Skoda 120L

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Vream poze FUG-ule.

    Comment


    • #17
      Am reusit sa deschid capota la motor, nu era tija dintre scaune ...

      Poze ... am facut 2 dar cu telefonul, sper sa se inteleaga!
      Attached Files
      sigpic

      Comment


      • #18
        parca din ce imi aduc aminte capota motor se deschidea de la usa stanga spate sau gresesc ?

        Comment


        • #19
          Pare baza buna de restaurare.
          Vrei sa te apuci de ea?

          Comment


          • #20
            Da, ma apuc de ea!

            Exact la usa stanga spate era cupla pentru capota ... am cautat'o 3 zile si am gasit'o din greseala

            Sasiul masinii, sincer vorbind, nu are gram de rugina, nici macar superficial. Dupa ce dau jos interiorul oi vedea ce mai gasesc!
            sigpic

            Comment


            • #21
              Are dreptate colegul mai sus, pe langa ani trebuie sa fie aibe piesele originale in proportie de peste 90 % ca sa fie considerata masina de epoca
              Last edited by brady; 16 May 2013, 11:30. Reason: Automerged Doublepost

              Comment


              • #22
                Arata bine pentru varsta ei . iti urez bafta si calm la demontare nu te repezi sa rupi pe acolo.

                Comment


                • #23
                  Eu zic sa lasi vopseaua originala, masinile cu patina naturala sunt foarte apreciate ;)
                  sigpic
                  ^Logan turbat (WIP)^

                  Comment


                  • #24
                    Nu am cum sa o las originala, o voi vopsi in culoarea originala. Trebuie sa repar punctele de rugina de le are...

                    O sa incerc mai intai pe o tabla ceva, sa ii dau un fuller si apoi o vopsea, o sa incerc sa fac culoarea ca cea existenta pe masina acum, mai matuita ... un lac mat poate ... om vedea!
                    sigpic

                    Comment


                    • #25
                      Niste fibra, eliminat manere si un bad boy si e gata super )) glumesc
                      sigpic

                      Nu te pune cu idiotii. Te vor trage la nivelul lor si te vor bate cu experienta.

                      Comment


                      • #26
                        Nu o sa vada fibra, ci tabla ... prefer sa repar decat sa acopar
                        Stiu ca glumeai ... cand o fi gata facem niste poze? Sau before & after?
                        sigpic

                        Comment


                        • #27
                          Fuguletz te inhami la multa munca, stii nu?
                          Astea-s curve batrane ce necesita multa ingrijire.
                          Iti zic ca eu am 2, printre care una rulata doar 120.000 km.
                          Fa ceva bricolat din ea, nu o readuce la stare ei originala pentru ca arunci multi bani si nici nu e o masina ce valoareaza.

                          Fa ceva funny din ea: o masina pentru plaja

                          Comment


                          • #28
                            Asta are 50.000km reali ... ma gandeam initial la ceva low ... si ideea unui loganist, motor de porsche )
                            sigpic

                            Comment


                            • #29
                              La cum e tabla aia, numai 50.000 n-are. Dar nu conteaza asta.

                              Motor de Porsche? Tu vorbesti pe bune acum? Sau doar glumesti?
                              Fa-ti un buget si vezi ce poti scoate din ea.
                              Daca se intinde mai mult decat esti dispus sa dai, da-o, nu o pastra.

                              Comment


                              • #30
                                Super masinuta . Depinde ce vrei sa ii faci , eu personal as merge pe restaurare clasica , sau cine stie . Legat de motor de porsche te "inhami" prea mult sa zic asa , sunt relativ scumpe motoarele , ce gasesti ieftin trebuie sa le faci RK'u . Mai cauta si in curtea vag , si vei avea surprize..

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google