Intrebare Despre Sistemul De Franare

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Pompa de frana ai testat-o? Poate e de acolo...
    In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

    Comment


    • nu am facut asta

      Comment


      • Problemele pe care le are Loganul la sistemul de franare sunt urmatoarele:
        = la modelele fara ABS se strica repartitorul de frana si apar jocuri la calaret etrier[de preferat ca inlocuirea repartitorului sa se faca cu unul original deoarece celalalt model comercializat pe piata cedeaza repede]
        = la modelele cu ABS apare acceasi problema la calaretul de la etrier[costa mai putin inlocuirea etrierului de provenienta after market decat un set de reparatie original OE]

        Comment


        • te-ai gandit ca poate nu e nici o problema , si ca asa e normal , se face o trecere prin amplificatorul de servo pana incepe sa actioneze pedala pistonul pompei , nu poate fii totul reglat la zecime.
          Pain brings out the truth in us all...
          ...how much truth can you stand?

          Comment


          • Poate fi si de la supapa de servofrana doar e Dacia[by Renault]

            Comment


            • EUGEN2008 poate ai dreptate... ca de foarte mult timp merge asa.
              iulius s.p. imi poti sa mai multe detalii? cum arata/unde se gaseste si cum vad daca e in regula?

              Comment


              • sistemul de franare spate

                Va salut,am si eu o problema la sistemul de franare,numi tin franele pe rotile din spate,la ispectia tehnica mia zis inginerul ca numi tine frana pe rota dreapta spate,am ancercat sa o aerisesc cu metoda "dai pedale"nu am reusit am desfacut tamburul am curatat am verificat sa fie an regula,la fel si pe stanga,beleua este ca nu mai tine nici stanga acuma,am aplicat metoda lui Cristi Strulea din tutoriale,am schimat lichidul de frana sub presiune si tot asa se comporta,ce ma sfatuiti sa fac o fi ceva de la repartitor,eu stiu ca daca repartitorul nu ar functiona nu ar curge lichid sub presiune la metoda "dai pedale ca anecatul" rog sa ma ajutati ca stiti cum ai cu atelierele de service. Detin un Logan1,4dci Preferans din anul 2007
                Last edited by gica; 1 December 2013, 04:08.

                Comment


                • Dar o carte de gramatica detii/ai detinut? Incearca sa scrii ROMANESTE omule.

                  Problema vine de la repartitor. El nu blocheaza circuitul spate complet, ci regleaza presiune in functie de incarcare. La tine s-a blocat pe "descarcat", adica lasa sa treaca foarte putin lichid spre spate. Se rezolva cu repartitor nou
                  _
                  B 48 C U P - Ligheanul Agitat

                  sigpic

                  Comment

                  Working...
                  X
                  Anulare DPF
                  Politica de Securitate Google