Solutie Navigatie 2DIN Pentru Dacia Logan /Sandero /Duster

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    @jambon
    Nu vreau sa intru in polemica cu tine, puteai sa ai cea mai scumpa masina de pe planeta asta, atata timp cat avea instalat un tuner analogic nu aveai ce sa vezi cu ea in mers.Binenteles, daca te-ai multumit cu o imagine care falfaia , era plina de "purici" si sunetul facea in toate felurile, atunci intradevar ai avut tv in masina.Asa, am vazut si unitati 2DIN instalate pe Dacii dar aratau ca naiba...Depinde foarte mult de ce consideri ca-ti place si te multumeste.
    Daca o sa ai ocazia sa mergi cu o masina care are dvbt instalat ai sa intelegi ceea ce vreau sa spun.

    Vyp75
    Da, rama va ramane detasabila. Unitatea se fixeaza bine in bord.
    Navigatii dedicate Dacia Logan ph1 / ph2

    Comment


    • #17
      In afara de multe laude numai pot spune nimic decat ca imi doresc asa ceva. Arata nemaipomenit daca as dispune de bani azi mi-as monta. Nasol ca am alte prioritati momentan dar sper ca nu te lasi prea curand de treaba asta. Bafta

      Comment


      • #18
        Pe ph2 a-ti montat ceva? Chiar sunt curios,deoarece este un pic mai diferit la ph2 bordul!
        sigpic

        Comment


        • #19
          arata super misto! merita de incercat. 16 mil sunt insa mult pt mine la mom. de fata.

          Comment


          • #20
            Sincer....aratas super fain. De mult imi doaream asa ceva pt logan....cand ma uitam in vitrinele cu playere pt skoda. Mda......uite amu ca este si pt noi, dar cam departe. Pretul e ok, in comparatie cu elementele separat daca ar fi fost achizitionate (ex. Gps, Dvd player).
            DA la 1200 ron ce este??.....tot acolo la voi pt Logan.
            Eu nu sufar de nebunie....ma bucur de ea in fiecare minut.

            Comment


            • #21
              Intradevar in mers era cam distorsionata imaginea dar pe loc drept prindeam perfect pro tv si alte cateva programe.

              Comment


              • #22
                Fata o are detasabila ? Ca mi s-a mai furat un dvd anul trecut .. daca da o sa caut foarte curand .

                Comment


                • #23
                  Arata bine....dar..... din pacate nu este o pozitie ergonomica ptr majoritatea unitatilor 2DIN.... nu se foloseste eficient in cazul navigarii, sau a altor afisari in timpul mersului...este prea jos si paralele cu consola. O varianta de compromis este cea in care se foloseste o unitate 2 DIN cu ecran detasabil, cu culisare pe verticala, in sus...in zona aeratoarelor, sau modificarea bordului, in ideea montarii unitatii in zona aeratoarelor....

                  In timpul conducerii, imagineaza-ti ca urmaresti o harta pe GPS...la nivelul butoanelor de geamuri...(pozitia normala a butoanelor)... Unde e privirea...in jos...Unde e parbrizul...mai sus...

                  Oricum, Spor la treaba...si daca sunt doritori...spor la montaje :-)


                  P.S.: Asa cum traim intr-o democratie, mi-am prezentat opiniile, pe care doresc sa mi le impartasiti / atacati....Totodata, pe acest forum, convietuim intr-o democratie totalitara...a adminului si a locotenentilor sai...(moderatorii) :-)))))))))
                  e-mail: office@stickere.info

                  Comment


                  • #24
                    cand apar poze cu unitatea montata pe logan ph2?
                    Intalniri LC.Sibiu sambata ora de vara 17 / ora de iarna 16 in Valea Aurie (intrarea 2 la ZOO).

                    Comment


                    • #25
                      Originally posted by alexyno View Post
                      Arata bine....dar..... din pacate nu este o pozitie ergonomica ptr majoritatea unitatilor 2DIN.... nu se foloseste eficient in cazul navigarii, sau a altor afisari in timpul mersului...este prea jos si paralele cu consola.
                      Pai daca e s-o iei asa nici la masinile din grupul VW RCD(RNS) 510 nu are o pozitie prea ergonomica d.p.d.v. al navigarii sau a altor afisari in timpul mersului, e adevarat ala e mai inclinat putin dar tot nu satisface(eu am 1,89m), cel mai ergonomic e pozitionat la Audi dar... oricum e de laudat munca celor care au avut ideea si punerea ei in practica prin adaptarea pe care au facut-o pentru a putea fi montata o unitate 2DIN in bordul Loganului si care sa mai arate si ffffbine, in genul cazurilor OEM de la alte tipuri de masini.

                      O intrebare si de la mine-rama se poate pune la culoarea ei originala gri? - parca e un contrast mai frumos gri-negru.

                      Comment


                      • #26
                        MihaitzaMCV

                        Unitatea este cu consola fixa.

                        vyp75
                        Am sa caut pozele care le-am facut cu primul Duster. Are aceeasi rama ca la ph2.

                        alexyno
                        Stai linistit, fiecare cu optiunule sale...100 de clienti 100 de pareri
                        Fata de alte marci /modele , asta chiar are pozitia ok. Sa vezi pozitia 2DIN la Passatul B5/ Skoda Tour!
                        Eu personal am Avensis iar navigatia este mai jos decat asta de Logan.N-am suferit niciodata din cazua pozitiei.


                        Cromatic
                        Daca vrei neaparat, rama poate fi pe argintiu, dar personal nu recomand.Tocmai contrastul este motivul: sare prea mult in ochi....pt Dacie destul de riscant.Intelegi e vreau sa spun
                        Navigatii dedicate Dacia Logan ph1 / ph2

                        Comment


                        • #27
                          Nu am reusit sa vad din filmulet daca se si preia agenda talefonului deoarece stiu multe alte modele care desi au functia nu functioneaza.O filmare mult mai atenta la detalii s-ar putea?
                          sigpicPasionat de MCV si natura

                          Comment


                          • #28
                            Nu are preluare de agenda.
                            Navigatii dedicate Dacia Logan ph1 / ph2

                            Comment


                            • #29
                              Atunci nu imi ajuta deoarece eu stiu doar 3 nr si o sa trebuiasca sa umblu la tel ca sa sun.Oricum se pare ca e ultima problema ramasa ca pe celelalte vad ca le-au rezolvat.Inca astept ca nu arde cu toate ca as fi dispus sa dau un pic mai mult dar sa aibe si aceasta functie
                              sigpicPasionat de MCV si natura

                              Comment


                              • #30
                                Super tare Mindrunner!!!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google