Sistemele voastre audio?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Si eu vrea sa schimb dif-urile Pioneer de pe fata ( 13 cm ) si sa pun tot niste JBL ...ca pe spate ovale JBL am. Mai schimb si statia ( Magnat ) si pun tot un JBL si le-am facut pe toate dintr-o bucata. HU e un Pioneer....nu ma puneti sa va spun ce model e ca nu mai retin in momentul asta...oricum se aude parfum. Nu-s ca Bosse de pe Corvette dar au fidelitate
    In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

    Comment


    • Adevarul e ca la cat am dat pe tot ce am in masina (1100 lei - toate luate de noi din magazin) nu ma asteptam sa se auda chiar asa de clar si de tare (striga nevasta la mine daca ating prea tare butonul de volum). Mai am de facut ceva in privinta vibratiilor din usa si cam am terminat la capitolul cu discoteca in masina.
      fara linkuri externe

      Comment


      • ia coaxialele de 16,5 pe trei cai cu un butonas mic cilindric in mijloc(ca sa le recunosti) sunt pe 2 ohm dar de fapt au 3ohm(masurat) .....sunt 1,6-1,8 mil parca dar merita! am avut 2 perechi si se auzeau inainte sa apar pe strada.....

        Comment


        • ati auzit careva de firma Rodek ... (ceva detalii)urmeaza sa-mi achizitionez o lada de bass...de 350-400 RMS...si un amplif blaupunkt...care ... nu prea face fata...dar la pretu la care le iau ... e extraordinar.

          Comment


          • LAE, ce parere ai de niste boxe Magnat Powe Plus 216?Stii ceva despre ele?Ce difuzoare mai imi recomanzi pana in 170 RON cu tweetere separat?Ma intereseaza sa coboare cat de cat in frecventa si sa se auda relativ bine.
            Attached Files
            Last edited by LexDeeJay; 30 March 2009, 21:22.

            Comment


            • salutare? eu am mers pe ground zero si un mp3 sony dar am sa il inlocuiesc cu un pioneer, sunt foarte multumit.
              Powered by LSS
              http://img444.imageshack.us/img444/7...c127494gif.jpg

              Comment


              • Originally posted by lexdeejay View Post
                LAE, ce parere ai de niste boxe Magnat Powe Plus 216?Stii ceva despre ele?Ce difuzoare mai imi recomanzi pana in 170 RON cu tweetere separat?Ma intereseaza sa coboare cat de cat in frecventa si sa se auda relativ bine.
                salutare, nu le-am auzit dar fiind level entry si la banii aia nu cred ca poti sa le ceri sa coboare dar sigur daca le amplifici si obligatoriu portiera isonorizata(cel putin cu stp m1) or sa se auda decent adica nu te faci de ras....de la magnat daca o sa asculti NEW EDGE 216 o sa ramai masca ....ca sa coboare bine in frecventa trebuie sa aiba qts-ul in jurul valorii de 0,5 asta ca sa sune la sigur in volumul de aer al usi si cel mai important fs-ul lor trebuie sa fie neaparat sub 60hz....ca sa impaci amandoua conditiile sa stii dinainte ca sunt foarte scumpe...eu am incercat multe seturi de difuzoare scumpe si am vazut clar cum sta treaba dar sa-ti zic o smecherie, nu o sa ai in veci bass adevarat cu o singura pereche in fata trebuie neaparat doua pentru ca ai din start db mai multi si se imparte perfect vol de aer ca de regula usa e prea mare....bafta ca am scris destul...

                Comment


                • sal , am si eu o intrebare merita Alpine CDE-9870R/RM http://www.be-loud.ro/produse/CD_Pla...DE-9870R_-_RM/
                  ?
                  Last edited by vallio; 31 March 2009, 23:29.

                  Comment


                  • merci de informatii...

                    Comment


                    • Originally posted by vallio View Post
                      sal , am si eu o intrebare merita Alpine CDE-9870R/RM http://www.be-loud.ro/produse/CD_Pla...DE-9870R_-_RM/
                      ?
                      Am eu acest model de aproape 1 an si sunt multumit , reglaje decente si sunetul incomparabil mai bun decat Sony-ul ce l-am avut inainte.

                      PS: Schimba si boxele !
                      Last edited by Bad_Wolf; 1 April 2009, 09:02.
                      sigpic

                      Comment


                      • pacat ca nu mai este in stoc de unde vroiam sa-l cumpar , boxele le am schimbat cu niste blaupunkt uri 524MK II

                        Comment


                        • asta ar fii belea, usb si un radio tun dar cam scumput pe foamea asta...http://www.be-loud.ro/foto.php?src=h...product_id=756

                          sa va clatiti ochisorii..
                          Last edited by LAE; 2 April 2009, 16:59. Reason: Automerged Doublepost

                          Comment


                          • Nu stiu ce sa zic de blaupunkt.Nu am avut si nici nu o sa iau.Eu am un player pioneer deh-2800mp luat doar pentru sound-ul Pioneer(cine are stie ce zic).Pe fata am pe componente dls de 16,5 cu filtre si tweetere infinityde 50Wrms.Pe spate 6/9 pioneer coaxiale pe 3 cai de 40W rms.Ca amplificator am ales mac-audio si woofer alpine in incinta tip cilindru de 300W rms..Se duc bine difuzoarele.Foarte incantat si la vremea la care le-am luat erau era ce e mai bun.Numai bine.

                            Comment


                            • cat de tare, eu in portbagaj am exact invers, mac-audio woofer si statie alpine, amundoua pe la 300 W, si sincer sunt f multumit de sunetul din portbagaj, mai ales ca nu mai am bancheta
                              Life is short...play more!
                              http://www.loganclub.ro/forum/bolo-t4578.html?t=4578

                              Comment


                              • tu nu mai ai bancheta dar eu am wooferul in spatele scaunului de pasager pentru ca acolo locul din spate e ocupat tot timpul de scaun de copil.Am pus un buton pe cablu de remote al playerului sa tai curentul de la statie cand vreau sa ascult fara woofer.Ca o alta modificare am un modulator fm cu bluetooth si stick usb la care ascult.Ca sa imi fie mai usor am montat o alta bricheta suprimata de o siguranta de 5A pe care o comanda playerul de asemenea prin intermediul unui releu montat pe ea.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google