Camera Marsarier Logan II

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Camera Marsarier Logan II

    Salutare,

    Stie cineva de o camera dedicata pentru lampa de la numar la logan 2?
    am vazut ca cineva a facut un diy cu lampa stock si o camera universala, dar nu m-as complica...
    De asemenea daca reusesc sa gasesc stiti un service unde se instaleaza in bucuresti?

  • #2
    Suna fain o camera pt marsarier , eu insa am fost foarte multumit de senzorii de parcare de pe loganul anterior, de aceea ma bate gandul sa montez si la acesta
    Camera din cate stiu este ceva mai scumpa, chiar am vazut masini pe care montasera propietarii si senzori si camera
    Pt montaj poti incerca la seleniu, pe calea rahovei- nu am de ce sa le fac reclama, acolo montasem senzorii la logan 1 ph 2,
    Nu stiu cu garantia, daca este problema, nu stiu daca poti monta la reprezentanta asa ceva

    Comment


    • #3
      Camera se gaseste pe alibaba (mai ieftin) sau mai cauti pe net. Informatii gasesti in topicul navigatie logan. De precizat ca mai ai nevoie si de modificare soft pt a functiona camera (menavrus); asta in cazul in care ai medianav.Pt montaj poti lua legatura cu Torq.
      @ panselin in reprezentanta habar nu au de asa ceva, cu atat mai putin in service-uri non dacia. Se rugau de mine sa le spun cum am pus camera si cu ce, aveau cerinte de montaj si nu stiau cum
      My Ride sigpic

      Comment


      • #4
        asta s-ar potrivi pe logan II

        Comment


        • #5
          Am vazut si aici, pe forum, la bursa : http://www.loganclub.ro/forum/vind_r...o2-t55932.html
          Module Electronice (Volt/termo,Interfete Sony/Pioneer/Alpine/Blaupunkt/Kenwood/JVC)

          Comment


          • #6
            Pentru cine nu vrea menavrus sau nu are medianav exista alternativa instalarii unei oglinzi peste cea originala sau chiar inlocuirea oglizii cu totul in care exista un display de 4".
            Eu pe logan asa am instalat si prefer sa ma uit in retrovizoare decat in medianav,toata distractia a costat ~80lei camera(senzor sony dar ptr nissan march,difera f putin,nu se observa nu trebuie modificat nimic) oglinda cu monitor ~200 lei am luat-o din romania,in china pe aliexpress sunt ieftine tot pe la 20 dolari iar montajul l-am facut intr-o reprezentanta dacia si m-a costat 60 lei.
            Bafta!
            Rulez pe Logan 2 1.5 Dci si Stepway 2 1.5 dci

            Comment


            • #7
              @masinamica: O poză cu gadget-ul?

              Comment


              • #8
                Nu am facut poza,daca te intereseaza iti pot da linkuri pe privat sa nu fie considerat reclama chinezului.
                Chiar acum am vazut ca se vand pachete cu tot cu camera la 50 dolari(transport inclus) sau doar camera la 16.5 dolari si ma refer la cea hd cu senzor sony care se vede foarte bine.
                Rulez pe Logan 2 1.5 Dci si Stepway 2 1.5 dci

                Comment


                • #9
                  Ampt gasesti in doraly cam la acelasi pret. Evident aceeasi calitate
                  My Ride sigpic

                  Comment


                  • #10
                    Salut ma poate ajuta si pe mine cu o schema de inserare a firelor in medianav la o camera originala de logan2.multumesc anticipat

                    Comment


                    • #11
                      Am mers cu un prieten in masina, si cand a vazut ca am camera de marsarier pe logan a zis oau, mersese de curand cu un audi q 7 din 2014 parca, care nu avea camera de mers cu spatele, masina scumpa cat 10 loganuri ca al meu

                      Comment


                      • #12
                        Originally posted by panselin4 View Post
                        mersese de curand cu un audi q 7 din 2014 parca,
                        Poate se parca singur. Cine stie

                        Comment


                        • #13
                          Am vazut ca si porsche macan , masina ff scumpa , avea in 2014 bluethoot ca optional de peste 300 euro, in 2014 cand am luat eu loganul am avut bluethoot standard pe laureat
                          Si camera de marsarier era optionala la o masina de acel pret

                          Comment


                          • #14
                            uite am inilnit si romani fericiti !

                            Comment


                            • #15
                              Salutare colegi.Unde pot gasi instalatia electrica pentru modelul acesta de camera si unde leg firele la mufa de la navigatie .Multumesc
                              Attached Files

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google