Impresii La Volan

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Impresii La Volan

    Am deschis acest thread pentru ca posesorii de Loganel Facelift sa-si poata expune impresiile despre noua masinuta.

    Cum se comporta dupa cateva sute de kilometri?
    Parti bune - parti rele?
    Pozitia in scaun e multumitoare?
    Cum se comporta in viraje cele de 1.4 (care nu au bara stabilizatoare)?
    Si orice altceva...

  • #2
    Sal.Eu m-am urcat in el insa nu l-am condus.Imi place mult mai mult interiorul,e facut cu mai mare atentie,si materialele sunt mai bune.In rest sunt curios si eu sa aud pe cineva cum merge,cum se comporta,etc.Bft
    sigpic

    Comment


    • #3
      Am eu un Logan Facelift si merge bine ,este mai silentios ca celalalt model si interiorul este frumos, fetele de la usile din fata sunt mai practice, scaunul este comod si in curbe sta bine nu simti ca se inclina masina in curbe periculoase, eu personal sunt multumit de el.
      sigpic

      Comment


      • #4
        Adyshor si cam cati km ai facut cu el? Esti multumit de consum?
        Te intreb pentru ca si eu astept tot un Bolid 1.4.

        Comment


        • #5
          Eu l-am cercetat la reprezentanta si sincer mi-a placut. Botul mi se pare mai impunator, imi plac stopurile pe spate si interiorul este mai atragator decat la primul model.
          Singurul aspect care nu imi place este modelul acela argintiu de pe volan...
          Abia astept sa-l simt si la drum...VC spune ca voi putea cam pe 12 septembrie

          Comment


          • #6
            @adyshor: Mai silentios decat Ph1 nu este, ca doar nu s-au efectuat nici un fel de modificari la nivelul motorului si nici la capitolul insonorizare.
            Cel mai nou proiect auto din România!
            Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

            Comment


            • #7
              Avand in vedere ca e nou lasa impresia de "silentios"...Cu timpul se va pierde

              Comment


              • #8
                E vorba ca e schimbat putin exteriorul,cred ca este si mai lunga,si are o aerodinamica mai buna.Mie asa mi se pare,poate d-asta se aseaza si mai bine.Frumos oricum imi place mai mult decat ph1.
                sigpic

                Comment


                • #9
                  Pai acum am 500 km facuti cu el de saptamana trecuta, computer de bord nu am ca sa imi dau seama cat consuma,pai am facut un drum de Cluj-Baia Mare,distanta 150 km, 3 persoane + bagaje si mi-a luat 3 linii numai incolo, si in rest sunt multumit, acuma sa vedem daca tot asa o sa zic mai incolo.
                  sigpic

                  Comment


                  • #10
                    Pt Adyshor: Multumesc pentru informatii. Inca ceva:
                    Cand ai ridicat masina de la reprezentanta ai facut vreun test drive ceva sau ti-au facut o prezentare interior-exterior si atat?

                    Comment


                    • #11
                      Mi-au facut doar o prezentare interior-exterior si atat, test drive am facut eu dupa aia pana acasa
                      sigpic

                      Comment


                      • #12
                        Ma enerveaza la culme marsarierul.. Pana cupleaza... Mai scoate si sunete, cu ambreiajul calcat blana.. :-s

                        Comment


                        • #13
                          Sa nu se supere noii posesori de faza 2 pe mine, dar in afara de cateva elemente de design nu s-a modificat nimic (din cate stiu eu), deci de ce ar fi alte impresii la volan decat la "batranul" logan?
                          If everything seems under control, you`re just not going fast enough...

                          Comment


                          • #14
                            E bine ca esti multumit de el
                            Pretul e acelasi ca si la unu "normal"?
                            sigpic
                            !

                            Comment


                            • #15
                              Da, pretul este acelasi.
                              sigpic

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google