Distantiere roti

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Distantiere roti

    Vreau sa-mi pun niste distantiere pe spate de 1 cm si nu stiu din ce material sa le fac.....Am un prieten care si-a facut de 0.5 din nu stiu ca material....si a zis ca daca vreau m-ar ajunge cam 80 lei....dar eu posibilitatea sa le fac din polimer fara nici un ban....acuma cine imi poate spune daca e bun materialul?....unde la fac eu baietii fac roti dintate din polimer si eu cred ca sunt destul de rezitente pentru asa ceva mai ales ca acolo nu e frecare.....dar am zis sa va intreb si pe voi sa vad daca stie cineva mai bine cat de rezistente sunt

  • #2
    Daca pui distantiere pe rotile din spate, pierzi din stabilitate la curbe. Eu as pune la rotile din fata si le-as face din tabla de otel de 5mm, in felul asta castig 1cm la ecartament.

    Comment


    • #3
      Pai si asa pe fata ecartamentu e mai mare ca pe spate o sa arate ca naiba...eu vreau sa le pun ca sa stea rotile cat mai aproape de aripi

      Comment


      • #4
        Faci cum vrei!. Eu ti-am spus ce pierzi.

        Comment


        • #5
          Originally posted by Sp!ke View Post
          Faci cum vrei!. Eu ti-am spus ce pierzi.
          Multumesc @Sp!ke pentru raspuns si parere....dar eu sincer merg mai rar in afara orasului si cand am sa merg am sa incerc sa nu iau curbele in viteze mari.
          Dar pe mine ma interesa mai mult de materialul asta de polimer...daca e destul de rezistent pentu distantiere
          Last edited by RADU_LYN; 10 February 2008, 19:01.

          Comment


          • #6
            Habar n-am...

            Comment


            • #7
              mai bine iti iei distantiere de la cei care au omologare sa fabrice asa ceva (momo, eibach, evo corse, etc) Te joci cu viata aici, doamne fereste sa crape vreuna in mers, la vreo curba... In plus, daca le confectionezi artizanal, trebuie sa stii ca centrarea este un element cheie, nu le faci centrate, adio articulatii, adio masina
              _
              B 48 C U P - Ligheanul Agitat

              sigpic

              Comment


              • #8
                Sunt constient de asta @dsign...dar totusi mi se par destul de scumpe astea de care zici tu si nu cred ca se merita

                Comment


                • #9
                  Eu am avut distantiere si mi-a facut varza pasajul rotii spate,in dreptul usii,a sarit vopseaua de la pietrele aruncate de roti, cu toate ca am aparatori de noroi,rotile ies mult in afara liniei masinii in partea de jos.O sa pun poze sa vedeti ce s-a intamplat.
                  LOGAN--> <--TOYOTA

                  Comment


                  • #10
                    Ale tale din ce material era facute? asteptam poze sa vedem ce sa intamplat

                    Comment


                    • #11
                      Ce spune-ti de astea?
                      Attached Files

                      Comment


                      • #12
                        Auzi dar daca le distantezi mai prinde prezonul sau trebuie sa le schimbi si pe alea ?
                        "cromul este placerea mea"
                        "cui nu-i place , valea"

                        Comment


                        • #13
                          Am sa incerc sa le fac in asa fel incat sa prinda prezonul fara probleme

                          Comment


                          • #14
                            Pai nu prea vad cum decat sa le schimbi cu unele mai lungi .
                            Astea sunt pt a indeparta sau pt a scoate roata mai in afara nu ?
                            "cromul este placerea mea"
                            "cui nu-i place , valea"

                            Comment


                            • #15
                              Radule ale mele erau groase de 1,5 cm,se prindeau de butc cu 4 suruburi apoi roata se prindea de distantier au fost aduse din italia in set 4distantiere cu suruburi si prezoane,scria EVO SPORT 200 PE CUTIE.
                              LOGAN--> <--TOYOTA

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google