Despre Bobina De Inductie

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Despre Bobina De Inductie

    stie cineva daca bobina de pe super nova are aceleasi capacitati tehnice ca cea de pe logan.am auzit o parere pe alt forum ca ar da mai putin curent

  • #2
    Este aceasi bobina! Eu de 2 saptamani si pana azi am avut bobina de super nova imprumutata de la un vecin
    Cand vrei sa faci un bine gandestete de 2 ori!

    Comment


    • #3
      Merge sa pui pe logan bobina de super nova si invers .
      http://www.loganclub.ro/forum/ct_03_fie-t42314.html ..My Ride

      Comment


      • #4
        multumesc mult.ce bine ca am vazut ca reperul si daca e de nova e mai ieftin pe la dezmembrari

        Comment


        • #5
          Eu am luat bobina+fisele NOI de origine din Pitesti dupa Dumbravei la pretul de 215 lei. Eu zic ca mai bine iesi daca le iei noi,nu de alta dar o sa te tina mai mult parerea mea.
          Cand vrei sa faci un bine gandestete de 2 ori!

          Comment


          • #6
            E bine ca unu intreaba si altii isi dau cu parerea. Dar cea mai tare e faza cu bobina sh, din cate se observa, la dezmembrari bobina de supernova e mai ieftina decat cea de logan probabil. Deci recapituland, intrebarea era daca se poate pune bobina sh de supernova pe logan deoarece este mai ieftina.
            Raspunsul corect este de fapt ca nu. Si nu fiindca nu ar da acriasi scanteie, ci pentru ca alimentarea pinilor e diferita. Mi-a lust o ora sa inteleg ce se intampla cu o masina cu plus pe semnal un semnal pe plus si alt semnal pe semnal. Culmea e ca mergea ). Dar pe un rand de cilindri dadea de 2 ori mai multe scantei decat pe celalalt. Ca fapt divers, cea de solenza e la fel la pini ca cea de logan. Da cred ca e mai scumpa la sh ).
            Din 13.09.2014 cea mai puternica masina cu sistem GPL BRC (571CP) din Ro este Bentley Continental GT. Asteptam replica concurentei...

            Comment


            • #7
              eu am pus de super nova pentru ca aia a fost singura necrapata din tot ce ave omu prin curte.si plus ca a sp ca e mai ieftina ca na fiind model mai vechi este si pretul mai mic.la mine a mers perfect dar am citit pe un alt site ca vezi doamne da scanteia mai slaba

              cea mai tare faza este ca astia cu piese de pe net dau ca bobina de inductie este pentru super nova,solenza,logan,renault megane
              Last edited by biancamarius5; 27 April 2014, 19:47. Reason: Automerged Doublepost

              Comment

              Working...
              X
              Anulare DPF
              Politica de Securitate Google