Senzor Fara Fir Logan MCV DCI 50 Kw

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Senzor Fara Fir Logan MCV DCI 50 Kw

    Salutare ! Intampin urmatoarea problema: In urma cu o saptamana mi s-a aprins din mers martorul de bujii ( ala care se aprinde cand pui contactul si se stinge dupa un anumit timp). Problema e pe jumate rezolvata pentru ca m-am lamurit care-i treaba. Injectorul 4. Chiar daca sterg eroarea din calculatorul masinii, dupa 20 km se aprinde iar, si pe tester da aceeasi problema (DF102). Sunt programat in service pentru schimbare. In fine, ce ma macina pe mine acum e ca, datorita problemei enuntate mai sus, am inceput sa caut indicii pe la motor si mi-a sarit ochi un senzor fara mufa conectata. Mufa (sau fisa, cum mai zic unii) nu o gasesc. senzorul se afla pe un furtun de cauciuc. Nu stiu exact ce face acel furtun. Apelez la voi sa ma ajutati. Poate asa trebuie sa fie, insa ma indoiesc sa puna astia de la Dacia un senzor asa aiurea. mai multe detalii vedeti in poze. In prima am facut o poza de sus, per asamblu, iar in a doua am facut poza fix pe senzor. In amandoua poze am incercuit cu rosu senzorul. A treia poza este cea cu eroarea care o da pe injector. Celelalte erori nu le luati in considerare ca am mai scos cate o mufa de pe la senzori sa vad cum se comporta motorul. Masina este un Logan MCV 2007, 1.5 dCi 50 kw, 247000 km. Daca s-a mai discutat despre problema, rog un moderator sa lase un link si sa inchida acest post. Multumesc !
    Attached Files

  • #2
    Si la mine este la fel acel senzor, s-a mai discutat pe forum dar nu mai stiu unde, la toti este la fel.

    Comment


    • #3
      Aha. Ok atunci. Eu nu am gasit. Multumesc mult. Se poate inchide/sterge.

      Comment

      Working...
      X
      Anulare DPF
      Politica de Securitate Google