Spatiu Depozitare Plafon MCV

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #32
    aha, e prins cu suruburi in intaritura dintre stalpii B, daca e fac si eu poze la a mea, nu e mcv, dar am plafonul dat jos si poate se vede mai bine unde-s gaurile respectiva, daca le-oi avea, si la manerele spate sus e o placa de plastic cu un ciot pe care sta pojghita...domnilor, spor la bricolaj
    cam aveti tot la indemana sa faceti ceva frumos
    Life is short...play more!
    http://www.loganclub.ro/forum/bolo-t4578.html?t=4578

    Comment


    • #33
      Plafonul la MCV este mai inalt. La tine modelul asta nu are cum sa se potriveasca. Suportul manere spate este altfel fata de o masina fata acest spatiu depozitare.

      Comment


      • #34
        stiu asta, nus e va potrivi veci la o berlina, dar ma gandesc ca as avea gaurile in bara aia de rigidizare plafon, ca aia ar trebui sa cam semene, atat sa le fac o poza sa nu dea baietii jos plafonul sa vada gaurili
        Life is short...play more!
        http://www.loganclub.ro/forum/bolo-t4578.html?t=4578

        Comment


        • #35
          multumim de amabilitate adicata si bolo ,incerc dar nu promit,acum am timp berechet, dar trebuie sa o judec bine , greu nu pare .......
          http://www.loganclub.ro/forum/mcv_ro...ion-t5724.html toate bune

          Comment


          • #36
            nu-i bai domnu, in limitele puterintelor noastre incercam si noi
            maine oricum fac o poza la traversa aceea, sa vedem daca se pupa la gauri cu suruburile ce tin aceasta tavita, asa de curiozitate
            si o idee, nu cred ca trebuie neaparat sa fie din plastic, 2 bari in capete, fata spate, si un material gen blugi, GEN, adica ceva mai gros, si prins de ele hai daca e inca 2 bare pe laterale intre celelalte bari, pentru rigidizare
            Life is short...play more!
            http://www.loganclub.ro/forum/bolo-t4578.html?t=4578

            Comment


            • #37
              Multa bafta tuturor. Sa stiti ca este foarte util. Te scapa de multe chesti inutile de prin masina

              Comment


              • #38
                la aia ma gandesc si eu, si oricum nu pui acolo stiu io ce greutate, numai tampeniile de care ai nevoie sau s-ar putea sa ai nevoie si le ti prin masina....
                Life is short...play more!
                http://www.loganclub.ro/forum/bolo-t4578.html?t=4578

                Comment


                • #39
                  Rugaminte

                  Salutare baieti. Poate ma puteti ajuta si pe mine. Am un MCV 1.6 8V, si caut de mult suportul acesta pentru locurile din spate. Nu-l gasesc, si oricum nu la un pret rezonabil. ARE CINEVA DE VANZARE SAU POATE CINEVA SA-MI SPUNA DE UNDE SA CUMPAR ?
                  Si mai am o intrebare. La pozele atasate mai sus vad ca la manerele de la plafon pe locurile din spate arata altfel decat la mine. Eu am ca la berlina, fara marginea aceea mare de plastic unde vad ca se prinde suportul de bagaje. Se schimba cumva manerele ? Exista acestea in kit-ul de montaj ?
                  Multumesc anticipat.

                  Comment


                  • #40
                    La dealer sigur vei gasi ce-ti trebuie.

                    Comment


                    • #41
                      cred ca intra in kit-ul respectiv ,acele aparatori de plastic , dar scump domne, tare scump.
                      http://www.loganclub.ro/forum/mcv_ro...ion-t5724.html toate bune

                      Comment


                      • #42
                        Pe mine cand mi-am comandat masina, m-a costat 60 de euro in plus. Eu asa am comandat-o

                        Comment


                        • #43
                          Pentru a se monta spatiul de depozitare nu exista un "kit de montaj"; trebuie comandate la dealer urmatoarele:

                          1. Pentru tapiterie gri:

                          - spatiu de depozitare: 6001549406
                          - suporti fixare stg+dr: 6001549407+6001549408
                          - clipsuri fixare suporti : 4 x 7703081160
                          - suruburi: 4 x 7703016573
                          - clipsuri fixare spatiu depozitare: 12 x 7703081233
                          - suruburi: 12 x 7703016547

                          2. Pentru tapiterie bej:

                          - spatiu de depozitare: 8200820381
                          - suporti fixare stg+dr: 8200820384+8200820390
                          - clipsuri fixare suporti : 4 x 7703081160
                          - suruburi: 4 x 7703016573
                          - clipsuri fixare spatiu depozitare: 12 x 7703081185
                          - suruburi: 12 x 7703016547

                          Acum sase luni am platit la dealer doar pentru piese aproximativ 450 lei iar montajul l-am facut singur ( nu este foarte complicat dar trebuie sa fii atent cand decupezi tapiteria in zona manerelor, sa nu tai mai mult decat trebuie ).

                          Comment


                          • #44
                            Super...

                            Multumesc mult de tot pentru informatii. La ce dealer te-ai dus ? Adica cum procedezi ? Te duci la ei, spui ca vrei piesele respective si ei le aduc ?
                            La ce dealer? Cat a durat sa le aduca ? Eu sunt cam afon la chestii d-astea, crezi ca ai putea tu sa ma ajuti cu montajul ? Contra cost, evident....

                            Comment


                            • #45
                              Poti comanda piesele la orice dealer Dacia care le va comanda la randul lui de la uzina.Termenul de livrare depinde de disponibilitatea pieselor la uzina, pe care dealerul ti-o poate comunica pe loc daca ii dai codurile. Trebuie doar sa fii atent la culoarea tapiteriei masinii tale ( gri sau bej ) ca sa-i dai codurile corecte. Eu am patit o faza neplacuta, in sensul ca desi am comandat corect, mi-au trimis gresit suportii, de culori diferite.
                              In principiu, nu dureaza mai mult de 3-4 zile sa-ti aduca piesele iar montajul ti-l poate face dealerul, contra cost

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google