Zgomot Ciudat La Turatii

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Zgomot Ciudat La Turatii

    La turarea motorului se aude ca o vibratie de fapt ca o baraiala care deranjeaza ,nu stiu de ce sa ma leg ,mentionez ca nu este de la carcasa filtrului de aer ,am motor 1,4 mpi ,acest zgomot a aparut de o luna de zile daca stie cineva ce ar pute fi i-l rog sa ma ajute

  • #2
    ti-ai facut cumva remapare?
    Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

    Comment


    • #3
      da mai multe detalii, turare in sarcina, pe la caete rpm face asa?
      Si la mine mai ''balbaia'' in sarcina in pragu lui 5500 rpm, dar era de la benzina proasta

      Comment


      • #4
        nu am facut remapare si se aude cand o turezi in gol,astazi m-am intalnit cu amicii la club si am discutat si ascultat motoare o parte din ele fac la fel ,la o accelerare mai tare cu capota ridicata se aude o baraiala ,dar cum am mai spus am mai auzit la cateva dar care o fi motivul chiar nu stiu, eu va multumesc pentru idei,dar chiar nu stiu de unde se aude este ca o dezechilibrare a motorului,si consumul de oras mi-se pare cam mare 8,5-6 nu este cam mult pentru un motor de 1.4 multumesc si va doresc o duminica placuta tuturor

        Comment


        • #5
          Cu baraiala se pare ca n-are nimic daca ai mai auzit si la altii.
          Consumul e bun (eu am 10% in Arad).

          Comment


          • #6
            Verifica suruburile de la scutul motor sa nu fie slabite. Si schimba garniturile de la suruburile care prind carcasa filtrului de aer de blocul motor.
            GL-22-TOF

            Comment


            • #7
              merci mult

              Comment

              Working...
              X
              Anulare DPF
              Politica de Securitate Google