Sistem audio Logan

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #61
    boxe(in ordine mai bune spre slabe..): JL, Focal, ALPINE, MTX audio... de preferat pe 2 cai.
    daca vrei ceva calumea io zic sa iei JL audio sunt super.
    turbo makes torque and torque makes fun

    LowGun-ul meu:http://www.loganclub.ro/forum/lowgun...?t=2081&page=5

    Comment


    • #62
      nu cred ca inteleg ce vrei sa afli despre ele !
      cum sa le catalogam !? dupa sq ... dupa spl ... ce sengment tear interesa .. entry .. high end !?

      hai fi mai explicit daca vrei sa teajutam !
      LOCUL1 140.6dB-LOCUL2 138.9dB
      LOCUL2 140.1dB-LOCUL2 Mini1000 141.9dB (newCID)
      LOCUL1 143.9dB (nCID)

      Comment


      • #63
        Originally posted by shokaliptiku View Post
        nu cred ca inteleg ce vrei sa afli despre ele !
        cum sa le catalogam !? dupa sq ... dupa spl ... ce sengment tear interesa .. entry .. high end !?

        hai fi mai explicit daca vrei sa teajutam !
        ajutama cu un sfat...vreau sa renunt la subwoofer datorita greutati mari -21kg......vreau un dif subwoofer free to air sa il pun pe polita spate a masini....cred ca merge unul de 20 cm-25 cm....recomanda-mi unul de putere cat mai mare(greu..... cu putere mare la dimensiunile astea)
        http://www.youtube.com/watch?v=Tp58aNdH-ks

        Comment


        • #64
          o chestie care este inteleasa gresit ... nu puterea este caracteristica pozitiva al unui subwoofer ... puterea RMS este consumul acelui subwoofer .. puterea inghitita de el ... dc vrei un subwoofer bun nu lua unul de 4kw .. ia unu de 1kw cu o sensibilitate buna ... si un fs scazut !

          revenind la cerinta ta ... te cred cai greu subul .. dar sa stii ca un sub free nu se va auzi nici macar la juma decat ce ai tu acum ...

          de ce te deranejaza asa de mult greutatea subului !? al meu a avut in jur de 27 ... iar la viitorul 22 numai incinta plus 25 subwooferul ... !
          LOCUL1 140.6dB-LOCUL2 138.9dB
          LOCUL2 140.1dB-LOCUL2 Mini1000 141.9dB (newCID)
          LOCUL1 143.9dB (nCID)

          Comment


          • #65
            Originally posted by shokaliptiku View Post
            o chestie care este inteleasa gresit ... nu puterea este caracteristica pozitiva al unui subwoofer ... puterea RMS este consumul acelui subwoofer .. puterea inghitita de el ... dc vrei un subwoofer bun nu lua unul de 4kw .. ia unu de 1kw cu o sensibilitate buna ... si un fs scazut !

            revenind la cerinta ta ... te cred cai greu subul .. dar sa stii ca un sub free nu se va auzi nici macar la juma decat ce ai tu acum ...

            de ce te deranejaza asa de mult greutatea subului !? al meu a avut in jur de 27 ... iar la viitorul 22 numai incinta plus 25 subwooferul ... !
            caut sa reduc greutatea masini cit mai mult.....si sa am un sunet cit mai placut in masina, nu neaparat foarte tare........da_mi si mie un ex de subw free to air......deja am scos din masina Hertzu! (sper sa acopar lipsa basului.....cit se poate bineinteles)...MULTUMESC
            http://www.youtube.com/watch?v=Tp58aNdH-ks

            Comment


            • #66
              Originally posted by felixb View Post
              caut sa reduc greutatea masini cit mai mult.....si sa am un sunet cit mai placut in masina, nu neaparat foarte tare........da_mi si mie un ex de subw free to air......deja am scos din masina Hertzu! (sper sa acopar lipsa basului.....cit se poate bineinteles)...MULTUMESC
              Deja am sesizat (interesant ca ne-am gandit la aceleasi difuri) ca si eu si @shokaliptiku (dar in ordine inversa) ti-am recomandat aceleasi difuri pentru spate T595 de la JBL, si cred ca am fost destul de convingatori.

              Comment


              • #67
                nu ... nu ... departe de asta ... eu nu recomand JBL urile alea langa DLS urile alea ! ma explicat si pe celalalt thread de ce ! nu au legatura unele cu altele ! is la poli opusi !
                LOCUL1 140.6dB-LOCUL2 138.9dB
                LOCUL2 140.1dB-LOCUL2 Mini1000 141.9dB (newCID)
                LOCUL1 143.9dB (nCID)

                Comment


                • #68
                  Originally posted by shokaliptiku View Post
                  nu ... nu ... departe de asta ... eu nu recomand JBL urile alea langa DLS urile alea ! ma explicat si pe celalalt thread de ce ! nu au legatura unele cu altele ! is la poli opusi !
                  am inteles, mi-ai spus de 2 ori ca nu sunt compatibile fata cu spatele ....nici o problema ....te-am intrebat de un free to air diametru 20-25 cm....ce imi recomanzi?...sau ce imi recomandati? Shokaliptiku--Adriann
                  http://www.youtube.com/watch?v=Tp58aNdH-ks

                  Comment


                  • #69
                    din punctul meu de vedere ... free ... nimic !

