Solutie Navigatie 2DIN Pentru Dacia Logan /Sandero /Duster

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by bobocul View Post
    Pana la urma am fost sa-mi monteze si mie un sistem. Baietii sunt meseriasi, ce nu-mi place, dar sper sa o rezolve la urmatoarea vizita pe care o sa le fac este faptul ca butoanele de la inchiderea geamurilor si a usilor nu stau cum trebuie la locul lor, nu sunt asezate bine, unele sunt mai intrate altele mai iesite, se observa destul de tare. Pacat ca am observat asta dupa ce am plecat de la ei. O alta bila neagra (dar de data asta cred ca pt producator) manualul este pt un alt tip de aparat, nu are legatura cu cm 3138 cred ca este de la as8101, face referire la butoane care se invart si la optiunile pt telecomanda, oricum un manual foarte sumar, nu inveti mare lucru din el. Pt sandero pretul este 1650 lei si montajul dureaza cam 1 1/2 ore.
    bobocul ,poti pune poze ???
    mindrunner,din cate stiu plasticul din care este facuta rama 2 DIN de la voi nu este de cea mai buna calitate,as dori sa te intreb daca cumva faceti ceva din plasticul acela de origine,ma rog,din care este facut rama de origine.rama care o produceti voi este facuta dintr-un material de calitate slaba ,daca incerci sa o scoti dupa ce ai montat-o,risti sa o rupi...nu este flexibila...ceva dintr-un material mai bun se poate face?Chiar daca pretul este mai mare eu sunt dispus sa platesc in plus.Stima
    Last edited by danielriz; 18 July 2013, 20:36.
    http://www.loganclub.ro/forum/album.php?albumid=910

    Comment


    • Originally posted by danielriz View Post
      bobocul ,poti pune poze ???
      Sper ca se vede bine
      Attached Files

      Comment


      • foarte frumos...bv
        http://www.loganclub.ro/forum/album.php?albumid=910

        Comment


        • daniele, cel mai sigur iti modifici consola originala. nu dureaza mult si iesi muuuult mai ieftin. 250 de lei si consola originala la schimb e hotie la drumul mare.

          Comment


          • De ce consola originala la schimb? Mie mi-au pus-o intr-o punga si mi-au dat-o. Nu cred ca o consola originala o poti modifica si sa arate si bine. Daca nu-ti convine pretul lor, te duci la altii dar mi se pare aiurea sa zici ca este o hotie la drumul mare. Oamenii cer, iti convine, bine, nu-ti convine te duci la altii. asta e comertul, nu-ti baga nimeni mana in buzunar.
            Last edited by bobocul; 21 July 2013, 10:45.

            Comment


            • Originally posted by Razvy View Post
              250 de lei si consola originala la schimb e hotie la drumul mare.
              Costa 250 de lei consola lor gata modificata, daca vrei sa iti pastrezi consola originala.
              Daca vrei sa nu te coste nimic, dai consola originala la schimb cu aia a lor.
              Deci nu e hotie deloc.

              Ps,,eu am fost la ei personal si am discutat despre aceste detalii.
              Daca vrei si insisti ca, consola ta originala sa fie modificata si montata iar pe masina, trebuie sa mai astepti cateva zile.
              Last edited by Ivan Marian; 21 July 2013, 11:56.

              Comment


              • si manopera lor unde se regaseste?manopera de modificare a consolei?aici imi da cu virgura.cine munceste degeaba in lumea asta?
                vand fonomin (pasla) pentru antifonare, pret avantajos
                vand lampa adaptabila la torpedo

                Comment


                • Nimeni. Manopera lor este in costul navigatiei. Mindrunner le aduce personal de afara.

                  Comment


                  • poate daca ai timp, Mindrunner, pune o lista cu unitatile ce le ai in stoc....
                    Daca vrea Dumnezeu sa castigi la loto, iti da "noroc" si fara sa joci..

                    Comment


                    • poate ne spui si ceva despre calitatea materialului din care este facuta consola ...a mea e praf,imediat s-a rupt la butoane,este foarte sensibila acolo ,are niste opritoare ptr butoanele de la geamuri,deshidere usi,dezaburire,foarte subtiri opritoarele sau cum se numesc,imediat ce am bagat butoanele in consola au si crapat la 3 butoane,iar consola a intrat in bord la fix,se potriveste de minune,dar cand am dat afara consola ptr a pune antena gps,s-a crapat de la jumate.Intrebarea mea este ...oare nu se poate sa o trimit inapoi ,sa topeasca plasticul si sa il puna din nou in matrita,sau mai comand inca una dar sa platesc mai putin,ca doar o am de o luna...oricum una peste alta 250 lei ,nu este justificat pretul,la telefon cand am intrebat din ce material este facuta consola mi-au spus ca este la fel ca cea de origine,din acelasi material si la fel de rezistenta...
                      Mentionez ca nu stiu daca Mindrunner reprezinta aceiasi firma de la care am luat eu consola...toate cele bune
                      de aici am cumparat rama http://www.auto-boutique.ro/cumpara/...-logan-4313048
                      Last edited by danielriz; 24 July 2013, 09:36.
                      http://www.loganclub.ro/forum/album.php?albumid=910

                      Comment


                      • Scuze pentru intarziere dar nu am fost in Bucuresti o perioada si nu am mai intrat pe aici.

