Spray Pentru Vopsirea Stopurilor

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • uite ca toata lumea stie de vitan ..
    voi poate ati prins taximetristi care au vopsit cu vopsea la borcan cu trafaletul de va tot plangeti atat... mai fiti si atenti din cand in cand , nu mai dati vina pe stopuri inegrite.
    m avut si eu date cu spray special , si nu se vedea ok , nu deranjam p nimeni , la fel cum a zis si vyp75

    Comment


    • dupa cum am promis atasez si eu 2 poze ma scuzati pt claritate is facute cu telefonul ca ceva mai bun nu aveam

      Comment


      • Sper sa rulati unul in spatele altuia cei cu lampile vopsite,
        si ca urare ''ochi de pisica'' ca sa va si vedeti! caci altfel.....?!

        Comment


        • multumim , sa ne lovesti cu placere , sa ne punem bara vopsita integral pe asigurarea altuia.

          Comment


          • nu cred, daca politaiul vede ca ti-ai vopsit stopurile...platesti tu si dauna lui.
            Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

            Comment


            • Exista si folie speciala ptr asa ceva, cum am eu si se vede normal, doar cei care nu au ochi, nu vad...
              sigpic
              Maică, ce mafioți de treabă !!!

              Comment


              • pai eu nu`l mituiesc , oricm , daca stai pe baza asta ...sigur o sa platesc eu

                Comment


                • prima data sa demonstreze ca nu se vad lampile si dupa aia mai vorbim, si oricum vina e tot a aluia din spate ca nu a pastrat distanta, eventual la asigurari sa faca gura du nu au de ce, daca sunt vopsite in limita bunului simt.
                  Intalniri LC.Sibiu sambata ora de vara 17 / ora de iarna 16 in Valea Aurie (intrarea 2 la ZOO).

                  Comment


                  • Pai e foarte simplu sa iti demonstreze...se ia o tripla noua si se alatura cu tripla ta...daca nu sunt identice te-ai scos in sensul negativ...cred ca nu vrei sa se faca un test al opacitatii triplelor vopsite/infoliate negru...si cum spunea mumus parca mai sus...de ce nu va vopsiti/infoliati si farurile?
                    sigpic

                    Comment


                    • eu am stopurile stoc si la ady21 are 5 straturi date si tot se vede prin ele, sa nu mai zic ca la unele loganuri de la matuire si zgarieturi nu vezi nimica la ele asa nevopsite.
                      Intalniri LC.Sibiu sambata ora de vara 17 / ora de iarna 16 in Valea Aurie (intrarea 2 la ZOO).

                      Comment


                      • Domnule mumus,esti foarte revoltat..mai bine lasa-i pe fiecare sa faca ce vrea din masina lui si daca chiar e sa ai accident cu unu care are stopurile vopsite,cum ai zis si tu, el plateste...deci nu ai de ce sa iti mai faci probleme
                        eu am o cordoba din 98..neagra (adusa din spania putin modificata spre sport) ..singuru' lucru care e stock la ea sunt stopurile ,care sunt luuuuungi si foarte rosii. Ma gandeam sa le fac si eu negru cu "spray" dar sa dau un singur strat, sa nu fie asa negre ci doar sa prinda o nuanta mai inchisa , avand in vedere ca masina e neagra,eu zic ca s-ar potrivii, voi ce ziceti?

                        Comment


                        • personal cred ca inegrirea stopurilor nu-i chiar asa o solutie buna bine am vazut o multime facute asa sincer arata frumos acuma cu intensitatea lumini nush am priceput de la un amic care le are asa ca cica pentru inegrire se foloseste doar lac cu pigment de negru in el si nu ar afecta opacitatea lor dar cred ca o solutie mult mai buna ar fi stopurile tuning.

                          Comment


                          • nu va trebuie neaparat spray din acesta ! in primu rand trebuiesc matuite stopurile inainte de aplicare si nu trebuiesc degresate neaparat ;) ;) ;) intrebati si voi oameni care se ocupa de vopsitorie inainte,adik eu )
                            Logan Forum consiliaza nu si repara!
                            [/SIGPIC]

                            Comment


                            • eu unu nu te-as lasa sa imi vopsesti ceva la masina ...poti sa pui o poza cu un stop facut de tine ??? cum l-ai vopsit sau inegrit tu ?

                              nu trebuiesc matuite ci doar degresate bine ...

                              cu lac de stopuri cum am folosit eu ...e foarte usor ...degresezi bine ...dai 3-4 straturi (stanga dreapta ...sus jos)...le pui pe masina si vezi cum arata ...vrei mai negre mai dai cateva straturi ...
                              lacul de stopuri nu e acelasi lucru cu spary pentru stopuri ...spray-ul le inegreste la propriu...lacul nu ...
                              (in stanga e a mea in dreapta e a unui coleg)
                              Attached Files
                              "when I grow up,sigpic I want to be a VDE"

                              Comment


                              • stai baaaa

                                Originally posted by HHO_PRIMO View Post
                                Eu iti zic sa te ogoiesti... ca sa degresezi spala-le cu detergent de vase (Axion-verde-lamaie) si dupaia stergele cu spirt... sau cu diluant...
                                bai frate cum sa stergi plasticu cu degresant ???esti nebun???fa tu asta ca noi nu facem,diluantu ataca plasticu,il topeste,inainte de aplicarea lacului trebuiesc matuite stopurile cu smirghel de granulatie 1000 cu apa
                                Logan Forum consiliaza nu si repara!
                                [/SIGPIC]

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google