Soareci La Motor

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Cauta caldura de la motor. Pe langa asta aduna scame din mocheta ca sa-si duca in cuib. Eu imi las capota de la motor deschisa in garaj.
    Daca o problema se poate rezolva atunci nu trebuie sa te stresezi, daca nu se poate rezolva atunci chiar nu are rost sa te mai stresezi.

    Comment


    • #17
      Originally posted by merlasviorel View Post
      Eu imi las capota de la motor deschisa in garaj.
      Asta pentru că ai unde...
      Noi care le parcăm în faţa blocului, ce să facem?

      Comment


      • #18
        Cumpara otrava ambalata sub forma de drajeuri si le pui pe motor si pe jos pe scut. Bafta!

        Comment


        • #19
          taie o sticla de 2l mai de jos si pune niste grausor sub masina in drept cu scutu,grausor din ala verde ca e mai bun

          Comment


          • #20
            "Muta masina in alt loc"........cza si cum ar fi:"domn' doctor, ma doare o mana......du-te la farmacie.."
            Poti sa duci masina si la 10 strazi....daca in zona sunt sobolani, nu ai ce face.
            Si eu unul aveam problema asta..cu soboniii, si am luat plicuri pt sobolani, si in primele 3 seri a pus la motor, prin zona cu cacacei. Surpriza, dimineata gaseam plicul mancat. Am inceput apoi sa pun pe sub masina, si timp de 2-3 zile, gaseam invelisul de la plic pe motor.......cam dupa 8 zile....nu a mai gasitiscata punga de otrava....nici urme de vizita pe la motor. Am incetat a mai lasa plicurile pe sub masina.....pana cand sesizez iar oaspetii nepotiti.
            Iar cu locul de parcare, am vazut eu cum urca musafirul intr- zafira, desi isi mutase pt cateva zile locul de parcare........locul lui, este langa a mea
            Eu nu sufar de nebunie....ma bucur de ea in fiecare minut.

            Comment


            • #21
              Originally posted by cristi3775 View Post
              am luat plicuri pt sobolani ...
              Ce fel de plicuri (marcă) ai cumpărat? Şi de unde?

              Comment


              • #22
                Scuze de scris....acum am recitit postul de mai devreme.......tableta, bato vina..mere greu.
                In fine...plicurile au fost achizitionate de la magazinul veterinar...nush ce natie sunt, pt ca aveau preturi diferite..de la 6 ron - 10 punga. Am luat-o si eu pe aeea de 10 ron, si am folosit de fiecare data mausi chirurghicale, atunci cand am umblat cu "chimicalele". Mai am si acuma din punga. Am pus cate 3 plicuri maxim, la fiecare "descantec".
                Eu nu sufar de nebunie....ma bucur de ea in fiecare minut.

                Comment


                • #23
                  @cristi3775: Este bine de ştiut, mulţumesc frumos pentru precizări!

                  Comment


                  • #24
                    Eu am "noroc" cu pisica vecinului ca-mi doarme pe la masina , fiind un acoperis improvizat, isi face intrarea lejer. Partea proasta e ca atunci cand iau masina, prima data bat in table, dau claxoane .

                    Comment


                    • #25
                      Bate bine in tablă.
                      În urmă cu 2-3 ani, am gasit pui de pisică în compartimentul motor. Fiind răcoare afara, pisica se obisnuia să urce acolo cand parcam masina. A venit momentul să fete...si a fatat...in masina.

                      Mare atentie!
                      My Ride ! B - 29 - TmT

                      Comment


                      • #26
                        Originally posted by t0rquemada View Post
                        Aparatele cu ultrasunete sunt bune doar dacă au frecvență(și putere) variabilă aleator, astfel încât șoarecul(ii) să nu se obișnuiască cu "sunetul" - astea sunt destul de scumpe.

                        O pisică sau o zonă de parcare cu pisici ar fi o soluție mai eco.
                        Cineva si-a cump o masina nemteasca sh dotata cu asa ceva de fostul propietar (neamt la orig), nu a avut probleme, a imprumutat "goarna" la altii si au scapat si ei .....a cautat sa cumpere de pe la noi ( a ramas fara ea...) si nu a mai gasit modelul respectiv......restul sunt facaturi de alungat mustele.....

                        PS
                        daca sunt sobolani, pisica nu face faţă, am vazut cum ataca o pisica, otrava si pusca cu alice.......
                        Last edited by Oti; 18 January 2015, 16:40.
                        „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

                        Comment


                        • #27
                          Depinde de pisica. Unele-s mai pricepute decat altele.
                          Oricum, otrava e cea mai buna.
                          MULTA LUME, PUTINI OAMENI...

                          Comment


                          • #28
                            Aşa poţi să spui şi despre şobolani, unii sunt mai mari decât alţii.
                            Cum ai spus şi tu, tot otrava este cea mai bună soluţie.

                            Comment


                            • #29
                              Nu risti sa iti moara prin masina, sa prinda radacini acolo?

                              Comment


                              • #30
                                Daca sunt din cei mutanti, ai cam dat de greu:
                                În Marea Britanie, biologii studiaza sobolanii de mari dimensiuni, care apar tot mai des prin orase. Testele genetice au aratat ca multi dintre sobolani prezinta o mutatie care îi face imuni la otravurile folosite în mod obisnuit pentru combaterea lor, ceea ce complica foarte mult sarcina de a tine sub control populatiile de rozatoare.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google