Sonda de marsarier

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Schimbare sonda mers inapoi 124 RON in service (sonda + manopera).
    sigpic
    Shit does not happen. Shit takes time, shit takes effort.

    Comment


    • #32
      Va Salut.Din cititor de forum m-am inscris sa ma lamureasca si pe mine cei mai experti:referitor la sonda:nici eu nu stiam de ce ma injura alti cand ieseam cu spatele,am descoperit nu se aprindea lampa:deci am schimbat becul si nimic,pozitile se aprind,am scos becul si se aprind avarile si piuie si alarma si am zis ca e perfect nu imi trebui bec la lampa.Este bine sa merg asa?

      Comment


      • #33
        Nu e bine. In primul rand pentru ca lumea nu observa ca masina da cu spatele, in al doilea rand, sa nu se intample ceva pe circuitul electric.
        Cel mai nou proiect auto din România!
        Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

        Comment


        • #34
          Ma gandeam sa nu fie electric ceva,deci fara bec la lampa marsarier cand bag in marsarier avarile se sincronizeaza cu bip alarma,oare sa nu fie sonda?

          Comment


          • #35
            Scoate mufa trplei din spate-dreapta si curata contactul, sa nu fie oxidat.
            Last edited by andrei; 29 July 2008, 20:43.
            Cel mai nou proiect auto din România!
            Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

            Comment


            • #36
              Am scos am curatat am pus bec si nimic,l-am scos si face bip cu avarii.L-am lasat asa fara bec

              Comment


              • #37
                Va rog ,daca aveti timp faceti o poza unde exact se afla sonda de marsarier,cred ca m-a lasat , de tot , mai nou dau in spate cu avariile in functiune..........
                http://www.loganclub.ro/forum/mcv_ro...ion-t5724.html toate bune

                Comment


                • #38
                  Ma frate de unde a-ti scos voi preturile astea la sonde schimbate in service ??? Ca io am schimba-to acu 2 luni fara garantie ca nu mai am si mi-au cerut 320 de roni cu tot cu manopera la dacoserv militari si totusi il cunosc pe un meserias de acolo deci nu cred k ma furau astia asa aiurea si plus ca totul a fost pe factura deci nu aveau cum sa-mi zica preturi la intamplare

                  Comment


                  • #39
                    si la mine sonda si-a luat concediu.......sonda asta cate fire are pe ea??? ca singura pe care am vazuto e una cu 3 fire..dar nu cred sa fie de marsarier

                    Comment


                    • #40
                      Sa ajungi la sonda tre sa dai roata de pe partea stanga jos, si acolo o sa vezi o mufa albastra cu 2 fire.
                      2004 Dacia Logan 1.4MPi
                      2006 Dacia Logan 1.5dCi
                      2007 Opel Astra H 1.7CDTI

                      Comment


                      • #41
                        Salut! Sonda asta buclucasa se afla in partea laterala a cutiei de viteza (stinga) ,ca sa ajungi la ea trebuie sa suspenzi masina pe cric , dai roata stg fata jos si o vezi are culoarea albastra si are 2 fire,ai grija la scoatere ca se pierde putin ulei ,trebuie sa fii pe faza sa blochezi orificiul imediat si la montarea celei noi sa te misti repede si sigur sa nu strici filetul. O sonda noua e intre 45-70 ron ! Eu am schimbat-o pe cea de fabrica dupa 1 an si am pus una noua din magazin si m-a tinut 2 luni , dar nu am vrut sa o mai schimb sidupa o vreme 2 saptamini a inceput sa mearga de la sine multumesc ca merge si are ceva timp de atunci. Daca e in garantie poti sa mergi la service,daca nu fao singur altfel dai de nu merita.Multa bafta!

                        Comment


                        • #42
                          stiu ca e vechi postul dar astazi a venit si vremea mea sa schimb sonda asta buclucasa!atasez si 2 poze pentru cei care inca mai au vreo nedumerire!simplu in fata blocului cu o cheie de 24 inelara si un cric!p.s.!aveti grija,curge ulei pe acea gaura si trebuie sa va miscati repede!
                          Attached Files
                          "CAND VIATA E PREA GREA....LAS-O JOS!"un batran logan de 1.4!:drunk

                          Comment


                          • #43
                            am vrut si eu sa o schimb pe a mea....dar spre mirarea mea...intro seara bagand in marsarier am vazut lumina in spate...si-a revenit si dupa vreo 3 luni de pauza, functioneaza ca la inceput fara sa intervin intrun fel.....curat noroc

                            Comment


                            • #44
                              Oare nu se poate face ceva sa nu mai avem probleme cu sonda ?
                              Sa adaptam un alt fel de contact . La mine merge 10% din cazuri si ma gandesc ca o schimb si dupa un an o schimb iarasi (trebuia trecuta la consumabile , ca filtrele la un nr de km se schimba )

                              Comment


                              • #45
                                pe a mea am laudato prea tare....acu iar si-a luat vacanta...probabil ceva contact slab...

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google