                    1 la mana ... randament mic ...
                    2 la mana ... munca multa pentru rigidizare politzei
                    3 la mana ... desfigurezi masina ... tabla aia din spate are rol de rigidizare ... prin montarea unui dif acolo ... gaura maricica ... slabesti mult rezistentza ... nu et sfatuiesc !

                    dc vrei sa faci ceva ... si esti indemanatic ... pune mana si bate niste fibra la picioarele copilorului ... si frigei acolo o incinta ... sau ceva dragutz din fibra sub scaunul dreapta fata !

                    am sa atasez niste poze ca sati faci idei !

                    hai .. sa auzim numa de bine !
                    LOCUL1 140.6dB-LOCUL2 138.9dB
                    LOCUL2 140.1dB-LOCUL2 Mini1000 141.9dB (newCID)
                    LOCUL1 143.9dB (nCID)

                    Comment


                    • #70
                      Originally posted by shokaliptiku View Post
                      din punctul meu de vedere ... free ... nimic !

                      1 la mana ... randament mic ...
                      2 la mana ... munca multa pentru rigidizare politzei
                      3 la mana ... desfigurezi masina ... tabla aia din spate are rol de rigidizare ... prin montarea unui dif acolo ... gaura maricica ... slabesti mult rezistentza ... nu et sfatuiesc !

                      dc vrei sa faci ceva ... si esti indemanatic ... pune mana si bate niste fibra la picioarele copilorului ... si frigei acolo o incinta ... sau ceva dragutz din fibra sub scaunul dreapta fata !

                      am sa atasez niste poze ca sati faci idei !

                      hai .. sa auzim numa de bine !
                      da...mersi
                      http://www.youtube.com/watch?v=Tp58aNdH-ks

                      Comment


                      • #71
                        uite si exemplele .... tin sa precizez ca NU este munca mea !!!
                        Attached Files
                        LOCUL1 140.6dB-LOCUL2 138.9dB
                        LOCUL2 140.1dB-LOCUL2 Mini1000 141.9dB (newCID)
                        LOCUL1 143.9dB (nCID)

                        Comment


                        • #72
                          Originally posted by shokaliptiku View Post
                          uite si exemplele .... tin sa precizez ca NU este munca mea !!!
                          Urat lucrat....dar interesant ca idee
                          http://www.youtube.com/watch?v=Tp58aNdH-ks

                          Comment


                          • #73
                            ... incerca sa faci tu mai bine daca ti se pare urat !
                            eu sunt de parere ca a iesit foarte frumos .. si foarte practic ... credema este munca ! lucreaza tu cu fibra in zona aia ... ajungi la rezulatatele alea ... si apoi mai discutam !

                            rezultatul mi se pare de 10+ ...
                            LOCUL1 140.6dB-LOCUL2 138.9dB
                            LOCUL2 140.1dB-LOCUL2 Mini1000 141.9dB (newCID)
                            LOCUL1 143.9dB (nCID)

                            Comment


                            • #74
                              Originally posted by shokaliptiku View Post
                              ... incerca sa faci tu mai bine daca ti se pare urat !
                              eu sunt de parere ca a iesit foarte frumos .. si foarte practic ... credema este munca ! lucreaza tu cu fibra in zona aia ... ajungi la rezulatatele alea ... si apoi mai discutam !

                              rezultatul mi se pare de 10+ ...
                              DA E URAT...TARANESC,HIDOS, ai ceva impotriva ,...e parerea mea
                              http://www.youtube.com/watch?v=Tp58aNdH-ks

                              Comment


                              • #75
                                ... mi se pare ca esti putin cam ... butucanos in exprimare ...
                                ia arata-ne ce poti face tu in siatuatia aia ... si sa vedem cat de bine iese ... ai lucrat vrodata cu fibra ?! ai habar cei aia si cum se lucreaza ?!

                                ia zi-ne ... cei asa de urat !? ca le-a mers capul si au gasit o solutie excelenta pentru o masina pregatita pentru SQ ... un loc ideal ... nu ocupa spatiu deam.... sau ce nuti place ?!
                                LOCUL1 140.6dB-LOCUL2 138.9dB
                                LOCUL2 140.1dB-LOCUL2 Mini1000 141.9dB (newCID)
                                LOCUL1 143.9dB (nCID)

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google