Intrebari Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Bine ca e doar atat..
    Totusi, eu cred ca martorul acela e setat din soft, la pregatirea masinii pentru livrare, sa se aprinda la limita intervalului, fara a avea legatura cu caracteristicile uleiului..ar fi fost cam scumpa o astfel de optiune.. teoretic, la un ulei mai slab s-ar fi aprins si mai devreme (gen 10w40).

    Comment


    • Procedura de resetare: http://resetare-interval-service-ule...-dacia-sandero

      kit:https://www.amazon.it/gp/product/B017NSCGJE/ref=as_li_tf_tl?ie=UTF8&camp=3370&creative=23322&creativeASIN=B017NSCGJE&linkCode=as2&tag=si05f-21Learn to re...
      Last edited by tipicarul; 20 June 2018, 15:05. Reason: Automerged Doublepost
      „Viaţa e prea importantă ca să fie luată în serios.” Oscar Wilde

      Comment


      • Tipicarule procedura pusa de tine merge pana la 2016 an de fabricatie

        Comment


        • Nu stiu ce sa zic cu senzorul de calitate a uleiului, dar la mine pana la ~10m km a contorizat in acelasi ritm cu kilometri parcusi. Apoi a crescut ritmul, pana la revizie era deja aproape o mie de km diferenta. Deci ceva face senzorul ala!
          P.S. 0.9 TCe E5 2015

          Comment


          • M-am suit azi in bolidul meu cu 3 pistoane si cand sa-i bag lu' asta mica "nu mi-e frica de bau bau" am observat ca tableta nu se incarca.am bagat in priza din spate si merge.am incercat cu bricheta originala si nu se incinge,nu declanseaza.s-o fi ars vreo siguranta?dar siguranta nu are mai multe functii?nu trebuia sa am un bec aprins in bord?daca ma duc la garantie si ma intreaba ce am bagat sa le zic adevarul sau ca am vrut sa-mi aprind prima tigara?

            Comment


            • E greu sa cauti, prima data, in manual care e siguranta cu pricina si sa o verifici? Iar daca e arsa sa o schimbi?

              In garantie mergi doar daca ai epuizat etapele din manualul de utilizare. Prima diagnosticare ar trebui sa o faci tu in cazul asta.
              I have no special talent. I am only passionately curious.

              Comment


              • Exista riscul de a te electrocuta. Mai bine mergi in service.

                Comment


                • De acord cu Valioglu, cât e în garanție pentru confortul și siguranța ta bagă-ti nasul cat mai putin

                  Comment


                  • @sadicu, valioglu era sarcastic. Cu 12v nu ai cum sa te electrocutezi

                    Originally posted by sadicu View Post
                    De acord cu Valioglu, cât e în garanție pentru confortul și siguranța ta bagă-ti nasul cat mai putin
                    :-)

                    Schimbatul sigurantelor pentru accesorii nu cred ca face obiectul garantiei. E un lucru elementar ce-l poti verifica si rezolva singur.
                    Last edited by Silviu; 21 June 2018, 10:09. Reason: Automerged Doublepost
                    I have no special talent. I am only passionately curious.

                    Comment


                    • Nu te poti electrocuta la 12 volti dar poti lua foc.
                      Daca s-a ars o sigurata, interesant ar fi sa vezi de ce s-a ars in primul rand.

                      Daca se arde un bec, nu mergi la garantie. Daca se arde o siguranta, primul lucru pe care il faci este sa vezi de ce s-a ars si apoi o schimbi. Daca nu iti dai seama de ce s-a ars, te duc la service.

                      Dar eu as fi de acord cu Silviu. Daca ai minime cunostinte, poti verifica singur.

                      Comment


                      • La voi in manual scrie ce rol are fiecare siguarnta ? Eu la mine in manualul de utilizare nu scrie sau nu am gasit eu pagina ?

                        Comment


                        • Nu știu cum sunt cele noi, manualul din 2014 are capitolul ”Siguranțe (3/4 și 4/4) la paginile 5.28 și 5.29 (capitolul 5, pag. 28 și 29).
                          Attached Files

                          Comment


                          • Tot asa este si in manualul de 2017

                            Trimis de pe al meu SM-G955F folosind Tapatalk

                            Comment


                            • Tot asa

                              Sent from my SM-G920F using Tapatalk

                              Comment


                              • Tot asa si in 2018.am desfacut cutia si siguranta c era arsa. 0.80 lei costa una. Daca ma duceam la service,un 10 lei tot dadeam la meserias.numai lucruri folositoare gasesc aici si baieti de treaba!va multumesc din suflet!

                                Cu schimbatul becurilor nu e adevarat.cand am ridicat masina, a venit un baiat sa mi-o prezinte si printre altele a zis sa vin la service pt bec ars,sa nu umblu eu.
                                Last edited by robertdorin; 21 June 2018, 18:04. Reason: Automerged Doublepost

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google