Vanzare Dacie Logan Ambiance

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Vanzare Dacie Logan Ambiance

    Salut baieti,
    As vrea sa imi cer scuze de pe acum operatorilor, daca nu am postat unde trebuie. As dori sa aflu mai degraba, cu cat as putea sa vand un logan ambiance,(gri metalizat) motor 1.4, facelift, din 2009. Sunt unic proprietar pe masina, si am rulat cu ea aprox 60.000 km. Ca dotari are doar inchiderea centralizata, alarma, si radio+CD player si un airbag.

  • #2
    3500 de euro ai putea sa ceri pe masina avand in vedere ca nu are multe dotari.

    Comment


    • #3
      Servo? Abs? Taxa platita? Accidente?
      Pretul e dictat de piata. Eu as zice (parere personala) ca mai valoreaza cam 40% din pretul initial , dar poti cere mai mult putin datorita rulajului mic.

      Arunca un ochi si pe calculatia asta http://www.expertasig.ro/evaluare-auto-rca.php
      o/____\o
      (i)
      .........

      Comment


      • #4
        in 2009 nu se platea taxa la autohtone, deci 700 euro adaugi la pretul de achizitie
        siteurile de calculatii nu sunt foarte reale, alea sunt mai mult sumele pe care ti le ofera dealerul la buyback.
        Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

        Comment


        • #5
          Nu . E un site unde-ti calculeaza despagubirea MAXIMA pe rca. Adica mai mult nu iei pe ea daca Doamne fereste se intampla ceva...
          E de luat in seama, nu e biblia preturilor.
          In cazul de fata , daca masina valora 6500 noua acum face 2650. Un pret aproape de adevar...
          o/____\o
          (i)
          .........

          Comment


          • #6
            Poti lua pe el cam 3000-3300. Daca avea si aer conditionat mergea chiar si cu 4000 negociabil, zic eu.

            Comment


            • #7
              Accidente nu a avut, doar ca am prins o grindina foarte urata in galati, acum doi ani , iar pe capota se vad foarte bine urmele ...cred ca ii va scadea pretul...

              Comment


              • #8
                era un coleg ( Alex 23) care a facut un topic de prezentare la un logan ambiance din 2008 model PH1, cumparat cu 1000 EUR

                Comment


                • #9
                  Originally posted by Costi-bc View Post
                  Arunca un ochi si pe calculatia asta http://www.expertasig.ro/evaluare-auto-rca.php
                  La prima simulare mie imi iese usor sub 1600euro, la masina mea, la km reali.
                  La a 2-a simulare daca impart la 10 nr. de km, iese un 3200euro (usor sub).

                  Asa de mult conteaza nr de km? Teoretic, dubleaza valoare.
                  Last edited by Kojak; 15 July 2014, 14:45.

                  Comment


                  • #10
                    Timbru de mediu s-a bagat la 01 ianuarie 2007

                    Comment


                    • #11


                      Scazand si loviturile de grindina care costa, probabil in cel mai fericit caz vei lua vreo 2800 euro.

                      Masina mea din 2011 cu 40k km si full option mai mult de 4500 euro nu iau. Am avut o tentativa de vanzare sa imi iau ceva mai bun. Cand am vazut ce mi se ofera, o voi pastra mult si bine.

                      Comment


                      • #12
                        In cazul meu 1.2 16v ambiance 2009 19300 km,taxa neplatita. Ca si dotari optionale am montat cass original logan1 plus 4 boxe,alarma,folii spate lateral.Am dat o la buyback.Am primit aproape 3000 euro.Facusem cu o luna inainte o evaluare,atunci 3500.Am revenit peste o luna jumate, plus inca 1000 km facuti si ne-a evaluat-o la ~3000.Daca iei 3000 avand in vedere km facuti sa zici binemersi!
                        Vrei sa te remarci ca fiind idiot?Atunci da quote la ultimul mesaj postat!!

                        Comment


                        • #13
                          Dacia sta tare prost la revanzare. E putin spus prost. JALE.

                          Comment


                          • #14
                            Da,ai dreptate,in cazul meu cred ca luam mai mult de la un particular dar dura mai mult tot procesul de vanzare..
                            Vrei sa te remarci ca fiind idiot?Atunci da quote la ultimul mesaj postat!!

                            Comment


                            • #15
                              Nu e adevarat. Ca procent din pretul de nou Dacia (benzina , diesel mai putin) sta surprinzator de bine. Cred ca asta se datoreaza fiabilitatii , desi la capitolul tabla sta foarte prost si a pretului mic.
                              o/____\o
                              (i)
                              .........

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google