Logan 1.5 dCi Easy-R

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Salut!
    Aceste "modificari" nu ti-e teama ca le descopera la revizie?

    - multiplexor
    - afisare temperatura motor
    My turbo lag, give your MPI, a chance

    Comment


    • #32
      Sper ca nu vor observa.

      Comment


      • #33
        Doua luni de cand am luat masina.

        Si, o comparatie la consum cu cealalta, o Astra H 1.7 cdti.
        Attached Files

        Comment


        • #34
          Trei luni si 3502 km. In ultima a cam boierit.
          Attached Files

          Comment


          • #35
            N-am mai postat de ceva vreme... Intre timp, am ajuns la 10000 km. Cateva impresii scurte despre masina:

            - e extrem de comoda cu robotizata, mai ales in oras;
            - in curbe sta acceptabil, oricum, mai bine decat m-am asteptat, avand in vedere si reclama care i se face;
            - avand in vedere ca e o masina inalta care mai are si o tabla groasa ca foaia de hartie, pe timp de vant se simte destul de bine; sau, rau, ma rog;
            - consumul in iarna a fost 5,6 %, iar acum e 5,2%;

            Legat de cutie, as fi fost dispus sa mai dau undeva la 40-50 % din valoarea ei daca ar fi avut un mod de schimbare mai rapid al rapoartelor. Nu stiu din punct de vedere ingineresc, mecanic, electronic, hidraulic etc. cum ar fi fost posibil, dar in unele depasiri ar fi fost utila o astfel de functie.
            You do not have permission to view this gallery.
            This gallery has 1 photos.

            Comment


            • #36
              DSG le spune cutiile la alea cum vrei tu dar ar dubla pretul masinii Logan daca ar monta asa ceva.

              Comment


              • #37
                Revin cu un update.

                Saptamana trecuta am avut de parcurs traseul Suceava - Cluj-Napoca via Dej, tur-retur. La dus, in pasurile Mestecanis si Tihuta am optat pentru modul Manual pentru a selecta doar rapoartele superioare si pot spune ca a fost foarte comod spre deosebire de o manuala clasica. Practic, efortul a fost infim. Spun asta pentru ca anul trecut am fost cu Astra pe o buna parte din traseul asta.
                La intors, am lasat-o pe Auto si vreau sa spun ca m-a impresionat modul de comportare al cutiei. Astfel, cu doua persoane in total la bord, adica undeva la 150 kg, plus o incarcatura de vreo 40 kg, masina urca dealurile lejer cu 1500 turatii si fara sa schimbe aiurea rapoartele si evident fara sa o simt ca se gatuie. ​​​​​​​ Ce-i drept, si eu o controlez destul de bine dupa cei 15000 km pana in prezent.

                Consumul pana la intrarea in Cluj a fost 4,8% in conditiile in care:
                • nu merg niciodata la consum;
                • unde drumul e rau, merg nu incet, ci extrem de incet; sunt genul ala care franeaza si pentru o mica denivelare sau fisura in asfalt si trec pestea ea cat de incet pot. Nu-mi concep sa-mi zdruncin masina pe drumurile execrabile pe care le avem. Pentru asta, primesc regulat flashuri, claxoane si degete mijlocii in trafic. Mai e cineva complexat de faptul ca o gropita in asfalt cat una din obraz afecteaza articulatiile masinii si elementele din interior, ca si mine?
                La punctele slabe, mentionez doar incapacitatea de a accelera mai rapid, cu sarcina data mai sus, de la 80-90 km/h pana la 130 km/h, atunci cand a trebuit sa depasesc camioanele, chiar si in conditiile in care am folosit treapta optima de viteza. Acolo m-a frustrat un pic. La limita acceptabilului ar fi singur in masina fara niciun gram de incarcatura. E un motor mic si stiam inainte sa fac comanda ca vor fi situatii in care ma va frustra. Asta e, n-am avut cum sa cuprind toate mofturile intr-un pret ca asta.





































                Comment


                • #38
                  O poza cu Brunache, care se apropie de 20k km.
                  You do not have permission to view this gallery.
                  This gallery has 1 photos.

                  Comment


                  • #39
                    Salut, ce apărători noroi fata -spate ai montat?
                    sigpic
                    Asigurari Rca, Casco,Locuinta, Viata,etc...

                    Comment


                    • #40
                      Salut!
                      Sunt cele de origine si au fost montate la dealerul care mi-a vandut masina.

                      Comment


                      • #41
                        Ultimul update: folie de protectie PPF Nano pe capota.

                        Km rulati ~ 36000
                        You do not have permission to view this gallery.
                        This gallery has 2 photos.

                        Comment

                        Working...
                        X
                        Anulare DPF
                        Politica de Securitate Google