Sita Rezervor

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Sita Rezervor

    loganul diesel are cumva fre-un filtru la intrarea motorinei in rezervor???

    intreb ca nu sunt sigur ... multi mi-au zis ca are .. multi ca nu ...
    am facut aseara o boacana ... eu iau motorina in bidoane (din peco) dar cu ajutorul unor baieti care lucreaza la o firma de securitate (cand alimenteaza mai baga si in bidoane si o iau acasa ) ... chestia e ca eu mai pun niste tifon(pansament) pe palnie cand bag motorina de la ei (masura de siguranta) si aseara am scapat o bucatica din acel pansament in rezervor

    ideea este .. este pe vre-un fitru si sa incerc sa o pescuiesc sau ma bag la cautat prin rezervor??? daca e in rezervor sa stiu naiba sa nu mai merg cu masina ca poate intra naiba in pompa

    help plss!!

  • #2
    Nu are nici o sita pe gatul de la rezervor! Ca sa scoti bucata aia de tifon,trebuie sa desfaci capacul de la rezervor,de sub bancheta.
    ubi concordia ibi victoria

    Comment


    • #3
      si capacul iese decat spart

      Comment


      • #4
        Deci in concluzie ai facut un "super" bussines
        sigpic

        Comment


        • #5
          bay nu stiu unde a-ti spart voi capacul acela ca eu am reusit dupa cateva cautari pe forum sa-l desfac ... am facut un fel de cheie ca pentru fitru de ulei dar mai mare si s-a desfacut cu emotii mari

          si cu motorina cred ca am facut "business" destul de bun .. la 3 lei litru e foarte OK

          Comment


          • #6
            Eu te sfatuiesc sa renunti, totusi, la acea motorina.
            Nu de alta, dar cauta sa vezi cat costa niste reparatii la sistemul de injectie precum si cati au folosit motorina NU din peco (tanc).
            In felul cum procedezi cu filtrarea, sa stii ca nu este ca la ceai, sa il strecori prin tifon; multe particule ce nu le vezi se duc dincolo
            Logan Ambition-dCi, 70 CP (+25); C.V.-JR5, A.H.; barza sosita in 2007, iulie

            Comment


            • #7
              stiu chestia cu sistemul , apa , impuritati , ulei etc
              dar asta e motorina de la petrom (vazut cu ochii mei ) asistam cand baga motorina in canistre ... ne duceam mai la intuneric si le luam ... alimentam si plecam ... se si vede ca e curata tot ... daca nu vedeam eu autenticitatea motorinei nu ma riscam degeaba

              Comment

              Working...
              X
              Anulare DPF
              Politica de Securitate Google