Zgomot Ciudat Stanga Spate In Zona Centurii

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Zgomot Ciudat Stanga Spate In Zona Centurii

    I-mi cer scuze daca s-a mai intrebat dar de doua saptamani in urma punerii huselorpe scaune din partea stanga din zona centurii spun eu poate gresesc se aude ca o bila care troncane suparator, am tras de centura am demontato dar nu cred ca este de acolo daca ma puteti ajuta cu o innformatie va sunt recunoscator, nu este vorba de greutate sau toba de esapament este in zona difuzorului dar am umblat , poate nu unde trebuie sau cat trebuie ,numai bine

  • #2
    Si zici ca zgomotul ala se aude in habitaclu sau in portbagaj? Daca in portbagaj, poate o fi de la cric , incearca sa-l mai strangi un pic . Desi ala nu face ca o bila care troncane.
    , sunt cu ochii pe voi !
    :thumbsup:

    Comment


    • #3
      am cautat in tot portbagajul poate atinge ceva dar nimic , in zona panoului de la geam dar se aude ca o bila pe tabla daca se inclina spre o parte sau la hopuri rigide nu elastice cand lucreaza amortizorul nu este din portbagaj sau cric parca este aproape si din habitaclu

      Comment


      • #4
        Da intradevar zgomotul pe care al auzi este de la bila care mentine centura blocata in cazul care masina se rastoarna, aceiasi problema am avut si eu cu centurile ,dar am fost la service si au pus niste vaselina la acea bila si acum nu se mai aude. dar aceasta operatiune o poti face si tu acasa desfacand ATENTIE! capacul din partea dreapta( in partea stanga se afla arcul care trage centura inapoi si daca sare mici sanse sa il pui la loc) a centuri cum te uiti la ea nedemontata ,acolo o sa vezi intr-un suport de plastic alb o bila de metal ,pune niste vaselina pe ea si o sa vezi cum dispare zgomotul.

        Comment


        • #5
          multumesc robert am s-o desfac cu grija ,banuiam ca de acolo dar nu am vrut sa cred, multumesc inca o data

          Comment


          • #6
            Sau inainte sa desfaci centurile, demonteaza-le de pe masina , faci un drive test si vezi daca nu cumva persista buba . Daca da ... sti ce ai de facut .
            , sunt cu ochii pe voi !
            :thumbsup:

            Comment


            • #7
              ok am inteles este mai usor asa , ca sa fiu sigur ,multumesc mult

              Comment

              Working...
              X
              Anulare DPF
              Politica de Securitate Google