Probleme Calculator Bord

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Probleme Calculator Bord

    salut.am un logan laureat motor 1.4 din 2005.are 33500km.astazi am constat ca ,calculatorul de bord nu mai functioneaza ,in sensul ca , atunci cand am apasat pe butonul care iti arata toate detaliile legate de consum ,km parcursi, etc nu se intampla nimic.nu apas practic degeaba ca el nu se schimba.vrea sa va spun ca nu am umblat la baterie.ma poate ajuta cineva?sa fie de la vreo siguranta?multumesc

  • #2
    spalatorul se parbriz functioneaza?

    Comment


    • #3
      nu am incercat.am incercat doar stergatoarele.ar avea legatura cu motorasul de la spalatorul de parbriz? o sa incerc si o sa iti spun.merci

      Comment


      • #4
        daca nu merge spalatorul de parbriz nu merge nici accesarea cb

        Comment


        • #5
          poate e bulit doar butonul, nu tot ansamblul de la maneta...
          sigpic

          Comment


          • #6
            si mie mi se intampla asa dar doar cand este foarte frig afara, dupa ce se incalzeste bine masina functioneaza perfect
            Deja m-am obisnuit cu chestia asta.

            Comment


            • #7
              am verificat spalatorul de parbriz.si?surpriza ...NU FUNCTIONEAZA.ce ar putea sa fie?oare siguranta?multumesc.

              Comment


              • #8
                firul de plus din mufa manetei nu are +12V. zlate58, poate ne ajuti cu siguranta responsabila de problema
                Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                Comment


                • #9
                  daca stergatorul merge corect {adica se opreste la punct fix}iar spalatorul nu merga sint daoua probleme si anume ori au intrat in masina niscai soareci car5e au taiat cablurile de alimentare a pompei ptr spalator ori mufa de la spalator nu mai face contact prefer sa inclin la prima varianta de raspuns cea cu soarecii si nu glumesc deloc cand spun asta{siguranta responsabila este f27 20A

                  Comment


                  • #10
                    zlate 58 , ai avut drepatate....am avut acei musafiri newpoftiti care mi-au rontait firele....erau retezate din capatul mufei...parca erau taiate cu un patent exact din capat...nici nu am putut sa le mai leg...si le-am bagat prin celalat capat al mufei ...acum functioneaza.iti multumesc pt ajutor...acum sa vad daca o sa mai intre ca se pare ca sau invatat acolo...imi este frica sa nu cumva sa intre prin masina sau sa stirce ceva mai grav pe acolo....inca odata iti multumesc pt ajutor...esti un adevarat geniu.

                    Comment


                    • #11
                      da si tu cu un spray otravitor pe acolo ...poate te trezesti fara frane sau fara acceleratie in depasire ))

                      Comment


                      • #12
                        daca vreti sa nu mai intre soareci in masina montati o plasa de sirma pe orificiile unde se scurge apa de pe parbriz(cu conditia sa le curatati periodic de frunze si mizerie asta sa nu va treziti cu masina inundata de la apa de ploaie)acela orificii sint in stinga si in dreapta compartimentului cu srergatorul de parbriz

                        Comment


                        • #13
                          revin cu problema mea.se pare ca acel soarece a ramas pe undeva prin bord(cred ca mort pt ca i-am pus otrava).astazi am constatat ca atunci cand dau drumul la ventilator (de la treapta a doua in sus ) face un zgomot ciudat f tare avand totodata si o trepidatie f mare de se misca tot bordul.vreau sa va spun ca sambata am rezolvat probleme firelor si totul era ok.,dar acel soarece a continuat sa intre ,asa ca iam pus otrava.isi formase un fel de culcus in orificiul din mijloc dinspre bord.mai multi prieteni mi-au spus ca ar fii acolo si ca se atinge paleta ventilatorului de el.credeti ca trebuie dat jos tot bordul sau decat plansa frontala(aceea unde sunt butoanele de comande pt ventilatie)?credeti ca as reusi eu sa rezolv daca scot aceea plansa?as ajunge la ventilator?va multumesc.zlate 58 te rog ajuta-ma.

                          Comment


                          • #14
                            Ca sa dai jos aeroterma trebuie demontat tot bordul. Nu rezolvi nimic daca dai jos doar panoul cu butoane.
                            GL-22-TOF

                            Comment


                            • #15
                              crezi ca as reusi eu sa dau bordul jos sau trebuie sa merg la un service?multumesc pt ajutor
                              Last edited by Seba; 5 March 2009, 23:26. Reason: Automerged Doublepost

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google