Sondaj Motorizari Benzina - ce se merita cel mai bine -

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Titlul thread-ului este cel putin incomplet. E vorba de un sondaj sa vedem cati au 1.4, cati au 1.6 si cati au 1.6 16v???....Sau ce motorizari si-ar dori fiecare???...Sau ce motorizari sunt considerate mai bune si cu ce rapoarte de cheltuieli si intretinere? Rog initiatorul acestui thread sa-mi raspunda ca sa modificam titlul
    In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

    Comment


    • #32
      darksid3 modifica titlul cum crezi tu ca este bine.

      Comment


      • #33
        Din posturile majoritatii, reiese ca ar fi vorba de ce motorizari merita mai bine prin prisma consumului-performantelor...daca e ok, vom include asta in titlu
        In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

        Comment


        • #34
          In sfarsit incepe sa semene a realitate clasamentu
          Pacat ca multi au votat pt motorizarea care o detin (ma refer la posesorii de 1.4 mai mult )) ), nu care o prefera sau care ar fi mai buna.

          PS: am eu 1.4, dar prefer oricand un 1.6 16V, daaaa )))

          Comment


          • #35
            1.6 16 valve am votat pentru ca asta am si mi se pare un motor reusit ca si performante ,consumul depinde cum o "inveti" sa mearga.

            Comment


            • #36
              am votat 1,4 pentru ca asta am acum. si l-am luat in functie de venit.
              sigpic

              Comment


              • #37
                Originally posted by Octavian___30 View Post
                In sfarsit incepe sa semene a realitate clasamentu
                Pacat ca multi au votat pt motorizarea care o detin (ma refer la posesorii de 1.4 mai mult )) ), nu care o prefera sau care ar fi mai buna.

                PS: am eu 1.4, dar prefer oricand un 1.6 16V, daaaa )))
                Tocmai d-aia am completat titlul thread-ului...pe unii i-a indus in eroare si au votat motorizarea pe care o detin asta insemnand si ca o parte din clasament nu arata realitatea subiectului. Sa speram ca de acum incolo va fi mai usor de inteles pt cei care vor vota
                In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                Comment


                • #38
                  Oricum sa votam ce motorizare avem fiecare era o statistica fara "sare si piper". Asa cum este titlul este mai interesant zic eu.
                  Cel mai lent 1,6 8v

                  Comment


                  • #39
                    tot nu o sa fie nimic iesit din comun. majoritatea o sa aleaga 1,6 16V. mi se pare si normal. la fel de normal mi se pare ca 1,4 sa fie cel mai votat in cazul in care votam ce motorizare avem.

                    deja am preconizat votul
                    sigpic

                    Comment


                    • #40
                      Depinde ce vrei de la o masina eu cand m-am dat cu cateva 1.4 mpi si e ok doar ca pe depasiri ai nevoie de un elan mai mare in rest consumul este mai mic e normal in conditiile unei exploatari normale.
                      Subiectul "ce se merita cel mai bine" e cam greu de spus pentru ca depinde ce vrei de la un anumit segment de motorizare .

                      Comment


                      • #41
                        Initiatorul topicului zice in primul post de "preferinta"...daca ne gandim la relativitatea individuala a frazei "ce se merita" e cam acelasi lucru cu preferinta

                        Comment


                        • #42
                          daca nu eram in situatia de a face lunar 2000 km numai in oras, asta as fi luat - 1.6 16v
                          era chiar mai ieftin cu aproape 1000 de euro...
                          sigpic
                          Ambition 1.5 dc

                          Comment


                          • #43
                            Ca tot veni vorba de 1.6 16V, azi am verificat consumul. Nu am resetat valorile de 1000 km, mers in toate conditiile (cald, frig, mers sportiv, normal, oras, in afara orasului, mers autostrada 190km\h (citiva kilometri). Imi indica in momentul de fata 7.1 l\100 km. Exact ca in datele oficiale Renault.

                            Comment


                            • #44
                              eu am 1,4.s-a comportat bine pana acum.mie imi place.

                              Comment


                              • #45
                                desi am 1.4, cred ca cel mai bun raport pret de achizitie, performante, consum, intretinere il are 1.6 8V.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google