Siteuri De Incredere Pentru Piese

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    am cumparat in decembrie 2015 de pe bestautovest.ro discuri frane de origine pt Logan 1.4 , cel mai bun pret pe piata in acel moment.

    acum ma pregatesc pt distributie si vizitand site-urile daciashop , piesenet ,bestautovest am constat surprins diferente mari de preturi pt piesele de origine ( kit distributie, kit accesorii , pompa apa , antigel ) 835 ron ,605 respectiv 745,80 ron ....

    nu contest provenienta pieselor , dar totusi cam mari diferentele...
    scuze daca este offtopic...

    Comment


    • #17
      si pe epiesa.ro am vazut unele preturi bune. Am facut o comanda si cand au sunat pentru confirmare mi-au zis ca e posibil sa fie compatibil alt reper decat cel pe care l-am cerut si sa revin cand sunt sigur ca e ce caut. Adica nu mi-au dat piesa pe care am cerut-o fara detalii suplimentare, ceea ce mi s-a parut profesionist, de bun simt.

      Comment


      • #18
        pareri automag.ro

        as dori niste pareri despre automag.ro ... cred ca sunt la inceput dar au preturi bune... i-am gasit pe pieseauto.ro si au pareri bune, aveti experiente cu ei?
        am avut un mic accident si as vrea sa cumpar o bara de la ei
        -- 1.5 Dci --

        Comment


        • #19
          De la autokarma am luat ulei fabricat in 2013. Din trei bidoane unul era 2013, celelalte 2014, cumparate acum doua saptamani. Ulei nu mai iau de la ei. Alte piese au fost in regula si la pret convenabil. Unele piese sunt mai ieftine pe alte saituri decat la ei.

          Comment


          • #20
            Din ce-am vazut,la autokarma si epiesa sunt in general, preturile cele mai bune.

            Comment


            • #21
              Piese scaun logan

              Salutare!sunt un nou membru pe site!am si eu un logan din 2007 diesel si as avea nevoie de un scaun partea soferului.unde sa caut pe care link?multumesc mult!sper sa ma primiti pe site!

              Comment


              • #22
                Originally posted by csongor1983 View Post
                Salutare!sunt un nou membru pe site!am si eu un logan din 2007 diesel si as avea nevoie de un scaun partea soferului.unde sa caut pe care link?multumesc mult!sper sa ma primiti pe site!
                Salut, incearca la http://www.automag.ro am comandat si eu ceva piese mai mari de caroserie si mi-au adus-o fara probleme.
                -- 1.5 Dci --

                Comment


                • #23
                  Păreri despre autohut.ro ?

                  Comment


                  • #24
                    Eu nu mai recomand piesenet.ro , dupa ce ultima data (anul curent) am comandat niste filtre amarate , confirmarea de comanda procesata mi-a sosit in spam pe mail , luat legatura cu ei telefonic pentru a-mi trimite pe mail AWB-ul coletului cu promisiunea din partea lor ca pana la sf. zilei imi trimit mail , evident n-au trimis nimic ! excrecabil!! daca in alti ani totul era foarte ok , anul asta nu stiu ce s-a intmplat cu ei , s-a schimbat conducerea probabil , nu stiu , dar mi-a lasat un gust amar. Am si alti amici care au comandat de la ei si comportamentul lor a fost acelasi ca la mine.

