Intrebari Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Intrebari Logan 2

    In luna februarie 2017 a fost data comanda iar masina nu a fost luata prin rabla


    Sent from my iPhone using Tapatalk

    Comment


    • Păi asta spuneam și eu (vezi antepenultima postare).

      La "liber", fără Rabla, anul ăsta (tot în februarie, ce coincidență!) am avut și eu discount undeva la 550 euro, de unde deducem că cea mai bună perioadă de achiziționat Logan este în februarie și fără Rabla, evident...
      http://www.loganclub.ro/forum/pictur...pictureid=8026

      Comment


      • De obicei discountul se face la mașinile de pe stoc care sunt fabricate cu câteva luni în urmă și din diverse motive nu și-au găsit proprietar. În cazul meu cumpărătorul a avut discount undeva la 2500e cumulat (voucher rabla, mașina mai veche in stoc adică fabricata aprilie si facturată noiembrie, precum și un discount suplimentar de 5-7 pt angajat Dacia sau făcând parte din rețea care beneficiază de acest discount suplimentar) si ca rezultat a castigat vreo 700-800e din care eu 1700e fata de prețul de catalog la dealer.

        În zona Pitesti-Mioveni-Campulung se practică această metodă pentru că sunt foarte mulți care lucrează la Dacia si au discounturi suplimentare de unde si aceasta practică și câștiguri frumușele
        Last edited by augustus8186; 20 May 2018, 12:00. Reason: Automerged Doublepost

        Comment


        • Eu anul trecut, pe langa Rabla am avut discount de 600 de euro, cumulat a fost 2000 de euro discount

          Comment


          • Masina cumparata in 2015, pe baza de comanda, laureat, 1.5 dci E6, prin programul rabla + discount 400 Eur fidelizare client.

            Comment


            • Originally posted by Catalin S. View Post
              În timpul Rabla?

              La ce dealer?
              Eu in iulie cand am luat masina am avut aprox 1.400 de euro din Rabla si 600 de euro discount de la dealer, in total 2.000 de euro. Dealerul a fost Euromotor din Brasov
              Logan MCV 0.9 TCE

              Comment


              • Toamna 2017 am prins 1000 euro discount Dacia plus suplimentarea de program rabla din toamna: 6500lei + 1000lei CO2 < 98 grame. Am avut noroc!

                Comment


                • Baieti.... am si eu o intrebare..ma poate ajuta cineva cu urmatoarea informatie.. Ce tip de folie pot sa folosesc pe geamurile laterale (FATA/SPATE).. ma intereseaza parametrii oficiali RAR.

                  Multam,

                  „Opiniile sunt libere, dar nu și obligatorii.”

                  Comment


                  • Pe lateralele spate si pe luneta poti folosi orice marca de folie care este omologata de RAR. Nu conteaza transparenta, poti pune chiar si cu 5% transparenta.

                    Pe lateralele fata se pune folie ceramica tot omologata de RAR dar trebuie avut grija ca transparenta din fabrica a geamului + transparenta foliei (care chiar daca pare transparenta are un anumit grad de opacitate) sa fie de minim 70%. Trebuie ca montatorul sa fie autorizat RAR si sa aiba aparat de masurat transparenta si trebuie sa treaca transparenta pentru toate geamurile infoliate pe hartia primita pentru ca o sa ai nevoie de ea la ITP si la controalele din trafic.

                    De retinut: folia ceramica asa-zis transparenta care se poate pune pe fata este similara ca si protectie termica cu folia neagra care se pune pe spate.

                    Eu am pe fata Fusion cu transparenta 86% iar la masuratoare a iesit 73 sau 74%. Pe hartia de la el scrie 70%.

                    Pe site la RAR gasesti o lista a montatorilor din judetul/localitatea ta iar la fiecare scrie pentru ce operatii este autorizat.
                    Last edited by gabrieln1960; 23 May 2018, 14:04.

                    Comment


                    • @gabrieln1960

                      multumesc,

                      ar mai fi o intrebare. Pot urmari comanda daca am primit codul VIN? Poate ca cer prea multe )))

                      „Opiniile sunt libere, dar nu și obligatorii.”

                      Comment


                      • Evident că nu poți...ar trebui sa ai acces la sistemul lor

                        Comment


                        • Salutare!

                          Ma bate gândul sa schimb agregatul din dotare, ma uitam pe site la dacia și am văzut următorul optional - ROU01 sau 1234Y(nu e optional da e acolo), știe cineva ce înseamnă ca nu vad nicăieri explicație.

                          Mulțumesc!
                          Last edited by eliadib; 24 May 2018, 13:23.

                          Comment


                          • ROU01 e harta pentru Romania si 1234Y parca e freonul (AC). Sper sa nu ma insel ca vine torquemada si-mi da cu postarea in cap

                            Comment


                            • Ms mult!

                              Apropo, update legat de volanul meu care s-a exfoliat, se schimba pe garanție, am fost azi, au constatat și în 2-3 zile am volan nou... yupii.

                              Apropo vrea cineva sa cumpere atelajul pe care îl am acum în dotare, este cel din semnătura cu 32700 KM la bord

                              Comment


                              • Rou01 nu e harta, iar 1234y e freonul mult mai scump ca R134a
                                Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google