                        Pentru cei care considera ca fac hotie la drumul mare-> Nu fortez pe nimeni sa cumpere! Cel putin noi facem si altceva decat sa stam si sa butonam toata ziua la tastatura


                        Acum pe stoc este doar modelul CM3138.
                        Adresa noastra este cea trecuta pe www.carmultimedia.ro adica str.Pridvorului 64.
                        Navigatii dedicate Dacia Logan ph1 / ph2

                        Comment


                        • La intrebarea mea.....?

                          Comment


                          • Originally posted by Mindrunner View Post
                            Scuze pentru intarziere dar nu am fost in Bucuresti o perioada si nu am mai intrat pe aici.

                            Pentru cei care considera ca fac hotie la drumul mare-> Nu fortez pe nimeni sa cumpere! Cel putin noi facem si altceva decat sa stam si sa butonam toata ziua la tastatura


                            Acum pe stoc este doar modelul CM3138.
                            Adresa noastra este cea trecuta pe www.carmultimedia.ro adica str.Pridvorului 64.
                            Nu a zis nimeni ca faceti hotie,dar cred ca ar fi bine sa informatii clientul despre calitatea produsului,nu cred ca eu am cumparat de la voi,dar presupun ca aveti aceiasi matrita ca si cei de la care am cumparat eu,si faceti din acelasi material,care daca s-a rupt asa ramane,doar in matrita se mai poate reface.Asa ca eu te intreb,la voi este alta calitate sau este la fel ca si la cei de pe autoshop.Daca voi aveti alta calitate eu ma bag si mai cumpar inca o rama.Oricum cred ca ar fi bine daca postati si solutii ptr prinderea dvd-ului in bord,ptr ca nu toata lumea poate sa vina la voi ptr instalare...spun asta ptr ca nu este chiar simplu sa prinzi dvd in bord,este mult de taiat,daca tai gresit nu mai poti rectifica,eu m-am chinuit un pic,a iesit pana la urma(daca era si rama de calitate ...era perfect),doar ca ma gandesc ptr colegii care vor rama si au deja un aparat,sa le fie usor de montat,asta daca nu cumva este secret...stima
                            http://www.loganclub.ro/forum/album.php?albumid=910

                            Comment


                            • Originally posted by Mindrunner View Post
                              Cel putin noi facem si altceva decat sa stam si sa butonam toata ziua la tastatura
                              Adresa noastra este cea trecuta pe www.carmultimedia.ro adica str.Pridvorului 64.
                              acum mi-am amintit, cand am vazut adresa si am verificat pe google maps foto din teren. am fost la voi acum vreo 6 ani(prin 2007), cand mi-am luat supernova, mi-ati montat inchiderea centralizata si alarma.
                              Last edited by mariannn; 25 July 2013, 14:15.
                              Daca vrea Dumnezeu sa castigi la loto, iti da "noroc" si fara sa joci..

                              Comment


                              • Originally posted by danielriz View Post
                                Nu a zis nimeni ca faceti hotie,dar cred ca ar fi bine sa informatii clientul despre calitatea produsului,nu cred ca eu am cumparat de la voi,dar presupun ca aveti aceiasi matrita ca si cei de la care am cumparat eu,si faceti din acelasi material,care daca s-a rupt asa ramane,doar in matrita se mai poate reface.Asa ca eu te intreb,la voi este alta calitate sau este la fel ca si la cei de pe autoshop.Daca voi aveti alta calitate eu ma bag si mai cumpar inca o rama.Oricum cred ca ar fi bine daca postati si solutii ptr prinderea dvd-ului in bord,ptr ca nu toata lumea poate sa vina la voi ptr instalare...spun asta ptr ca nu este chiar simplu sa prinzi dvd in bord,este mult de taiat,daca tai gresit nu mai poti rectifica,eu m-am chinuit un pic,a iesit pana la urma(daca era si rama de calitate ...era perfect),doar ca ma gandesc ptr colegii care vor rama si au deja un aparat,sa le fie usor de montat,asta daca nu cumva este secret...stima
                                Nu stiu daca ai observat dar noi NU VINDEM RAME ci solutie completa cu montanjul asigurat in pret. Asa ca aceste comentarii nu-si au rostul AICI.M-ai contactat si pe privat si ti-am spus ca nu te pot ajuta.
                                Faptul ca ai achizitionat o rama din alta parte nu este problema noastra! Multumesc pentru intelegere.

                                Originally posted by arpad View Post
                                La intrebarea mea.....?
                                Ce model de comezi ati achizitionat? Ce tip de conector are?
                                Am vorbit cu colegii mei si mi-au comunicat pretul de 100RON pentru manopera de montare.
                                Last edited by Mindrunner; 25 July 2013, 16:17. Reason: Automerged Doublepost
                                Navigatii dedicate Dacia Logan ph1 / ph2

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google