SsSandelu'

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Multumesc pt apreciere. E tapiseria de duster. Pe eticheta scrie piele, insa imi pare imitatie. Tapiseria am luat-o de la Planetara de la anunturi de aici de pe forum. Se pun si berile in pretul ei?

    Comment


    • #32
      fara berile aferente , dar cu tot cu tetierele fata ! ! !
      sigpic
      The MVP

      Comment


      • #33
        Info ! ! !

        Am si eu de gand sa-mi montez asa tapiterie , dar am niste dubii la scaunele fata, in special la sezut si vreau sa te intreb ceva. In buretele de la sezut s-a potrivit macar una din cele 2 prinderi incercuite, sau a fost nevoie sa decupezi pentru ambele in sezut? ca eu am scaune incalzite si nu prea pot sa decupez oriunde si ma gandeam ca daca se potriveste macar una din prinderi, pe a 2-a o prind doar pe laterale sa ocolesc rezistenta de la scaunele incalzite. Respect ! ! !
        Attached Files
        sigpic
        The MVP

        Comment


        • #34
          Nu s-a potrivit niciuna. Pt una am dat gauri si am facut sant unde sa intre si una e neprinsa.

          Comment


          • #35
            Sper sa iti dai seama din poza aviary_1396786494022.jpg

            Comment


            • #36
              Da foarte informativa poza L3on, pica exact la mijloc adancitura originala din burete. inseamna ca o sa fac si eu ca tine, prind doar una, cea dinspre extremitatea scaunului. Respect ! ! !
              sigpic
              The MVP

              Comment


              • #37
                Aia nu ai unde sa o prinzi. Decat daca bagi o sarma in scaun sau sub scaun. Eu am prins-o cea dinspre spatar. De o sarma existenta. De la acea sarma trebuie date gaurile oblic spre partea din fata a scaunului ca sa vina bine. Cu bancheta ce faci?

                Comment


                • #38
                  Pai cu bancheta spate (doar spatarul) o sa fac cam asa : demontez tapiteria spatarului si impreuna cu cele 2 bucati de la cea de piele de duster o sa ma duc la un tapiter si sa le uneasca, sa le coasa sa iasa identica la dimensiune cu cea originala, ca in rest nu sunt probleme mari acolo, pot sa dau gauri de prindere peste tot nu e nici o rezistenta ! ! !
                  sigpic
                  The MVP

                  Comment


                  • #39
                    Important e sa fie de aceleasi dimensiuni. Si sezutul e acelasi?

                    Comment


                    • #40
                      Da sezutul este acelasi, nu sunt probleme acolo. Singurele diferente sunt la spatarul spate, sezutul fata si tetierele fata si spate cea centrala ! ! !
                      sigpic
                      The MVP

                      Comment


                      • #41
                        Tetierele fata sunt incluse cu totul. Cele spate sunt la fel. Merge sa schimbi tapiseria pe ele. La sezjtul fata se adapteaza usor. Singura problema e la'spatarul spate pt logan. La sandero vine la fix, iar tetiera din mijloc spate nu e inclusa. Trebuie sa o fac si eu la comanda.

                        Comment


                        • #42
                          Inca in lucru aviary_1399498828872.jpg

                          Comment


                          • #43
                            [ATTACH]479350[/ATTACH]. ..................

                            Comment


                            • #44
                              Am pus volt-termometrul si statia mi-avenit pe moment ca bonus. aviary_1399579176248.jpg

                              aviary_1399579109847.jpg

                              aviary_1399579148193.jpg

                              aviary_1399579082868.jpg

                              Comment


                              • #45
                                Colegu`, cum ai montat statia ? e cumva cu fata detasabila sau ceva de genul asta ? am cautat putin pe net dar peste tot mi-o arata intreaga.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google