Detector Radar - Recomandari?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #76
    În Bulgaria se "folosește" din plin șpaga, apoi detectoarele.

    Ei încă au (și) detectoare de tip "pistol", în genul îți apare garcea din tufiș la vreo 200 metri cu deja setată la mașna colegului viteza de 83 km/h când tu știai prea bine că aveai peste sută. De aici și mirarea pe care ar fi bine s-o ții ascunsă. Înainte mergea cu 10-20 leva, dar acum, fără 20 euro nu treci. Ba chiar 50 euro, asta desigur, dacă o comiți și știi că ai greșit evident.

    Scuze pentru offtopic... dar cred că nu trebuie să-ți faci griji. Dacă te oprește garcea bulgar, acesta face precum garcea român în anii 90... adică sigur îți el găsește ceva. Ai noștri s-au mai calmat, pe când ai lor, mamă-mamă, să te ții.

    Ultima dată cînd m-a oprit aproape de granița cu Grecia, noaptea fiind, neavând cu ce să mă amendeze, m-a luat că vin de la mare depârtare și că aș fi obosit... Cică să trag pe dreapta 4 ore. Bine că aveam un pachet de țigări nedesfăcut în torpedo, i l-am dat, i-am urat sănătate și am plecat mai departe invocând pierderea primul ferryboat către Thassos...

    E bine de regulă să fii amabil cu ei și s-o dai cu "colega" în sus "colega" în jos.
    http://www.loganclub.ro/forum/pictur...pictureid=8026

    Comment

    Working...
    X
    Anulare DPF
    Politica de Securitate Google