Sigla Ph2 Pe Logan Ph1

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    deocamdata nu pot sa dau PM ca sunt novice, dar multumesc oricum.
    My ride

    Comment


    • #17
      acuma poti ca ai 25 de posturi

      Comment


      • #18
        dap am fost initiat. ma simt ca atunci cand am absolvit gradinita. avand aceatsa onoare voi da primul meu PM sa aflu cum a procedat la montarea siglei.
        My ride

        Comment


        • #19
          Asa a facut:
          "Pentru partea fata se da sigla veche si se taie 2 cm din suportul acesteia apoi din sigla noua se taie cu un cuter in interiorul aripioarelor pentru a se mula cat mai bine pe masca,lipirea se face cu silicon.(operatiunea dureaza 20 min )"
          I HAVE A !sigpic
          fara linkuri externe in semnatura

          Comment


          • #20
            multumesc X@by

            Am aflat ce aveam de aflat daca se considera ca poate fi inchis rog moderatorii sa se ocupe de acest aspect. Multumesc.
            Last edited by Mr.Sebi; 12 June 2011, 15:55. Reason: Automerged Doublepost
            My ride

            Comment


            • #21
              Cine mai vrea sigla sa apeleze la mine (mai am una la 100 ron)

              Comment


              • #22
                Dar pe spate? E aiurea sa fie sigla noua pe fata si pe spate cea veche. A adaptat cineva sigla de ph2 pe portbagajul de ph1? Multumesc.

                Comment


                • #23
                  i eu a vrea s fac modificarea, atât pe fa, cât i pe spate. Pe spate, o soluie ar fi umplerea adânciturii în care este montat sigla veche i aducerea ei la nivel, vopsirea în culoarea portbagajului i apoi montarea siglei noi. Din punctul meu de vedere, operaia ar trebui fcut în situaia revopsirii mainii/portbagajului, altfel nu tiu cum ar iei. O alt nelmurire pe care o am este cea a gurilor de prindere. Sigla veche are dou piciorue sus i unul jos. La cea nou nu cunosc nici dispunerea prinderilor, nici distanele dintre ele.

                  Spor!

                  Trimis de pe al meu X1_Soul folosind Tapatalk

                  Comment


                  • #24
                    Solutie

                    Pentru sigla față ai nevoie de bară de MCV, nu potrivește pe cea de Berlină.
                    Pentru sigla spate cel mai simplu e să nu pui deloc pe spate sigla...
                    Varianta ieftină : o acoperi cu ceva autocolant de culoarea mașinii
                    Varianta cool : o dai jos, umpli și revopsești partea aceea la o firmă ce face polish.

                    Comment


                    • #25
                      Am mai spat i am descoperi c pe pick up venea bara de fa cu sigla nou. Din pcate nu prea se gsete bara SH, nici pe la dezmembrri.


                      PS - scuze pentru lipsa de litere. Scriu de pe telefon si vad ca nu prea suporta diacriticele.

                      Comment

                      Working...
                      X
                      Anulare DPF
                      Politica de Securitate Google