Montare aer conditionat pe logan

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Montare aer conditionat pe logan

    am un Logan 1.5dci Preference, ce stiti pot monta aer conditionat pe el?
    sigpic

  • #2
    Da, se poate, costa in jur de 1000 de euro iar montarea se face in service-ul Dacia.
    Cel mai nou proiect auto din România!
    Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

    Comment


    • #3
      multumesc...
      sigpic

      Comment


      • #4
        si eu am o asemenea idee..sami pun odata si eu AC..ca nu merge gluma

        Comment


        • #5
          Este bun A/C mai ales vara cand sunt canicule de nesuportat.Nici A/C nu este recomandat dar decat sa mori asfixiat in masina mai bine......
          Facebook: https://www.facebook.com/CrisGarage

          Comment


          • #6
            Vocea clientului

            Originally posted by andrei
            Da, se poate, costa in jur de 1000 de euro iar montarea se face in service-ul Dacia.
            Ai sa razi, am dat mail la Dacia si mi-am exprimat si eu dorinta de a monta asa ceva pe masina ca tot omul pentru ca am trait clipe de cosmar cand veneam de la mare.
            Raspunsul lor:
            "Va multumim pentru increderea pe care ne-ati acordat-o apeland la
            serviciile noastre.

            Referitor la solicitarea dumneavoastra privind montarea unei instalatii
            de aer conditionat pe autoturismul detinut, va aducem la cunostinta
            urmatoarele: fiecare versiune Dacia Logan are un anumit grad de echipare,
            el urcand in gama. Dupa vanzare nu se poate aduce nici o modificare
            constructiva, prin adaugarea elementelor de echipare de pe o versiune
            superioara pe o versiune inferioara, din motivul ca aceste operatii sunt
            foarte costisitoare din punct de vedere financiar atat pentru client cat
            si pentru producator ( Automobile Dacia ).

            Echipamente cum ar fi ABS-ul, aerul conditionat, servodirectia,
            airbag-urile sunt echipamente cu un grad ridicat de complexitate, iar montarea
            acestora pe un autovehicul necesita un proces tehnologic complex.

            In plus, aceste operatii se recomanda a fi efectuate numai pe liniile
            de prim montaj ale producatorului pentru a se garanta calitatea si
            siguranta executarii acestui montaj.

            Producatorul recomanda, ca de la inceput, clientul sa se orienteze
            catre varianta de autoturism echipata cu optiunile dorite.

            Ramanem deschisi in continuare pentru orice solicitari si sugestii in
            legatura cu produsele si serviciile oferite de firma noastra. Ne puteti
            contacta la adresa de e-email vocea.clientului@daciagroup.com sau
            folosind formularul de contact de pe site-ul www.dacia.ro, ori la numarul
            de telefon 0248 500 000, fax 0248 500 076, de luni pana vineri intre
            orele 8-20 si sambata intre orele 8-16 . Ne puteti scrie si prin posta, la
            adresa: Automobile Dacia SA - Vocea Clientului Dacia, str. Uzinei nr.
            1, Mioveni, jud. Arges, cod 115400.

            Cu cele mai bune ganduri,
            Agent Servicii Client,
            Valeria Ciobanu"

            Cu alte cuvinte mi-a zis sa imi iau alta masina ca ei de montat nu fac decat pe linia de productie.
            Mi se pare foarte aiurea ca producatorul care ti-a vandut o masina nu te ajuta sa o imbunatatesti si te indeaman sa iei o alt amasina.
            Atitudinea lor nu se paote concretiza decat intr-un singur cuvant, NESIMTIRE.
            Semnalizatoarele unora, nu se aprind din lipsa de bun simt. Mare defect tehnic!

            Comment


            • #7
              Pai am zis eu ceva ca monteaza Dacia AC aftermarket pe masina?
              AC-ul daca vrei sa il montezi, il motezi intr-un service, nicidecum in fabrica.
              Cel mai nou proiect auto din România!
              Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

              Comment


              • #8
                Nici prin gand nu mi-a trecut sa il montez in fabrica , doar nu crez ca as fi vrut sa imi pun masina pe linia de productie sa am pretentia sa se monteze pe ea din fabrica ), pur si simplu am intrebat daca vreun dealer face asa ceva, pentru ca daca o fac as vrea sa o fac intr-un service autorizat, nu sa mi-o faca nea Sandel in coltul blocului si apoi sa ma trezesc cu cine stie ce probleme la masina.
                Tot ce am vrut a fost sa fie intr-un service autorizat cu o garantie la lucrare. E chiar asa imposibil?
                Ma intreb pentru ca citisem in unele locuri ca se paote face asta, manopera plus piese la 800 E dar garantie ciuciu
                Semnalizatoarele unora, nu se aprind din lipsa de bun simt. Mare defect tehnic!

                Comment


                • #9
                  Stiu pe cineva care si-a pus AC, servo in service Dacia, se poate, numa' ca aia de la VC sunt cam prosti. Deobice prin Pitesti faceau asa ceva, un service pe langa fabrica, nu imi aduc acum aminte cum ii zice. Oricum garantie pe lucrare o sa dea doar cateva luni.
                  Cel mai nou proiect auto din România!
                  Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                  Comment


                  • #10
                    asa am auzit si aici in timisoara la autoeuropa ca nu monteaza clima.nu vor.
                    cred ca e mult de lucru si nu vor sa si bata capul.

                    Comment


                    • #11
                      La 800E mi-as monta sincer si cu garantie o luna, ca de reparat ti-l repara cam peste tot, dar sa fie instalatia (evident noua) si cred ca face fata vreo 2 ani dupa care nu ma intereseaza.
                      Semnalizatoarele unora, nu se aprind din lipsa de bun simt. Mare defect tehnic!

                      Comment


                      • #12
                        @cattalin81 cred ca idea producatorului este sa vinzi masina pe care o ai si sa iei alta noua cu dotarile pe care le vrei in plus.
                        iar in raspunsul pe care l-ai primit ei spun ca se recomanda montarea pe linia de fabricatie nu am citit acolo ca ar fi interzisa montarea in service asa ca incearcati norocul pe la service-uri poate reusesti bafta

                        Comment


                        • #13
                          da si al meu e fara clima si abs.
                          clima pe mine nu ma incanta foarte mult doar climatronicul dar vara totusi am nevoie mai ales la drum lung.am vrut sa iau altul full si mam razgandit pentru ca pierd mult.
                          voi pune clima sper pe la vreun meserias care vrea sa faca un ban pentru ca la dacia nu vor.astept sa gasesc de pe unul lovit acum o clima.am auzit ca este cineva in timisoara care cumpara loganuri avariate si are multe.

                          Comment


                          • #14
                            salutare! in Pitesti sunt baietii de la Titanic Group care pun A/C pe orice tip de masina! dar stiti voi, ce e pus din fabrica...., este sfant! nu ma refer numai la Logan!

                            Comment


                            • #15
                              pe mine ma intereseaza cat costa si unde in pitesti?
                              pana imi cumpar altul as pune si pe asta clima.

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google