Demontare Consola Prestige

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Demontare Consola Prestige

    Salutare baieti!
    Am nevoie de ajutorul vostru pentru a demonta consola de la Logan 2 prestige.Pe youtube am gasit destule clipuri dar n.am dat de niciunul care sa aibe consola cu gurile de ventilatie patrate(din cate am vazut,exista diferenta intre capacul consolei cu gurile rotunde vs gurile patrate)....n-am reusit sa.i dau de cap si tare-mi e ca fac vreo prostie.
    Zilele astea primesc navigatia si as vrea sa.i dau si o folie de carbon pe consola(plasticul ala lucios are parte de o atentie mai ceva ca o sticla de wiskey....si e destul de enervant)...deci,cum reusesc sa scot consola?!
    Multam!!!

  • #2
    suna-ma si iti explic-0722873958

    Comment


    • #3
      spune-mi si mie daca ai foliat consola. asta vreau sa fac si eu cu o imitatie de lemn. poti face si manerele de pe portiere si plasticul de pe volan. ar arata super.

      Comment


      • #4
        N.am mai avut timp ca sa urmaresc forumul pt ajutor,vazusem ca nu a raspuns nimeni si mi.am luat inima.n dinti si degetele la "belit".Dupa 4 ore,poate mai mult,am reusit sa carbonizez consola,mamerele de la usa si la schimbator...Fratilor,e crima si pedeapsa cu consola,mai ales ca n.am avut kitul de scule din plastic pt asa ceva,de fraier,nu de alta...o sa.mi cumpar unele!
        Atasez poze si astept pareri.Consola nu a fost prinsa la loc pt ca joi voi primi navi si nu vreau sa mai trec iar prin chin)
        Attached Files

        Comment


        • #5
          Vad ca nu vrea sa incarce poza cu manerul...
          Cred ca era prea mare poza,am atasat screenshot!
          Attached Files
          Last edited by Olly09; 13 December 2016, 18:23.

          Comment


          • #6
            Ai făcut tu toată lucrarea? Se lipește greu de consola centrala?
            Last edited by danielbostan; 13 December 2016, 19:03.

            Comment


            • #7
              Gabone ,ms de bunavointa,am si uitat,scuze!
              Daniel,eu am facut.o dar te.as sfatui daca te.ai baga sa faci,sa mai ai pe cineva pe langa tine.
              Pt a duce la bun sfarsit,am cumparat si o cutie d.aia de folie de geamuri la 10 lei pt ca stiam eu ca paleta aia este foarte buna pt asa ceva,iar cutterul este mai subtire decat cutterul meu,deci mai bun(folia fiind lipicioasa iti trb ceva ca lama ca sa tai fara pb)...la toate astea am adaugat si un feon de par.
              Sunt clipuri pe youtube cum sa aplici folia de carbon,5 d glossy in cazul meu.Consola se da al draq de greu jos,poate ca are o catare dar...chin mare sa fiu sincer.2 ore a durat ca sa improvizez ceva sa o dau jos.

              Comment


              • #8
                Ok. Mersi de sfat. Cred ca am sa il dau cuiva care a mai făcut asta. Tu poți incerca să-ți foliezi si plasticul de la volan, ca sa se potrivească. E simplu de dat jos, iei o surubelnita drapta și tragi încet din paratea de jos in sus.

                Comment


                • #9
                  E o idee ,am citit mai sus.Voi arunca un ochi cum se declanseaza abs,in caz de ...ca sa nu incurc ceva p.acolo.Oricum,nu intentionez sa o umplu de carbon ca pe urma nu mai e de efect,deloc.
                  Poate pana in revelion reusesc sa cumpar niste piele sa.i pun pe fetele de usi(in zona butoanelor pt geamuri,ca ma deranjeaza cand imi odihnesc cotul)si niste fonomin sa bag sub scaune,bancheta si portbagaj,sper si vremea sa fie buna!..daca nu,astept primavara:-)

                  Comment


                  • #10
                    Salut. Se desface diferit consola cu aeratoarele dreptunghiulare fata de cea cu cele rotunde ?

                    Comment


                    • #11
                      Alexandru,din ce am vazut pe youtube la aeratoarele rotu de,cobsola la astea dreprunghiulare e mai chinuitoare pt ca nu prea ai priza ca sa tragi.consola asta se duce pana dedesubt(deasupra butoanelor de clima),mai este si lucioasa,aderenta minima.oricum,cu tools kitul pt nebunii d.astea,treaba ar fi mai usoara deci,recomand!

                      Comment


                      • #12
                        alternativa

                        sau mai poti face cum am facut eu
                        Attached Files

                        Comment


                        • #13
                          Daca ai schimba si husa aia de pe volan, cu una finuta, ar arata perfect!

                          Comment


                          • #14
                            Nu inteleg cum puteti conduce cu husa pe volan... bine ca nu-i puneti si pe schimbatorul de viteze una

                            Comment


                            • #15
                              pai ce are? il face putin mai gros si se simte mai bine in mana + ca e un material foarte bun, mai bun decat materialul din asa zisa piele de pe volan (am luato din italia).

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google