Imbunatatiri Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • @stoicanuvoiam sa spun acelasi lucru dar m-am exprimat gresit, turbina este intr-adevar corp comun cu galeria.
    Totusi nu cred ca se pot obtine 130 CP din 0.9 fara compromiterea totala a fiabilitatii motorului!

    Comment


    • La nici un motor nu poti face asta
      Dar din cate stiu a fost cupa Sandero la un moment dat cu motoarele de 0.9 si mai stiu ca parca au scos 130 cp din acel motor
      Cu ceva modificari de soft cu o evacuare pe masura dar nu stiu daca au schimbat si turbina
      Daca nu ma insel este un Logan 0.9 la raliu tot cu multe modificari
      sigpic

      Comment


      • Pai da dar aia nu spera sa ii tina motorul 300.000 km

        Comment


        • Nu ma intereseaza sa duca motorul 100.000 de km. Oricum face cam 10.000 km pe an, deci maxim la 50.000 o sa vand masina. Stiu ca este corp comun la fel ca la Golf 7 GTD facelift spre exemplu. Ma intereseaza daca a mai facut cineva schimbarea sa pot discuta. Nu tin neaparat 130, cat reusesc sa scot din turbo + evacuare + injectoare (probabil) schimbate.

          Ecoboost de la Ford are 1 litru si duce 130 de cai.

          Comment


          • Sal.Am si eu o problema.De curand am luat niste faruri logan 2018.Vreau sa le montez,dar in momentul cand aprind faza lunga,cel de pe scurta se stinge.Ce as putea face sa ramana amandoua aprinse.

            Comment


            • Ce masina ai vazut tu sa merarga cu ambele faze aprinse :|?

              Comment


              • @oBED, L2 Ph2, ca are separat faza lunga de faza scurta.
                I have no special talent. I am only passionately curious.

                Comment


                • si cand aprinzi faza lunga nu se stinge aia scurta? nu am observat, posibil sa fie asa.

                  Comment


                  • Cand aprinzi faza lunga,ramane aprins si cea scurta,adica lumineaza toate cele 4 becuri.La logan 2 pana in 2017 este bec h4 .

                    Comment


                    • la dacaia 1310 era aceeasi chestie desi avea 4 becuri H4, Farurile de pe exterior ramaneau aprinse si se apirndeau si cele din interior.

                      Oricum, daca farurile de pe L1 erau sub mediocre, cele de pe L2 Ph2 imi plac mult!

                      Comment


                      • Blocul de lumini ce zice 2x55w sau 2x60w vs 4x55w.
                        Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                        Comment


                        • Sa inteleg ca trebuie sa iau un alt bloc de lumini,cel fara claxon de pe facelift?

                          Comment


                          • Probabil blocul de lumini de pe SL10? Stiu ca acel model a venit cu lumini separate faza scurta / lunga

                            Comment


                            • Apropo de faruri... Stie cineva unde pot gasi becuri halogen H7 cu lumina alba? Am luat unele de pe emag de la Osram, in descriere scria "xenon like" dar cand colo lumina e galbena. Poate doar o usoara tenta mai alba decat becurile clasice pe halogen. Ceva de firma de preferat, nu unele noname care se ard repede. Conduc destul de mult noaptea.

                              Comment


                              • Eu am Osram Night Breaker si sunt multumit cat de albe / luminoase sunt.

                                Ma gandeam la turbina de pe twingo 0.9 TCe de 110 cai, banuiesc ca e alta. O sa-mi fac mai mult temele si vad ce solutie gasesc.

                                Cod motor : H4Bt 401
                                Last edited by darksun; 16 July 2018, 17:39. Reason: Automerged Doublepost

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google