Cd-player Daewoo AGC-1220RF

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Salut. Doresc si eu sa-mi montez acest tip de radio pe Loganul meu din 2009 impreuna cu un satelit si microfon.
    Gasesc la vanzare acest model de radio si fara intrare de CD. Care e diferenta intre ele?
    Attached Files

    Comment


    • Va salut!Am un logan 2 cu radio cd 2din si as vrea sa-l schimb.Mai am nevoie de rama adaptoare?Multumesc

      Trimis de pe al meu SM-G361F folosind Tapatalk

      Comment


      • schimbat cd radio la Logan

        Salut,Am avut si eu un aparat Daewoo care a fost furat .Ce tip de radio Cd sa cumpar care sa fie compatibil cu cd furat* AGC-1220RF (AGC-1220RF-A).Am toate mufele intacte in bordul masinii.Ce ar fii compatibil ca sa mearga cu microfonul si satelitul de sub volan care schimba posturile si volumul.Multumesc.

        Comment


        • Sincer ... recomand acelasi model de player !!!
          Altfel :
          -aveti nevoie de mufe adaptoare (alimentare+difuzoare)
          -aveti nevoie de alt microfon (cu cel vechi ce faceti, il lasati la plafoniera ?)
          -nu veti putea prelua/termina apelul din satelitul de comanda audio
          -montarea adaptorului (pentru satelitul de comanda audio) pentru un alt player presupune taierea mufei satelitului audio
          -d.p.d.v. al receptiei radio, nu multe alte aparate sunt la nivelul acestui Daewoo.
          Am avut si eu pe Logan acest player, deci va spun din experienta proprie ! Playerele oem sunt, in general, peste cele after-market.
          Module Electronice (Volt/termo,Interfete Sony/Pioneer/Alpine/Blaupunkt/Kenwood/JVC)

          Comment


          • schimbat cd radio la Logan

            ce aparat similar cu cel furat exista in acest moment ?Cam ce mufe am nevoie si ce la ce pret ?
            MULTUMESC ANTICIPAT

            Comment


            • Salut,

              Am achizitionat si eu acest radiocd AGC-1220RF-A si vreau sa il montez pe un clio symbol 2005, ma poate ajuta cineva ? contra-cost bineinteles.

              Multumesc

              Comment


              • Are careva schema electrica a satelitului de comanda?

                Comment


                • @ Omide : Vezi atasament. Satelitul este, de fapt, o matrice de 3 linii / 3 coloane. La intersectia dintre o linie si o coloana se realizeaza o comanda. Rotita de scroll este alta poveste ...
                  Attached Files
                  Module Electronice (Volt/termo,Interfete Sony/Pioneer/Alpine/Blaupunkt/Kenwood/JVC)

                  Comment


                  • Fratello, ms pentru schema. Eu mi-am procurat un satelit de pe un logan 2, cu mufa din poza, dar cu firele taiate si mufa care intra in radio este cadou de la un prieten. Ma poti ajuta cu firele?
                    Attached Files

                    Comment


                    • Daca are careva sau poate sa imi faca o poza la conectorul pentru satelitul audio, ce care intra in radio, as fi recunoscator

                      Comment


                      • mufe sateliti.jpg Vezi poza pentru corespondenta firelor.
                        Module Electronice (Volt/termo,Interfete Sony/Pioneer/Alpine/Blaupunkt/Kenwood/JVC)

                        Comment


                        • O sa verific exact care tip de așezare al pinilor este cel corect

                          Comment


                          • ???
                            In poza este dispunerea corecta a celor 6 fire ale satelitului (oricare model !) de comanda audio Renault/Dacia.
                            Module Electronice (Volt/termo,Interfete Sony/Pioneer/Alpine/Blaupunkt/Kenwood/JVC)

                            Comment


                            • Aaa, ok.citisem tot aici ca exista 2 tipuri de mufe si credeam ca trebuie sa imi dau seama care dintre ele este cel pe care îl am eu.

                              Comment


                              • Dupa poza postata cu playerul, ai mufa cu 8 pini (imaginile 1 si 2, de la stanga la drepta), din care doar 6 ocupati.
                                Module Electronice (Volt/termo,Interfete Sony/Pioneer/Alpine/Blaupunkt/Kenwood/JVC)

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google