Sistem Audio Stock

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Ce marca sunt difuzoarele de pe noul Logan? Dar aparatul de radio?

    Comment


    • #32
      Am o intrebare legat de playerul de pe noul logan...
      Indiferent ca ascult radio,stik,sau cd, sunetul se aude exact la fel si cu loudness on si cu el off. Rog pe cei care au sa vada daca la ei este vreo diferenta... am avut playere pe alte masini, dar difierenta intre on/off la loudness se simtea clar.

      Comment


      • #33
        Si eu am observat acest lucru. Butonand prin meniu, nu am observat nicio diferenta intre loudness on si loudness off.

        Comment


        • #34
          Incercati sa dati bass-ul mai tare ca sa observati efectele loudness-ului

          Comment


          • #35
            Si asa baraie boxele...daca dau bassul peste jumate fac praf boxele la vol 20...

            Comment


            • #36
              Da, ai dreptate la 20+ se aude foarte slab, dar pana atunci este chiar decent. Eu am schimbat schimbat difuzoarele din usile spate si se merita din plin deoarece cele stock din usile din spate sunt MICI

              Comment


              • #37
                Daca tot le-ai scos ai fost curios sa vezi ce "marca" sunt boxele ? Multumesc
                "Nimeni nu scapa virgin, viata le-o trage la toti."
                "Parerile-s ca gaurile din cur , toti au cate una."

                Comment


                • #38
                  banuiesc ca pentru a scimba difuzoarele a trebuit sa dai panou de usa jos? Sunt curios dupa remontare nu scartaie nimic pe acolo?greierasi?

                  Comment


                  • #39
                    Poti sa ne dai exact dimensiunile? Si eu as vrea sa le schimb cu altele de aceleasi dimensiuni dar mai sanatoase ca sa zic asa.Ms

                    Comment


                    • #40
                      Functia Cautare e greu de utilizat, vezi in link-ul de aici
                      Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                      Comment


                      • #41
                        Am facut exact ca in tutorialul pus de t0rquemada. Pana acum singura problema este ca boxa impinge putin fata de usa iar manivela de la geamuri freaca in drept cu boxele. Se poate rezolva cu niste inele de mdf mai subtiri (din pacate nu mai stiu grosimea inelelor....le-am luat de pe be-....). Difuzoarele stock din spate au ~10cm. Mai bine 16.5 + inele mdf.

                        Comment


                        • #42
                          Ce marca sunt?

                          Comment


                          • #43
                            Am si eu o intrebare. As dori sa ma apuc si eu sa schimb boxele, si pe spate sa pun tot 16,5. Are cineva idee de unde pot cumpara inelele mdf ?
                            Si mai am o intrebare. As dori un up-grade la cum se aude in masina, dar nu vreau sa iau o tapa cu ampul unitatii. Ca sa fiu mai clar - lipsa de putere si claritate la volum peste 20 este din boxe sau din HU ?

                            Comment


                            • #44
                              Cel putin la Medianav situatia, e cam asa(copy de pe alt forum):
                              "I have installed a car stereo system. I have (amp, speakers, tweeters)
                              When setting the amp, say the expert. The media Nav device lowers the bass, if you increase up the volume. If you up the volume make quieter, then the bass is increased again.

                              so:
                              - The louder the music you make, the less bass is played.
                              - The quieter you make the music, the more bass is played.
                              "
                              Pe romaneste:
                              volum spre maxim, bass-ul e redus automat
                              volum mic spre mediu, bass-ul e "amplificat"

                              Ma repet, informatiile sunt pentru Medianav, dar e posibil sa se aplice si la Dacia Plug&radio
                              Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                              Comment


                              • #45
                                Media Naw ce putere are 4x??? am cautat dar nu am gasit.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google