Skoda Octavia 3

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Totusi are video tot ce vrei...plus ca daca era fals cred ca se sesiza cineva de la Porsche. Omul face parte din categoria cu venituri destul de mari...probabil lucreaza si in IT si nu i-a fost foarte greu sa faca site ul. Ca mai si exagereaza pe alocuri...asta e partea a doua.
    Iar in privinta BMW ului...acum depinde si cum ai facut banii respectivi. Ca daca ai dat un tun la stat de 200K si din aia 40K i ai dat pe un BMW care s-a stricat...da-l draq il faci si il vinzi la alt fraier.
    Dar daca ai 1,000-1,500 EUR venit lunar si ai strans din partile moi vreo 3 ani sa ai bani de o masina buna...si te trezesti ca ai problemele alea..si te lovesti de o mare durere in cot ...atunci va spun eu ca faci absolut ce iti sta in putinta sa le dai in cap.

    Si acum vine si intrebarea cetateanului turmentat? Eu cu cine votez? A..pardon...eu ce masina imi mai cumpar? ))))))
    Last edited by eugenmanea; 13 May 2015, 16:25.
    Saab 9-5 Aero

    Comment


    • #17
      Originally posted by mr.K View Post
      E primul om, de care stiu, ce deschide un site pentru antireclama la o masina. Pana la urma, garantia ii rezolva cele mai multe probleme.
      Cazuri ca astea au mai fost...numai ca multi dintre ei nu le-au facut "atat de publice".
      Aduceti-va aminte de cetateanul cu Audi A7, cel din poza 1. Asta s-a rezumat doar la ''a umple masina" de stickere...
      Ba mai mult, la un moment dat stiu ca a urcat masina pe o platforma si a plimbat platforma prin tot orasul (Craiova daca nu ma insel)
      La fel si cetateanul cu Nissanul, poza 2.

      Personal stiu un caz de BMW seria 7 (2010), 5.0 benzina, dupa 4 ani a inceput sa apara rugina, si motorul avea probleme (l-a vandut).
      Exista, dar nu sunt mediatizate...ca cel de sus.
      Attached Files
      Last edited by Carmelo; 13 May 2015, 16:46.
      Fara Semnatura.

      Comment


      • #18
        Credeti ca produsele destinate Romaniei inclusiv masinile vin cu o calitate mai slaba vs cele destinate pietelor din Vest?(la masini si datorita pretului de vanzare mai mic)
        Sa va dau 2 exemple.
        1. Jetta 2010 vandut in Ro nu are capitonaj la usa portbagaj. Jetta vandut in Austria are.
        2. Nu din domeniul auto. Anul trecut mi-a placut o geaca de piele de la Massimo Dutti si m -am hotarat sa o cumpar. De nu am umblat prin vreo 4 Massimo Dutti sa gasesc o geaca ce nu prezinta defecte:ba zgariate, ba patate...intr un final am gasit una dar f f greu- dar si asta are un nasture care da sa pice.
        Anul asta am mers in Barcelona si am zis sa ii iau si sotiei una asemanatoare. Deci prima geaca probata- impecabila, fara niciun defect...Culmea e ca in Barcelona a costat 200 EUR iar in Ro aceeasi geaca are pretul de 1,200 RON.
        De aia zic- controlul calitatii in RO e zero barat si nu m-ar mira sa mai ajunga pe aici si rebuturi inclusiv la masini..ca doar la romani merge si asa.(eventual dealerul o ia si cu discount de la fabrica si ti-o vinde tie de buna).
        Saab 9-5 Aero

        Comment


        • #19
          Foarte adevarat, aplicabil la toate bunurile de larg consum, indiferent de domeniu.

