Imbunatatiri Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by sebibv View Post
    Nu-mi pasa daca Dacia accepta sau nu alarma. Mi se rupe. Am factura emisa de reprezentanta.
    Am inteles. Era deja pe masina cand ai ridicat-o. Deci automat e acceptata si nu se pierde garantia. Credeam ca ai adus-o tu de la un alt magazin sa ti-o monteze.

    Oricum, nu prea inteleg principiul de functionare. Mi-a zis ca e cu senzori volumetrici, adica in mom in care simte miscare in habitaclu "țipă". Pai si daca hotul forteaza incuietorile nu piuie? Daca deschide portbagajul ca in clipul de mai jos si piuie abia cand e deschis, poate lua o gramada de lucruri de acolo in 10 secunde. Pe mine m-ar interesa sa stiu daca face galagie si cand umbla la incuietori....
    https://youtu.be/e7BURfHaSQ0. (Minutul 04:33)
    In fine, cred ca ma cramponez un pic cam mult de alarma, presupun ca isi face treaba bine daca costa atat si e si acceptata de ei.

    Comment


    • @sebibv

      Asa era normata la ei operatia. De exemplu pentru montaj bare pavilion au 0.4 ore

      90 lei + TVA
      Last edited by adrianprodan; 19 May 2018, 21:40.

      Comment


      • @iatagan:

        depinde cum umbla la incuietori....dar oricum tipa cand deschide usa/portbagajul.
        Geamul nu cred ca au cum sa-l sparga fara sa sune.
        Sa deschid usa ca sa vad daca tipa e usor insa nu voi sparge geamul ca sa vad daca suna ))))


        @adrianprodan pai pe cuvant ca e bun pretul...astia ai mei ma sparg la tarife pentru dif-urile de care povesteam.

        Off:
        ma agit eu cu dif-urile sau cotiera....insa banii asa usor fug....tocmai am facut o comanda la bebetei de 700 de lei nepreconizata ))))

        update 150 de lei montajul ptr 2 dif-uri.
        Last edited by sebibv; 19 May 2018, 21:53. Reason: Automerged Doublepost

        Comment


        • Putina tiganeala, dar m am saturat sa vad zgarieturile de acolo si sa protejez pe viitor.
          Alta solutie nu am gasit.
          Attached Files
          Last edited by 77sky; 20 May 2018, 19:05.

          Comment


          • Ce ai folosit?

            Comment


            • Un autocolant mai gros.

              Trimis de pe al meu SM-G955F folosind Tapatalk

              Comment


              • @dl_dr25 A iesit foarte bine, imi place. Mie nu mi-a venit aceasta idee. Eu am pus mocheta si nu prea imi place cum a iesit. Btw... unde gasesc autocalant si cam cat trebuie?
                Attached Files

                Comment


                • Il aveam prin casa de 4-5 ani de la un amic ( care se ocupa cu folie) . Trebuie sa fie cat mai gros pt a rezista la frecus.
                  Eu l-am pus din 2 bucati ( imbinarea este la cui) in poze nu se vede.

                  Trimis de pe al meu SM-G955F folosind Tapatalk

                  Comment


                  • Oare se poate schimba scaunul soferului cu unul care are reglaj pe inaltime? Ma refer la cele care vin cu scaunul normal.

                    Comment


                    • Am platit avansul pentur schimbarea difuzoarelor de pe fata....
                      500 de lei costa distractia .prefer sa le monteze ei....).

                      Comment


                      • si difuzoarele cat au costat?

                        Comment


                        • fastbot12 de unde ai luat mocheta aia?

                          Comment


                          • Dufuzoarele 346 lei.

                            Comment


                            • Este pcat sa nu faci macar o insonorizare in spatele boxelor.
                              La mine a contat sa fac insonorizarea, boxele au fost bonus ( nu aveam de gand sa le schimb ).
                              Acum medianav + focal ascult muzica la 150km/h volum intre 4 si 6 ( asta cu sotia in masina , fara urca volumul [emoji16])
                              Last edited by 77sky; 24 May 2018, 19:44.

                              Comment


                              • Originally posted by sadicu View Post
                                fastbot12 de unde ai luat mocheta aia?
                                Dedeman. (8 lei)

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google