Sonda de marsarier

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Se pare ca sonda asta e o belea. La atatia s-a stricat, inclusiv mie dar am schimbat-o pe garantie la Emilian service. Nici n-am apucat sa beau un suc ca m-au si chemat ca e gata si plus de asta s-au purtat foarte amabil de chiar m-am simtit bine. Bravo lor!
    Intalniri LC SB sambata ora 17 Valea Aurie (intrarea 2 la ZOO)

    Comment


    • #17
      Si la mine sa saturat de viata sonda prin februarie(mai am garantie pe masina un an),ma-m dus cu ea la service iar in 10 min cat a durat toata operatiunea a si schimbat-o mesteri de la service!
      PS:bine ca am scapat de ea si ca a "picat" si la mine cat mai e in garantie,am scapat de-o grija
      sigpic

      Comment


      • #18
        La mine a iesit masina din garantie in februarie...:| oricum bine ca nu a costat foarte mult...
        1.6 mpi cu un strop de redbull
        Respect pentru ca imi pasa

        Comment


        • #19
          Salut
          am 1.4 mpi laureate garantie extinsa, garantiile le-am facut in fiecare an pt ca nu faceam 15k pe an
          un ziua in care mergeam la garantie atunci se defecta
          la prima garantie am vazut exact cind o dadea jos de pe rampa ca nu se aprinde becul la spate
          la al doilea an de garantie mi s-a defectat exact cu 2 zile inainte de a ma duce la service
          in iunie fac a treia garantie
          sper sa nu se defecteze dupa
          operatia de schimbare la service de fiecare data nua durat mai mult de 15 min
          dupa a treia garantie va dau de veste daca s-a defectat sau nu
          multa bafta

          Comment


          • #20
            Inseamna ca ai avut ghinion, sa se strice sonda de 2 ori in 2 ani e ceva.
            Cel mai nou proiect auto din România!
            Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

            Comment


            • #21
              Da e adevarat ca am avut ghinion
              dar am avut si noroc ca mi s-a stricat exact cind trebuia sa merg la revizie si n-am mai facut 2 drumuri cu ea la service ca stii cum e: programare, spaga, etc......
              ultima data cind am schibato mi-a spus "meseriasu'" ca au fost multe probleme cu sondele si ca de-acum n-o sa mai fie
              asa sa fie
              hai sa aveti o zi buna si fara evenimente
              va tin la curent dupa revizia la trei ani

              Comment


              • #22
                Ba o sa fie si de acum in colo probleme, doar nu s-a schimbat modelul sondei.
                Cel mai nou proiect auto din România!
                Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                Comment


                • #23
                  Sper sa nu
                  intr-adevar nu s-a schimbat modelul sondei dar poate s-a schimbat calitatea materialelor
                  cine stie
                  vom trai si vom vedea
                  o zi buna fara evenimente

                  Comment


                  • #24
                    N-am zis ca o sa fie probleme la tine, ci in general.
                    Calitatea pieselor nu s-au schimbat, iti zic sigur.
                    Cel mai nou proiect auto din România!
                    Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                    Comment


                    • #25
                      Hristos a inviat! Bine v-am regasit ca am fost plecat intr-o zona rurala fara net...Na ca mi s-a intamplat si mie: nu mai functioneaza lumina pentru marsarier. Am schimbat becul-degeaba! Cred ca maine ma duc si eu pe la un service!
                      LOGAN CLUB CALARASI - FII POLITICOS IN TRAFIC!

                      Comment


                      • #26
                        Poziitile merg?Daca merg,e sigur sonda.Daca nu ,s-ar putea sa fie siguranta,ca parca sunt pe aceeasi siguranta
                        Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

                        Comment


                        • #27
                          Merg toate luminile, mai putin marsarierul...Si ma miram ca acu' vreo 2 zile unu' dadea din maini pe langa mine...Saracu' cred ca ma boscorodea ca nu merge lampa de marsarier, dar mie mi-a picat fisa abia ieri...Multumesc pentru sfaturi!
                          LOGAN CLUB CALARASI - FII POLITICOS IN TRAFIC!

                          Comment


                          • #28
                            Hristos a Inviat !! Gusi vezi ca avea cineva pe forum sonde de vanzare la 60 lei , daca un mai ai garantie e foarte usor sa o schimbi chiar tu : scoti roata fata-stanga , si e un plastic care acopera sonda....ala se da intro parte usor...si dupa aia desurubezi sonda o inlocuiesti si gata problema...;))
                            1.6 mpi cu un strop de redbull
                            Respect pentru ca imi pasa

                            Comment


                            • #29
                              Am rezolvat-o azi- 40 lei sonda (made in Turcia)+20 manopera fara chitanta! Pret la dealer( piesa de origine Dacia)-110 lei! La alt magazin de piese auto: 152 lei!!!
                              LOGAN CLUB CALARASI - FII POLITICOS IN TRAFIC!

                              Comment


                              • #30
                                Si sonda originala Dacia e Made in Turkey, deci e o alegere buna cea cu 40 lei.
                                Cel mai nou proiect auto din România!
                                Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google