          Comment


          • #20
            Problema e si politica dealer-ului. Intr-o tara normala, dupa asemenea probleme, se poate schimba masina. Sunt legi clare, plus ca e concurenta intensa. Dai faliment daca ti se duce vestea.
            Bmw a schimbat acele motoare, pe garantie, iar, in anumite cazuri si in post garantie. Depinde foarte mult de istoricul masinii. Din pacate, pe motocoase, nu mai fac nici astia motoare asa stralucite. Motoare adevarate BMW s-au pus pana in 2007, iar diferenta e clara.
            In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

            Comment


            • #21
              Ehe am citit si eu de BMW si nici la ei nu e prea pe roze. Au avut probleme la lantul de distributie. Scria un posesor ca s-a dus post - garantie sa isi repare distributia (nu mai retin exact daca avea si altele...dar am impresia ca da) si i s-a raspuns: datorita faptului ca sunteti client fidel si ati facut toate reviziile la noi, va reparam masina doar cu 4,000 lei in loc de ...nu mai retin exact cred vreo 10,000 ))))))))
              Saab 9-5 Aero

              Comment


              • #22
                Dealer roman si cu asta ai spus tot. Oricum, daca e sa mergi pana in panzele albe si Rolls Royce-ul lui Irinel, ramasese fara frane, masina noua.
                In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                Comment


                • #23
                  rollsul nu era nou, era sh si nu el a avut problema ci pseudo-badigarizii din seria 3 care il pazeau pe pitic si nu au oprit la timp.

                  Comment


                  • #24
                    Voi cititi ce scrie ala? Lui ii creste turatia si viteza nu dar e de vina turbina, nu ambreiajul care patina? Sau ca are pretentia ca un compartiment motor sa fie etans la pisici si soareci (aeru de racire pe unde iese?). Sau pretentiile de masina premium la materiale
                    Povesti de adormit copii, a refuzat dealerul sa ii schimbi vreun cap de bara pe garantie si s-a apucat sa le arate el.
                    Last edited by einstein1984; 13 May 2015, 20:57.
                    Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

                    Comment


                    • #25
                      Faptul ca a dat 25.000 pe o asemenea masina, dovedeste din start ca nu se pricepe , daca e s-o spui p-aia buna.
                      In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                      Comment


                      • #26
                        Pai cam astea sunt preturile. In banii astia sa fie full si nou nu prea gasesti ceva mult mai bun, poate Pug 508 dar nici ala nu exceleaza la fiabilitate.
                        PS eu nu prea am inteles treaba cu Touaregu si pusul vietii in pericol...bagam avariile incetineam si ma bagam la loc...de ce atata panica?
                        Last edited by eugenmanea; 13 May 2015, 21:44.
                        Saab 9-5 Aero

                        Comment


                        • #27
                          In banii aia, cu "fiabilitatea" aia si doar cu wanna be de premium, e o investitie tragica. Stiu, te gandesti ca e lucru nou si cu garantie, dar motor de 1.4 turbo si cu dsg, din start ai doua motive de ingrijorare. La suma aia, daca vrei ceva adevarat, te uiti doar la sh, unde poti avea optiuni mult mai bune.
                          In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                          Comment


                          • #28
                            Se defecteaza masinile scumpe si nai logan? Exista alternativa:
                            Attached Files

                            Comment


                            • #29
                              Sunt unii oameni care pur si simplu nu se pricep..nu vor...nu pot sa aleaga SH . Pentru ca pana la urma SH e loterie plus costuri de intretinere de te rup.
                              Dar de la o masina noua te astepti macar 100,000 km sa nu ai probleme majore..nu sa iti petreci timpul prin service.
                              Dar acum nu mai ai incredere in nimic...va spuneam de frate miu care are un Volvo S60 de la firma nou nout si ala are o gramada de probleme.
                              Saab 9-5 Aero

                              Comment


                              • #30
                                Mie mi se pare mai mare loteria cu una noua si asta luand in calcul pretul care scade la jumatate peste doi ani. Cu 25.000 ai foarte multe optiuni, chiar si cu garantie inclusa minim un an, iar rulajul e mic, istoricul exista...eventual s-au si remediat unele probleme.
                                In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google