                    Un site care am dat de el prin intermediul google este autoeco.ro , un site foarte bine facut , oameni care m-au sunat imediat dupa ce am dat comanda sa confirm cele comandate , foarte ok.
                    Last edited by prometheus; 1 February 2017, 22:08.
                    sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

                    Comment


                    • #25
                      Nu mai recomanzi un site pentru ca n-ai primit un amarat de awb?
                      Calitate piese, promptitudine, pret, livrare, consiliere; astea cred ca sunt repere de luat in seama. Nu crezi?
                      Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                      Comment


                      • #26
                        Pai hai sa-ti spun mai in detaliu de ce mi-am pierdut increderea in ei :

                        1 - confirmarea de comanda am primit-o in spam (ciudat insa nu atat de grav),
                        2 - nu am fost sunat telefonic in legatura cu comanda cum au facut si in alti ani,
                        3 - cand i-am sunat eu pe ei , pe langa ca mi-a raspuns dupa cca 10 min. la telefon era o tipa(pe un ton aproape obraznic) care nu stia mare lucru nici despre comanda nici despre piese in general .
                        Am rugat-o sa-mi trimita AWB-ul totusi sa stiu si eu in ce stadiu se afla coletul meu (treaba asta se facea in alti ani automat fara sa sun eu) , nu mi-a trimis absolut nimic.

                        Tu cam ce imagine iti faci dupa ce ai trecut printr-o experienta de genul asta ?

                        Daca nu ma crezi sau crezi ca sunt platit de cineva sa le fac eu reclama proasta , comanda ceva de la ei !!

                        Daca pentru niste filtre s-au comportat asa , ce incredere sa mai am eu in ei atunci cand voi comanda kitul de distributie si accesorii in cazul in care am o problema cu ele ? daca ei la un filtru n-au fost in stare sa trimita un mail cum trebuie si sa-mi zica la telefon , ca da trimitem mail cu awb, si nu primesc nimic ??
                        Last edited by prometheus; 1 February 2017, 22:34.
                        sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

                        Comment


                        • #27
                          Foarte cuidat.
                          De obicei la acel numar raspunde doar dl. Petrescu; da', o fi cum spui.
                          Am cumparat destule de acolo, de aia mi se pare ciudat, altfel nu ma bagam aiurea in vorba.
                          Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                          Comment


                          • #28
                            Normal ca si mie mi s-a parut extrem de ciudat cum s-au comportat acum , fata de anul trecut de exemplu cand totul a fost foarte ok si am fost foarte multumit .Sper sa fi fost totusi un accident insa un alt amic care a comandat de la ei alte piese ce-i drept pentru un Renault , comportamentul a fost acelasi!! NU stiu ce se intampla cu ei !! poate au prea multe comenzi si nu mai fac fata efectiv...dar totusi sa te comporti asa cu un client la care in trecut ai avut cu el o colaborare exemplara , ciudat.
                            sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

                            Comment


                            • #29
                              @prometheus :

                              Anumite piese eu nu le-as lua de pe site...de ex distributie, pompa frana, ambreiaj etc...

                              Vreau sa vad intai piesa, sa o ating, sa-l vad pe cel care o vinde la figura si sa stiu dupa cine vin in caz ca e stricata....

                              Site-ul merge pt chestii mici...

                              In particular nu prea am incredere in site de care ziceai, tin minte cand a aparut prima data au fost discutii pe forumul celalalt ca a copiat formatul daciashop si ca nu-s seriosi....scrisese cineva de acolo pe vremea aceea care comandase ca tine....


                              LE :
                              In plus acolo au o piesa pe care ei o recomanda la logan desi ea se potriveste numai la Safrane....asta ca fapt divers

                              Comment


                              • #30
                                Pai pana acum site-ul l-am folosit numai pentru chestii mici gen filtre de aer/habitaclu /ulei , antigel.
                                Acum c-am trecut printr-o experinta neplacuta cu ei nici vorba sa mai comand ceva mai serios gen kit distributie.

                                Faza nasoala pentru cei din provincie este ca nu prea se gasesc magazine cu piese auto mari unde sa poti lua contact fizic cu piesa inainte de cumparare , cel putin in Braila nu prea sunt astfel de magazine , ce-am gasit pana acum au fost doar magazine micute de cartier unde fie n-au auzit de acea piesa fie cand aduc pe stoc le comercializeaza la preturi aproapiate de reprezentante.
                                sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google