Snooker & Biliard

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Ronnie O'Sullivan a castigat German Masters 2012.
    http://images.spritmonitor.de/428841_5.png Logan 1.4 MPI

    Comment


    • #32
      Mie unul Ronnie mi se pare cel mai bun jucator la ora actuala.Problema la el e ca se enerveaza/plictiseste foarte repede.Iar modul in care gandeste jocul si cat de repede pune tacul pe a 2-a bila mi se pare extraordinar.Abia are timp sa puna ala neagra la loc el a si dat.Restul se uita din 10 unghiuri sta 5 minute la o lovitura.Tot respectul pentru acest jucator.
      sigpic

      Comment


      • #33
        mie-mi place la Ronnie, modul lui de a reveni atunci cand este condus si de a da umilinta , pana la sfarsitul meciului
        sigpic

        Nu te pune cu idiotii. Te vor trage la nivelul lor si te vor bate cu experienta.

        Comment


        • #34
          De acord cu cele scrise despre Ronnie. Dupa mine este evident cel mai talentat jucator. Problema lui este ca se bazeaza mai mult pe talent. Daca ar fi muncit mai mult la antrenamente ar fi castigat mult mai multe turnee. Poate acum cand este in pericol de a parasi top 16 sa revina la forma cu care ne incanta acum cativa ani.
          http://images.spritmonitor.de/428841_5.png Logan 1.4 MPI

          Comment


          • #35
            Cred ca omul e efectiv satul...cred ca doarmea pe masa de snooker,d-asta e si plictisit de multe ori probabil.La modul in care se dedica,si la felul in care joaca,sau trateaza un meci(cu indiferenta,tin minte foarte bine un meci el nici nu se uita la adversaru lui ,ce face ala...se scobea in nas era cu tot degetu in nas,il doare in 14) d-asta mi se pare cel mai bun.E un fel de MJ in muzica si dans.Foarte multi incearca,se chinuie sa cante si sa danseze,la Michael pur si simplu veneau miscarile de la sine,nu se chinuia sa le faca,sau sa cante...asa si Ronnie.Parca s-a nascut cu tacu in mana.
            sigpic

            Comment


            • #36
              Puteam sa fac pariu ca o sa castige Ronnie turneul asta. Era foarte hotarat la inceput si se vedea ca are pofta de joc, mai ales ca in ultima vreme nu mai facuse mare branza. Acum o turneul lui "de casa", presimt inca un 147 .... Poate bate recordul . De la faza aia de anul trecut nu mai pun astia premiu pe maxim, ca se ambitioneaza asta si le ia banii
              sigpic

              Comment


              • #37
                Snookeru' feminin vad ca nu va pasioneaza.
                La O' Sullivan ma uit de obicei cum face un joc perfect si 3 proaste. Ca spectacol e ok, mai trebuie si constanta. De aia Hendry, cu jocul lui mai lent are parca vreo 8 titluri mondiale.
                Vin tinerii din urma, sa nu uitam ca si Ronnie si Hendry au fost odata tineri.

                Si nu doar Ronnie joaca rapid, Mark Williams e unul din vitezisti. Dupa ce i s-a nascut copilul, a pus frana la rezultate, parca e pilot de F1 care merge cu grija acum.
                Sa vedem pana la ce varsta vor juca cei 3 si cu Higgins.

                Comment


                • #38
                  Cel putin vreo 10 ani mai duc toti 4 fara mari probleme...
                  sigpic

                  Comment


                  • #39
                    Bunicu' Davis cred ca moare cu tacul in mana.

                    Comment


                    • #40
                      Eu nu cred ca pot mentine nivelul actual atata timp, odata cu varsta se vor indeparta de top 16. Dupa ce trec de 40 de ani o sa-i vedem mult mai rar in turneele televizate. Un exemplu este Ken Doherty, acum vreo 3 ani inca ajungea in fazele superioare, acum e multumit daca ajunge pe tabloul principal.
                      http://images.spritmonitor.de/428841_5.png Logan 1.4 MPI

                      Comment


                      • #41
                        Ronnie a castigat saptamana trecuta cel de-al patrulea titlu de campion mondial din cariera.
                        http://images.spritmonitor.de/428841_5.png Logan 1.4 MPI

                        Comment


                        • #42
                          Plus o pauza de 6 luni si-a luat Ronnie.
                          Si Hendry s-a retras. Nu stiu ce-i cu astia tineri, dar parca nu mai sunt asa percutanti. Sper sa nu devina un sport plictisitor dupa ce se mai retrag cativa dintre "batrani".

                          Comment


                          • #43
                            Pacat de Paul Hunter din pacate s-a "retras" mult prea devreme si regretul cel mai mare ca nu va mai reveni niciodata in competitie. Urmaream snooker-ul pentru a-l vedea cum evolueaza. Acum printre favoritii mei sunt Ronnie, Robertson si Mark Selby.
                            My ride

                            Comment


                            • #44
                              Hunter a jucat cat de mult a putut, stiind ca e bolnav. Nu a lasat niciun zvon sa circule, s-a comportat cat de normal a putut. Pacat de cum s-a sfarsit totul.
                              Cred ca ar fi avut sanse sa fie campion mondial, era mai talentat decat Carter.

                              Comment


                              • #45
                                si eu sunt de parere ca avea potentialul necesar pentru a deveni campion mondial. Pacat ca valorile dispar repede.
                                My ride

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google