect harta poti selecta care POI-uri sa fie afisate.
        Last edited by Silica; 12 May 2018, 14:20.

        Comment


        • Originally posted by MishuOT View Post
          Se poate modifica imaginea de boot? Am gasit imaginea originala inauntrul fisierului lgu. Daca o schimb se modifica si la masina sau...?
          Cu ce o schimbi imaginea de boot?
          I have no special talent. I am only passionately curious.

          Comment


          • Originally posted by Silviu View Post
            Cu ce o schimbi imaginea de boot?
            https://www.drive2.com/l/462313854227972217/

            Multumiri MGarner

            Comment


            • Mulțumesc frumos!

              Comment


              • Originally posted by bestiuta2007 View Post
                Mulumesc frumos!
                Nu ai pentru ce.
                Ma gandeam ca e mai usor.
                Eu am luat fisierul de recovery 4.0.6 si l-am desfacut si am gasit imaginea de boot. Ma gandeam ca daca o inlocuiesc acolo si apoi "arhivez" la loc se schimba automat. Dar se pare ca e mai elaborata chestia.

                Sent from my SM-G930F using Tapatalk

                Comment


                • Doar ptr splash screen? Totusi nu inteleg ce doresti sa obtii.
                  I have no special talent. I am only passionately curious.

                  Comment


                  • Am văzut pe Youtube un nene căruia îi era jenă cu logoul Dacia și a pus rombul de la Renault.

                    Dar mă rog, a vrut doar să arate că se poate, deoarece după încheierea emisiunii sunt convins că a revenit la logoul Dacia.
                    http://www.loganclub.ro/forum/pictur...pictureid=8026

                    Comment


                    • Originally posted by Silviu View Post
                      Doar ptr splash screen? Totusi nu inteleg ce doresti sa obtii.
                      Mi-am facut o imagine cu un logo 3d si eram curios daca se poate schimba

                      Sent from my SM-G930F using Tapatalk

                      Comment


                      • A "simtit" cineva ce a adus upgrade-ul MediaNav 4.1.0. pe MN1?

                        Comment


                        • Salut , sunt proaspatul posesor al unui Logan 2 SL Prestige PLUS 1.5 75CP si doar ce am facut un update la navi ....curios ...desi masina a iesit din fabrica in 07.05 si a ajuns la mine in 10.05, medianav sistem 9.1.1, hartile instalate erau 2016 Q2 iar dupa update-ul de aseara 20.05 ( prin aplicatia " cele mai noi harti garantat" din Nav Toolbox observ ca am hartile 2017 Q2....iar acum citesc ca au aparut deja de ceva timp hartile 2018 Q2!!!!

                          Comment


                          • Au aparut hartile 2018Q1 nu Q2.La update-ul hartilor in perioada gratuita nu primesti ultimele harti aparute,
                            s-a mai discutat asta.
                            Last edited by aurbrz; 21 May 2018, 21:05.

                            Comment


                            • ...pentru ca ar fi pacat sa fii la curent cu ceea ce se intimpla in realitate. medianav ramine o "scula de stors banii cumparatorilor". da' arata bine pe televizoru` din masina, no?!
                              ou! hepi-hepi! gioi-gioi!

                              Comment


                              • Oare? Medianav nu inseamna doar harti (navigare). Mai are si alte functii dar cine n-are, de unde sa stie...
                                Eu personal l-am cumparat in primul rand pentru camera de pe spate. In al doilea rand circul 90% in Bucuresti deci nu-mi trebuie harti actualizate ca slava Domnului pe aici nu se face mai nimic nou, in afara de gropi , pentru care am waze.
                                Eu unul sunt multumit de el mai ales la banii pe care i-am dat pe el sau ca sa ma intelegi sunt " hepi-hepi! gioi-gioi!"

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google