Incidente din trafic-Accidente

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Fie cum zici, dar nu eu ocolesc peste 100 km ca sa ajung unde vreau!
    P.S. Intrebarea din postarea mea anterioara nu a fost la misto! Traseul propus de mine chiar este mai scurt si din experienta iti spun ca este si mai placut pentru sofer!
    Last edited by DannyMC; 15 July 2018, 16:18.

    Comment


    • http://expressdebanat.ro/inca-un-acc...sta-saptamana/

      a fost saptamana saptamanilor in zona. ghici unde e Politia? nicaieri...

      „Opiniile sunt libere, dar nu și obligatorii.”

      Comment


      • Politia? Poltiia mai putin si nu mai au nici macar dreptul sa te opreasca daca calci mai putin de 2 oameni.
        Asa, ca de sfarsit de saptamana:
        Tragedie în cartierul Kuncz din Timișoara. Un tânăr a intrat cu un Golf cu numere de Arad în mai mulți oameni. O fetiță de doar 3 ani a murit, iar alta de 13-14 ani este în stare gravă la spital. De frica romilor din cartier, șoferul a rupt-o la fugă.

        Accident grav de circulație, duminică după-masă, pe drumul care leagă Timișoara de Lipova, în zona localității Alioș. Un tânăr de 22 de ani și-a pierdut viața și alți trei au ajuns la spital, după ce mașina în care se aflau s-a răsturnat în afara părții carosabile.


        Deh...politia nu mai poata sta la panda (ca in occident)...acum trebuie sa faca preventie...adica sa-i previna pe prosti cand este politia in zona...astfel decaland cu 30 min accidentele...si mutand locul in care omoara oameni 2 km mai in jos.

        Comment


        • Bulgaria’s second city Plovdiv installed new-generation laser speed cameras on March 16, capable of checking the speeds of several vehicles at the same time. A test run on the city’s Sa…

          Uite o solutie moderna pt. prevenirea accidentelor, aparatele astea nu au nevoie de salariu, nici de pauza de masa,nu au nevoie sa stea la umbra si pot lucra 24/7. Bulgaria e inaintea noastra si la capitolul asta, cum e si la drumuri.

          Comment


          • Originally posted by DannyMC View Post
            P.S. Intrebarea din postarea mea anterioara nu a fost la misto! Traseul propus de mine chiar este mai scurt si din experienta iti spun ca este si mai placut pentru sofer!
            Cunosc traseul de pe vremea când eram doar pasager. Îmi propusesem la un moment dat să mergem pe acolo, până la urmă am mers pentru al doilea an pe traseul menționat de mine. Poate anul viitor schimbăm, poate îl „îmbunătățim” cu vreo escală de o noapte pe undeva, cine știe...
            Ideea mesajului meu, însă, nu era aceea a traseului ales, ci am vrut să subliniez că, atunci când toți participanții la trafic aflați simultan pe un tronson de drum se comportă așa cum le cere legea, se poate circula foarte frumos pe șoselele României, așa bune sau mai puțin bune cum sunt ele.
            Last edited by Cherubino; 16 July 2018, 14:36.
            M-am născut cu prea puține degete mijlocii în raport cu lumea în care trăiesc.

            Comment


            • Cherubino si ai ramane socat...dar si mai rapid Ca sa nu mai vorbim de siguranta.

              Comment


              • Originally posted by Cherubino View Post
                Ideea mesajului meu, însă, nu era aceea a traseului ales, ci am vrut să subliniez că, atunci când toți participanții la trafic aflați simultan pe un tronson de drum se comportă așa cum le cere legea, se poate circula foarte frumos pe șoselele României, așa bune sau mai puțin bune cum sunt ele.
                Sa stii ca am inteles ideea mesajului de la inceput, dar nu m-am putut abtine sa nu te tachinez un pic! Te asigur insa ca n-a fost scris nimic cu rautate!

                Comment


                • DannyMC
                  E în regulă, am înțeles ideea.
                  M-am născut cu prea puține degete mijlocii în raport cu lumea în care trăiesc.

                  Comment


                  • Preocupați de un telefon mobil
                    Bucură-te de videoclipurile preferate și de muzica preferată, încarcă conținut original și arată videoclipurile tale prietenilor, membrilor familiei și lumii întregi pe YouTube.


                    Doi tineri au murit şi alţi doi au fost răniţi, în timpul nopţii de joi spre vineri, în urma unui accident produs pe DN2, în zona popasului Tâmboeşti, judeţul Vrancea, după ce maşina în care se aflau a derapat şi a lovit un cap de pod.

                    Potrivit reprezentanţilor Inspectoratului Judeţean de Poliţie, maşina în care se aflau cei patru tineri a derapat şi s-a lovit violent de un podeţ de pe DN2, în zona popasului Tâmboeşti. Poliţiştii au stabilit că accidentul s-a produs din cauza carosabilului umed, conducătorul auto pierzând controlul volanului, potrivit mediafax.ro.

                    La faţa locului au ajuns mai multe echipaje medicale care nu au mai putut salva doi adolescenţi de 14 ani şi de 18 ani, din localităţile Odobeşti şi Slobozia Bradului. Celelalte două victime, respective şoferul, în vârstă de 19 ani şi un adolescent în vârstă de 17 ani, ambii din Slobozia Bradului, au fost răniţi uşor.

                    Comment


                    • Mdea...nimic iesit din comun.

                      Comment


                      • Bine ca nu au luat pe altii nevinovati dupa ei. Sincer imi pare foarte foarte foarte rau ca nu a crapat si soferul. Era un cocalar mai putin pe drumuri. Din pacate sunt extrem de multi (majoritatea Rromi) cu numere de UK, Belgia, Franta care nu respecta nicio regula de circulatie.

                        Inca odata in exprim profundul regret ca nu a crapat soferul.

                        „Opiniile sunt libere, dar nu și obligatorii.”

                        Comment


                        • Originally posted by Qberk View Post
                          Inca o data îmi exprim profundul regret ca nu a crapat soferul.
                          Total de acord. În plus de asta, cred că ar trebui să se abțină ăia care se apucă de jelit pe tema „săracii copiii ăia care erau în mașină au murit nevinovați”. Nu cred că putem fi atât de naivi să ne închipuim că ăia doi din spate (care în mod sigur nu purtau centuri, că dacă și le-ar fi prins, șansele să scape și ei erau probabil aproape de 100%) stăteau ei „așea” cuminți și se rugau de șofer „C**ie, lasă și tu selfi-urile alea și fii atent la drum, că dacă vrei să te dai mare la pi**ele de pe feisbuc te filmăm noi”! Haida-de!
                          M-am născut cu prea puține degete mijlocii în raport cu lumea în care trăiesc.

                          Comment


                          • Intr-o tara normala, politia rutiera ar trebui sa suspende pe termen nelimitat permisul cocalarului. Aici politia se plange la tv ca nu mai au voie sa stea cu radarul in boscheti...
                            Last edited by liviunvl; 20 July 2018, 15:38.

                            Comment


                            • Nu politia face legile, doar le aplica.
                              Cocalarii din parlament nu-si pun alegatorii in cap, asa ca nu vor inaspri legislatia rutiera.

                              Comment


                              • liviuvl si daca nu stau in boscheti...cum crezi matale ca-i prinde in actiune? Anuntand cu 500 inainte sa se potoleasca?

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google