Chiptuning Dacia incepand cu 150 ron by Obdtuning.ro

Collapse
This topic is closed.
X
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Suna-ma la numarul afisat in semnatura si rezolvam.
    Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
    Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
    www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

    Comment


    • Sal Doc, detin un logan 1,5 dci din 2006 65 de cai.
      Sunt interesat sa-i fac o resoftare, inca nu stiu ce stage 1 sau 2.
      Stilul de mers este un pic mai agresiv, de obicei schimb vitezele la o turatie de 2500 ture, si foarte rar ating 3000 de ture.
      Am pana acum 150000 Km si am schimbat de doua ori injectoarele, mi s/a blocat odata pompa de inalta si am curatat o data valva EGR.
      Ce imi recomanzi, pentru a optimiza in primul rand functionarea motorului, fara sa creasca consumul si fara sa compromit anumite piese(pompa inalta, injectoare, turbina,valva EGR)?
      Mentionez ca fac zilnic naveta din Ciolpani Ilfov la Bucuresti pe DN1 deci merg mai mult in afara orasului.
      Astept un raspuns de la tine. Multumesc anticipat.

      Comment


      • Poti merg pe oricare din cele doua variante: Stage 1 sau Stage 2. Un stil agresiv nu inseamna schimbat la 2500-3000RPM, iar daca mergi mult in afara orasului nu vad de ce ar fi o problema sa folosesti Stage 2. Daca starea tehnica a masinii este buna, nu trebuie sa-ti faci griji in alegerea variantei de tuning, ci doar de bani.
        Suna-ma la 0751.194.100 si vedem ce varianta este mai buna pentru tine.
        Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
        Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
        www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

        Comment


        • Cand am mentionat stil agresiv m-am referit la aclelerari puternice dintr-o data, nu astept sa urc din treapta in treapta lent pana ajung la 2500 de ture, imi place sa aud turbina suierand.

          Ramane sa te sun cand ma hotarasc.
          Multa bafta.

          Comment


          • Nicio problema. Pe forum gasesti la motor de 1.5dCi 65CP gasesti ambele variante de tuning.
            Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
            Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
            www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

            Comment


            • Am facut resoftare la Mr. DOC !
              Masina este un Logan 1.4i 75cp , dupa remapare => 82cp.
              Ca o prima impresie,este un plus de putere (nu foarte mare) acolo unde trebuie. Puterea incepe sa se simta pe la 2500-2700 rpm,ceva mai jos decat inainte. Am facut cateva depasiri in care s-a simtit diferenta. La consum,nu stiu exact daca este o diferenta;asta pentru ca nu m-a interesat.
              In mare,totul este cum ma asteptam. Ii multumesc colegului Doc pentru acest serviciu.
              My Ride ! B - 29 - TmT

              Comment


              • Cu placere. Ma bucur sa aud ca totul este ok si esti multumit de modificare.
                Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
                Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
                www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

                Comment


                • Un site nou pentru membri loganisti:

                  www.chiptuninglogan.ro
                  Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
                  Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
                  www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

                  Comment


                  • Se prevede ceva pt motorul 0.9 tce ?
                    Daca se va putea tuna in viitor la ce performante poate ajunge?
                    Preferance - 83cp Chip Viata aici e scurta, asa ca ai grija unde "zbori".
                    http://www.loganclub.ro/forum/logan_...ela-t7519.html

                    Comment


                    • Salut,

                      Recent a venit cineva la mine sa ii repar reglajul lombar de la scaun Printre altele masina avea chip tuning dimsport. Proprietarul era supermultumit spunea ca se simte in plaja 2000-3000 rpm un cuplu crescut ,,,

                      Zic super tare, hai sa fac o proba si eu ca tot cochetam cu ideea de chiptuning.
                      Per total nu am simtit nimic. Adica daca nu spunea ca a remapata eu nu ma prindeam deloc.

                      Masina lui Logan 1.6 MPI an 2006 94000 km
                      Masina mea logan 1.6 MPI an 2008 44000 km

                      Ma asteptam sa se simta ceva acolo.. m-a cam pus pe ganduri in legatura cu acest subiect.

                      Comment


                      • puse in paralel observai diferenta...
                        Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

                        Comment




                        • Vineri 23 Noiembrie 2012 este ziua cu cele mai multe reduceri din an:

                          Dimsport Black Friday 2012

                          Reduceri incredibile. Profita de Black Friday 2012 si poti obtine reduceri de pana la 50% pentru toate variantele de chiptuning disponibile pe site.

                          Pentru ca intr-o singura zi putem modifica un numar limitat de masini, va rugam sa faceti programarile din timp.

                          Programari pentru BlackFriday 2012 se pot face online prin formularul de contact sau la numarul de telefon 0751-194.100.
                          Last edited by Doc; 23 November 2012, 02:20.
                          Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
                          Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
                          www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

                          Comment


                          • adica, cat ar face un stage2 pentru dci E4 ?

                            Comment


                            • De Black Friday un Stage 2 pentru 1.5dCi 70CP ajunge la 400 Ron. Oferta nu este valabila pentru upgrade de la Stage 1 la Stage 2.
                              Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
                              Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
                              www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

                              Comment


                              • Preturile valabile si pentru membrii din TIMISOARA si imprejurimi !!! ...
                                Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google